- Teismas
- Alytaus apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2012-08-20
- Bylos Nr.
- II-12-780/2012
- Teisminio proceso Nr.
- 4-27-3-00331-2012-8
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Ramūnas Šarka
- Kategorijos
- 63.3pavadinimo nepavyko patikrinti
Lazdijų rajono apylinkės teismo teisėjas Ramūnas Šarka, spręsdamas M. Ž. skundo priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Lazdijų rajono policijos komisariatas 2012 m. liepos 23 d. nutarimu atsisakė pradėti administracinio teisės pažeidimo bylą K. D. atžvilgiu, nesant administracinio teisės pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 174 str., sudėties.
Lazdijų rajono apylinkės teisme gautas Lazdijų rajono policijos komisariate 2012 m. rugpjūčio 14 d. užregistruotas M. Ž. skundas kartu su skundo nagrinėjimui pateikiama bylos medžiaga.
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti.
ATPK 293 str. nustato, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Skundžiamas nutarimas priimtas 2012 m. liepos 23 d., todėl paskutinė termino diena skundui paduoti buvo 2012 m. rugpjūčio 13 d.
M. Ž. skundas dėl 2012 m. liepos 23 d. nutarimo Lazdijų rajono policijos komisariate gautas 2012 m. rugpjūčio 14 d. (b.l. 1), t. y. praleidus nustatytą 20 dienų skundo padavimo terminą. Pareiškėjas, praleidęs skundo padavimo terminą, turėjo teisę pateikti prašymą dėl praleisto termino atnaujinimo, nurodydamas priežastis, dėl kurių praleistas terminas, tačiau šia savo teise nepasinaudojo.
Kadangi pareiškėjo M. Ž. skundas paduotas praleidus nustatytą terminą, nenurodytos jokios skundo praleidimo priežastys ir neprašoma šio termino atnaujinti, skundą atsisakytina priimti (ATPK 296 str. 3 d. 2 p.).
Rezoliucinė dalis
Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis ATPK 296 str. 3 d. 2 p., teisėjas
nutaria:
Atsisakyti priimti M. Ž. skundą.
Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui, skundą padudoant per Lazdijų rajono apylinkės teismą.