- Teismas
- Kauno apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2015-01-27
- Bylos Nr.
- II-70-660/2015
- Teisminio proceso Nr.
- 4-69-3-00520-2015-7
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Larisa Tamulionienė
Kauno miesto apylinkės teismo teisėja Larisa Tamulionienė, susipažinusi su A. D. skundu dėl 2014-12-05 Kauno apskrities VPK Kelių policijos Administracinės veiklos skyriaus nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 20N-22676270-14,
Aprašomoji dalis
nustatė:
2014-12-05 Kauno apskrities VPK Kelių policijos Administracinės veiklos skyriaus nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 20N-22676270-14 A. D. už pažeidimo, numatyto ATPK 124 str. 4 d., padarymą buvo nubaustas 400 Lt bauda.
2015-01-21 teisme gautas A. D. skundas (administracinio teisės pažeidimo byla Nr. II-70-660/2015), kuriame jis prašo atnaujinti terminą skundui paduoti ir panaikinti 2014-12-05 Kauno apskrities VPK Kelių policijos Administracinės veiklos skyriaus nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 20N-22676270-14. Nurodė, kad skundą pateikė laiku, tačiau kadangi jis ne teisininkas, nesuprato skundo patikslinimo terminų, todėl terminą praleido. Terminą praleido tik keletą dienų, todėl prašo laikyti, kad jį praleido netyčia, dėl nežinojimo ir jį atnaujinti.
Motyvuojamoji dalis
Prašymas atmestinas.
Iš administracinio teisės pažeidimo bylos Nr. II-44-540/2015 matyti, kad 2014-12-30 nutartis A. D. buvo įteikta 2015-01-03, terminas trūkumams ištaisyti baigėsi 2015-01-12. Nutartyje išvardyti trūkumai nebuvo pašalinti, todėl 2015-01-15 nutartimi skundas grąžintas pareiškėjui (administracinio teisės pažeidimo byla Nr. II-44-540/2015).
A. D. patikslintą skundą pateikė 2015-01-16, jokių svarbių priežasčių dėl ko buvo praleistas terminas, nenurodė. Tai, kad skundo trūkumų nepašalino laiku ir terminą praleido netyčia, dėl nežinojimo ir teisinių žinių trūkumo, laikytinos nesvarbiomis priežastimis.
Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes darytina išvada, kad pareiškėjas A. D. siekdamas realizuoti apeliacijos teisę, neveikė pakankamai operatyviai ir rūpestingai. Dėl paminėtų priežasčių darytina išvada, kad A. D. tinkamai nesirūpino procesu ir skundo padavimo terminą praleido dėl nesvarbių priežasčių, todėl jo prašymas dėl termino skundui paduoti atnaujinimui netenkintinas, skundą atsisakytina priimti.
Rezoliucinė dalis
nutaria:
atmesti A. D. prašymą dėl termino skundui paduoti atnaujinimo atmesti ir A. D. skundą atsisakyti priimti, grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per 7 dienas nuo jos įteikimo atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.