- Teismas
- Marijampolės apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2024-05-08
- Bylos Nr.
- II-100-1021/2024
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Jonas Abraitis
- Pažeidėjas
- B. V.
- Kategorijos
- 21.8.1Teisė apskųsti nutarimą administracinio nusižengimo byloje (ANK 621 str.)
- 21.8.2Nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo tvarka (ANK 622 str.)
- 21.8.3Nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo terminas (ANK 623 str.)
- 21.8.4Skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje turinys ir forma (ANK 624 str.)
- 21.8.6Skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimas apylinkės teisme (ANK 626 str.)
- 21.10.2Pasirengimas nagrinėti bylą dėl skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje (ANK 640 str.)
Įžanginė dalis
Marijampolės apylinkės teismo Vilkaviškio rūmų teisėjas Jonas Abraitis rašytinio proceso tvarka susipažinęs su administracinėn atsakomybėn patrauktos B. V. skundu dėl nutarimo administracinio nusižengimo byloje,
Aprašomoji dalis
nustatė:
2024-04-30 Marijampolės apylinkės teismo Vilkaviškio rūmuose iš VĮ ,,Registrų centras“ buvo gautas administracinėn atsakomybėn patrauktos B. V. skundas, kuriame ji skundžia VĮ ,,Registrų centras“ specialistės V. S. 2024 m. kovo 1 d. nutarimą administracinio nusižengimo byloje ROIK 24228995098, kuriuo ji buvo nubausta už administracinio nusižengimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų (toliau – ANK) 223 straipsnio 2 dalyje padarymą 600 Eur bauda.
Skundą atsisakytina priimti.
Skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos (ANK 623 str.). Skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje paduodamas per šį nutarimą priėmusią instituciją (ANK 622 str. 2 d.). Institucija per 5 darbo dienas, jeigu įstatymuose nenustatytas kitas terminas, skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje kartu su byla persiunčia atitinkamam apylinkės teismui (ANK 622 str.1 d.). Skundžiamas nutarimas pareiškėjai buvo išsiųstas 2024 m. kovo 1 d. el. paštu brovys@gmail.com, todėl jo apskundimo 20 dienų terminas suėjo 2024 m. kovo 20 d.. Pareiškėjos skundas institucijoje, atlikusioje administracinio nusižengimo tyrimą, VĮ ,,Registrų centras“ buvo gautas 2024 m. balandžio 25 d., t. y. praleidus apskundimo terminą daugiau kaip mėnesį.
ANK 623 straipsnyje nurodyta, kad jeigu apskundimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas, tačiau tokio prašymo nėra pateikta. ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte nustatyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. Kadangi skundo padavimo terminas yra akivaizdžiai praleistas, o pareiškėja jo neprašo atnaujinti, bei nepateikė termino praleidimo svarbias priežastis patvirtinančių rašytinių įrodymų, skundą atsisakytina priimti.
Pareiškėjai išaiškintina, kad ši nutartis neužkerta jai kelio pateikti teismui prašymą atnaujinti skundo padavimo terminą, bei prašyti priimti jau pateiktą skundą, tačiau prašyme turi nurodyti jei sutinka, kad terminas yra praleistas, objektyvias priežastis dėl ko tai buvo padaryta, bei pateikti tai patvirtinančius rašytinius įrodymus.
Teismas, remdamasis virš paminėtu, bei vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 622 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi,
Rezoliucinė dalis
nutaria:
Pareiškėjos B. V. skundą atsisakyti priimti.
Pareiškėjai B. V. išaiškinti, kad ji turi teisę paduoti Marijampolės apylinkės teismo Vilkaviškio rūmams prašymą atnaujinti skundo padavimo terminą, nurodyti jame objektyvias termino praleidimo priežastis, bei pateikti tai patvirtinančius rašytinius įrodymus, teismui atnaujinus terminą, bus išspręstas jos skundo priėmimo klausimas.
Nutarties nuorašą ne vėliau kaip per dieną nuo jos priėmimo dienos išsiųsti pareiškėjai B. V..
Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui, skundą paduodant Marijampolės apylinkės teismo Vilkaviškio rūmuose.