- Teismas
- Šiaulių apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2012-10-04
- Bylos Nr.
- II-16-284/2012
- Teisminio proceso Nr.
- 4-31-3-00551-2012-7
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Rima Volikienė
- Kategorijos
- 63.3.8pavadinimo nepavyko patikrinti
Pakruojo apylinkės teismo teisėja Rima Volikienė, susipažinusi su 2012-10-04 Pakruojo rajono apylinkės teisme gautu L. A. G., a. k. (duomenys neskelbtini) gyvenančio (duomenys neskelbtini), pareiškimu,
Aprašomoji dalis
nustatė:
2012 m. spalio 4 d. Pakruojo rajono apylinkės teisme gautas L. A. G. pareiškimas (skundas paduotas ne per nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje priėmusį organą (pareigūną)) dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos grupės 2012 m. rugsėjo 6 d. nutarimo Nr. 75N-1942190-12 (dėl 2012-09-21 nutarimo Nr.75N-1983047-12 pradėta byla Nr. II-17-744/2012), kuriuo L. A. G. pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 123 straipsnio 1 dalį ir 123 straipsnio 5 dalį paskirta subendrinta administracinė nuobauda - 125 litų bauda.
Motyvuojamoji dalis
Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsnis numato, jog skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Vadovaujantis šia nuostata, skundo dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos grupės 2012 m. rugsėjo 6 d. nutarimo padavimo terminas baigėsi 2012 m. rugsėjo 26 d. Iš spaudo ant voko matyti, kad L. A. G. skundas pateiktas 2012 m. spalio 3 d., t.y. praleidus įstatymo numatytą apskundimo terminą. Minėtame straipsnyje taip pat numatyta, kad jeigu skundo padavimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. L. A. G. praleisto skundo padavimo termino atnaujinti neprašo. Atsižvelgiant į tai atsisakytina priimti L. A. G. skundą, kadangi jis paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti, bei išaiškintina, kad L. A. G. turi teisę kreiptis į teismą prašydamas atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsniu, 296 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi, teismas
Rezoliucinė dalis
nutarė:
Atsisakyti priimti L. A. G. skundą dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos grupės 2012 m. rugsėjo 6 d. nutarimo Nr. 75N-1942190-12, kadangi jis paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti.
Išaiškinti, jog L. A. G. turi teisę kreiptis į Pakruojo rajono apylinkės teismą su prašymu atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą.
Nutartis per 7 dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių miesto apylinkės teismą.