Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų nutartis

2023-06-16 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-659-408/2023

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai
Dokumentas
Nutartis
Data
2023-06-16
Bylos Nr.
II-659-408/2023
Teisminio proceso Nr.
4-69-3-00509-2023-3
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
I-a instancija
Rezultatas
Atsisakyti priimti skundą
Teisėjas
Virginijus Kalkauskas (pirm.)
Institucija
"Kauno autobusai''
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. II-659-408/2023Teisminio proceso Nr. 4-69-3-00509-2023-3Procesinio sprendimo kategorija 21.8.6 (S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2023 m. birželio 16 d.Kaunas

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjas Virginijus Kalkauskas, rašytinio proceso tvarka spręsdamas J. L. D. skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Kauno apylinkės teisme gautas J. L. D. skundas dėl ne teismo tvarka priimto UAB (duomenys neskelbtini) Keleivių aptarnavimo vadybininkės Jolitos Tarandienės 2020 m. lapkričio 10 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje ROIK: 20124374438.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso (toliau – ANK) 626 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas. Minėto straipsnio 3 dalies 2 punktas numato, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.

ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Institucijos nutarimas buvo priimtas 2020 m. lapkričio 10 d. nedalyvaujant atsakomybėn traukiamam asmeniui, viešame posėdyje žodinio proceso tvarka. Šiame nutarime pareiškėjui J. L. D., išaiškinta nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo tvarka, nustatyta ANK 621-623 straipsniuose, kad skundas dėl Institucijos nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo išsiuntimo ar išdavimo dienos.

Skundimo terminas skaičiuojamas nuo 2020 m. lapkričio 11 d. ir dvidešimties dienų terminas suėjo 2020 m. lapkričio 30 d.

Pareiškėjo skundas dėl nutarimo Institucijoje gautas 2023 m. birželio 5 d.

Atnaujinti termino skundui paduoti pareiškėjas neprašo.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, konstatuotina, kad pareiškėjo skundas dėl ne teismo tvarka priimto Institucijos 2020 m. lapkričio 10 d. nutarimo byloje ROIK: 20124374438 yra paduotas praleidus ANK nustatytą 20 kalendorinių dienų terminą ir nėra pagrindo jo atnaujinti, todėl jį atsisakytina priimti.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis ANK 623 straipsniu, 626 straipsnio 3, 4, 5 dalimis, teismas

nutaria:

Atsisakyti priimti J. L. D. skundą dėl Institucijos 2020 m. lapkričio 10 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje ROIK: 20124374438 ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutartis per 20 (dvidešimt) kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.

Teisėjas Virginijus Kalkauskas