- Teismas
- Marijampolės apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2024-07-16
- Bylos Nr.
- eII-138-416/2024
- Teisminio proceso Nr.
- 4-28-3-00068-2024-9
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Laimondas Noreika
rašytinio proceso tvarka sprendė administracinėn atsakomybėn patraukto asmens (pareiškėjos) D. S. skundo grąžinimo klausimą.
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
2024 m. liepos 2 d. Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmuose gautas, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato persiųstas, administracinėn atsakomybėn patraukto asmens D. S. skundu įvardintas raštas. Skunde nurodoma, kad protokolas surašytas neteisingai, prašoma leisti apskųsti neteisingai surašytą protokolą. Iš su pateiktu raštu pateiktų priedų buvo spręsta, kad tai galimai skundas dėl Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus Vyriausiosios tyrėjos A. Č. 2024 m. kovo 21 d. nutarimo, kuriuo D. S. paskirta nuobauda – 90 Eur bauda už nusižengimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 180 straipsnio 1 dalyje padarymą.
2024 m. liepos 3 d. Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmų nutartimi pareiškėjai D. S. skirtas 10 dienų terminas, skaičiuojamas nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, skundo trūkumams pašalinti – įstatymų reikalavimus atitinkamčiam skundui su prašymu atnaujinti praleistą terminą skundui pateikti.
Skundas laikomas nepaduotu ir grąžinamas skundą padavusiam asmeniui.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 626 straipsnio 6 dalyje numatyta, kad jeigu skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje neatitinka jo formai ir turiniui keliamų reikalavimų ir dėl to neįmanoma suprasti, koks nutarimas skundžiamas ar kokiomis aplinkybėmis grindžiamas skundas, teismas priima nutartį ir nustato pakankamą, tačiau ne trumpesnį kaip septynių kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, terminą šiems trūkumams pašalinti. Nepašalinus trūkumų per teismo nustatytą terminą, skundas laikomas nepaduotu ir grąžinamas skundą padavusiam asmeniui (ANK 626 straipsnio 7 dalis).
Kaip minėta, 2024 m. liepos 3 d. Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmų nutartimi pareiškėjai D. S. skirtas 10 dienų terminas, skaičiuojamas nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, skundo trūkumams pašalinti. Nutartis pareiškėjai išsiųsta jos priėmimo dieną – 2024 m. liepos 3 d. Terminas trūkumų šalinimui baigėsi 2024 m. liepos 13 d. (įskaitytinai). Nustatytu terminu patikslintas skundas teismui nebuvo pateiktas.
Sutinkamai su tuo, kas išdėstyta, pareiškėjos D. S. skundas laikomas nepaduotu ir grąžinamas jį padavusiam asmeniui.
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsniu, teismas
Rezoliucinė dalis
nutaria:
Pareiškėjos D. S. skundą laikyti nepaduotu ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmus.