Vilniaus regiono apylinkės teismo nutartis

2024-07-17 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-334-834/2024

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus regiono apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2024-07-17
Bylos Nr.
II-334-834/2024
Teisminio proceso Nr.
4-52-3-00098-2024-9
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Vaida Sinkevičienė
Advokatai
Algirdas Tomas Parulis
Kategorijos
  • 21.8.6pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinio nusižengimo bylosNr. II-334-834/2024
Teisminio proceso Nr. 4-52-3-00098-2024-9Procesinio sprendimo kategorija 21.8.6 (S)
VILNIAUS REGIONO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2024 m. liepos 17 d.Vilnius
Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų teisėja Vaida Sinkevičienė,

susipažinusi su UAB „Stapma“, į. k. 123275330, atstovo advokato padėjėjo Algirdo Tomo Parulio skundu dėl Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos 2024 m. birželio 6 d. nutarimo Nr. ANN-276 administracinio nusižengimo byloje,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Žemesnės instancijos teismas

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos 2024 m. birželio 6 d. nutarimu Nr. ANN-276 administracinio nusižengimo byloje buvo nutraukta administracinio nusižengimo teisena, pradėta pagal 2024 m. sausio 10 d. gautą Vilniaus rajono savivaldybės administracijos raštą Nr. A33(1)-278 „Dėl 2023-12-29 skundo persiuntimo“ (Tarybos reg. Nr. R1-395), nes padaryta veika (dėl galimai žemės sklypo neteisėto reljefo pakeitimo bei specialių žemės naudojimo sąlygų pažeidimo, dėl galimo žemės sklype (un. Nr. (duomenys neskelbtini), (duomenys neskelbtini)) specialiųjų žemės naudojimo sąlygų pažeidimo) neturi administracinio nusižengimo požymių.

Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose 2024 m. liepos 11 d. gautas Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos persiųstas pareiškėjos UAB „Stapma“ atstovo advokato padėjėjo Algirdo Tomo Parulio 2024 m. liepos 08 d. skundas dėl 2024 m. birželio 6 d. nutarimo Nr. ANN-276 administracinio nusižengimo byloje. Skundu prašoma panaikinti 2024 m. birželio 6 d. nutarimą ir priteisti bylinėjimosi išlaidas.

Motyvuojamoji dalis

Skundas atsisakytinas priimti.

Skundžiamas Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos nutarimas priimtas 2024 m. birželio 6 d.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 623 straipsnyje nurodyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. ANK 620 straipsnio 1 dalis numato, jog nutarimo administracinio nusižengimo byloje kopija (nuorašas) per tris darbo dienas nuo nutarimo priėmimo dienos registruotu paštu išsiunčiama ar išduodama asmeniui, dėl kurio nutarimas priimtas.

Iš skundo medžiagos matyti, jog skundžiamas nutarimas Pareiškėjai išsiųstas 2024 m. birželio 7 d. Pareiškėjos atstovo advokato padėjėjo skundas dėl Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos nutarimo pateiktas 2024 m. liepos 9 d. pasirašytas elektroniniu parašu. Valstybinės energetikos reguliavimo taryba, vadovaudamasi ANK 622 straipsnio 2 dalies nuostatomis, 2024 m. liepos 11 d. skundą persiuntė Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmams.

Iš bylos duomenų matyti, jog skundžiamas nutarimas pareiškėjui išsiųstas 2024 m. birželio 7 d. Be to ir pats pareiškėjo atstovas skunde nurodo, jog skundas buvo gautas 2024 m. birželio 7d. Taigi, vadovaujantis ANK 623 straipsnio nuostatomis, paskutinė skundo padavimo diena laikytina 2024 m. birželio 27 d., tačiau skundą Pareiškėjos atstovo advokato padėjėjas pateikė 2024 m. liepos 9 d. (skundo nurodyta data – 2024 m. liepos 8 d.).

Taigi, nagrinėjamu atveju matyti, jog skundas surašytas ir pateiktas praleidus ANK 623 straipsnyje nustatytą skundo padavimo terminą. Vadovaujantis ANK 623 straipsnis, jeigu skundo padavimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Šiuo atveju Pareiškėjas neprašo atnaujinti skundo padavimo termino ir nenurodo priežasčių, dėl kurių buvo praleistas skundo padavimo terminas, nepateikia jokių tai patvirtinančių įrodymų, todėl nėra pagrindo atnaujinti praleistą terminą. Šiuo atveju Pareiškėjas kreipėsi praleidęs įstatyme nustatytą nutarimo apskundimo terminą ir atsižvelgiant į tai, skundas atsisakytinas priimti.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,

nutarė:

Atsisakyti priimti UAB „Stapma“ atstovo advokato padėjėjo Algirdo Tomo Parulio skundą dėl Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos 2024 m. birželio 6 d. nutarimo Nr. ANN-276 administracinio nusižengimo byloje, praleidus nustatytą skundo padavimo terminą.

Nutartis gali būti skundžiama atskiruoju skundu per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, skundą paduodant Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmus.

Teisėja Vaida Sinkevičienė