- Teismas
- Vilniaus regiono apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2024-07-17
- Bylos Nr.
- II-334-834/2024
- Teisminio proceso Nr.
- 4-52-3-00098-2024-9
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Vaida Sinkevičienė
- Advokatai
- Algirdas Tomas Parulis
- Kategorijos
- 21.8.6pavadinimo nepavyko patikrinti
susipažinusi su UAB „Stapma“, į. k. 123275330, atstovo advokato padėjėjo Algirdo Tomo Parulio skundu dėl Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos 2024 m. birželio 6 d. nutarimo Nr. ANN-276 administracinio nusižengimo byloje,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Žemesnės instancijos teismas
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos 2024 m. birželio 6 d. nutarimu Nr. ANN-276 administracinio nusižengimo byloje buvo nutraukta administracinio nusižengimo teisena, pradėta pagal 2024 m. sausio 10 d. gautą Vilniaus rajono savivaldybės administracijos raštą Nr. A33(1)-278 „Dėl 2023-12-29 skundo persiuntimo“ (Tarybos reg. Nr. R1-395), nes padaryta veika (dėl galimai žemės sklypo neteisėto reljefo pakeitimo bei specialių žemės naudojimo sąlygų pažeidimo, dėl galimo žemės sklype (un. Nr. (duomenys neskelbtini), (duomenys neskelbtini)) specialiųjų žemės naudojimo sąlygų pažeidimo) neturi administracinio nusižengimo požymių.
Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose 2024 m. liepos 11 d. gautas Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos persiųstas pareiškėjos UAB „Stapma“ atstovo advokato padėjėjo Algirdo Tomo Parulio 2024 m. liepos 08 d. skundas dėl 2024 m. birželio 6 d. nutarimo Nr. ANN-276 administracinio nusižengimo byloje. Skundu prašoma panaikinti 2024 m. birželio 6 d. nutarimą ir priteisti bylinėjimosi išlaidas.
Motyvuojamoji dalis
Skundas atsisakytinas priimti.
Skundžiamas Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos nutarimas priimtas 2024 m. birželio 6 d.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 623 straipsnyje nurodyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. ANK 620 straipsnio 1 dalis numato, jog nutarimo administracinio nusižengimo byloje kopija (nuorašas) per tris darbo dienas nuo nutarimo priėmimo dienos registruotu paštu išsiunčiama ar išduodama asmeniui, dėl kurio nutarimas priimtas.
Iš skundo medžiagos matyti, jog skundžiamas nutarimas Pareiškėjai išsiųstas 2024 m. birželio 7 d. Pareiškėjos atstovo advokato padėjėjo skundas dėl Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos nutarimo pateiktas 2024 m. liepos 9 d. pasirašytas elektroniniu parašu. Valstybinės energetikos reguliavimo taryba, vadovaudamasi ANK 622 straipsnio 2 dalies nuostatomis, 2024 m. liepos 11 d. skundą persiuntė Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmams.
Iš bylos duomenų matyti, jog skundžiamas nutarimas pareiškėjui išsiųstas 2024 m. birželio 7 d. Be to ir pats pareiškėjo atstovas skunde nurodo, jog skundas buvo gautas 2024 m. birželio 7d. Taigi, vadovaujantis ANK 623 straipsnio nuostatomis, paskutinė skundo padavimo diena laikytina 2024 m. birželio 27 d., tačiau skundą Pareiškėjos atstovo advokato padėjėjas pateikė 2024 m. liepos 9 d. (skundo nurodyta data – 2024 m. liepos 8 d.).
Taigi, nagrinėjamu atveju matyti, jog skundas surašytas ir pateiktas praleidus ANK 623 straipsnyje nustatytą skundo padavimo terminą. Vadovaujantis ANK 623 straipsnis, jeigu skundo padavimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Šiuo atveju Pareiškėjas neprašo atnaujinti skundo padavimo termino ir nenurodo priežasčių, dėl kurių buvo praleistas skundo padavimo terminas, nepateikia jokių tai patvirtinančių įrodymų, todėl nėra pagrindo atnaujinti praleistą terminą. Šiuo atveju Pareiškėjas kreipėsi praleidęs įstatyme nustatytą nutarimo apskundimo terminą ir atsižvelgiant į tai, skundas atsisakytinas priimti.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,
nutarė:
Atsisakyti priimti UAB „Stapma“ atstovo advokato padėjėjo Algirdo Tomo Parulio skundą dėl Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos 2024 m. birželio 6 d. nutarimo Nr. ANN-276 administracinio nusižengimo byloje, praleidus nustatytą skundo padavimo terminą.
Nutartis gali būti skundžiama atskiruoju skundu per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, skundą paduodant Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmus.