Panevėžio apylinkės teismo nutartis

2024-03-01 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-77-1082/2024

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Panevėžio apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2024-03-01
Bylos Nr.
II-77-1082/2024
Teisminio proceso Nr.
4-08-3-00038-2024-4
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Rita Dirkė
Pažeidėjas
R. K.
Kategorijos
NuorašasAdm. nusižengimo byla Nr. II-77-1082/2024
Teisminio proceso Nr. 4-08-3-00038-2024-4Procesinio sprendimo kategorija 21.8.2 (S)
PANEVĖŽIO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2024 m. kovo 1 d.Panevėžys

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėja Rita Dirkė, rašytinio proceso tvarka spręsdama administracinėn atsakomybėn patraukto R. K. skundo dėl Valstybės įmonės Registrų centro (toliau – Institucija) 2024 m. sausio 22 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Žemesnės instancijos teismas

Skundžiamu Institucijos 2024 m. sausio 22 d. nutarimu R. K. buvo nubaustas pagal ANK 223 straipsnio 2 dalį 615 eurų bauda už tai, kad Juridinių asmenų registro duomenimis būdamas UAB (duomenys neskelbtini), kodas (duomenys neskelbtini) (toliau – Bendrovė), vadovu, per nustatytą laikotarpį nepateikė Juridinių asmenų registro tvarkytojui 2021 m. ir 2022 m. Bendrovės metinių finansinių ataskaitų rinkinių, kaip numatyta Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – CK) 2.66 straipsnio 4 dalyje ir Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymo (toliau – ABĮ) 58 straipsnio 2, 3 dalyse.

2024 m. vasario 27 d. teisme gautas administracinėn atsakomybėn patraukto R. K. skundas dėl minėto 2024 m. sausio 22 d. Institucijos nutarimo.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Šis apskundimo terminas buvo nurodytas ir skundžiamame Institucijos 2024 m. sausio 22 d. nutarime.

Administracinio nusižengimo byloje esantys duomenys patvirtina, kad Institucijos 2024 m. sausio 22 d. nutarimas priėmimo dieną buvo išsiųstas R. K. jo elektroniniu paštu, kuris buvo nurodytas valstybės informacinėse sistemose bei registruose, kurie naudojami elektroniniu būdu teikiamoms paslaugoms gauti ar prievolėms įvykdyti ((duomenys neskelbtini)). Tokį procesinių dokumentų įteikimą leidžia ANK 573 straipsnis.

Atsižvelgiant į aukščiau nurodytas ANK 623 straipsnio nuostatas bei į Institucijos nutarimo išsiuntimo R. K. datą – 2024 m. sausio 22 d., konstatuotina, kad skundo dėl Institucijos 2024 m. sausio 22 d. nutarimo padavimo paskutinė diena buvo 2024 m. vasario 12 d. Tuo tarpu R. K. skundas Institucijai pateiktas tik 2024 m. vasario 26 d., tai yra praleidus skundo padavimo terminą.

ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas skelbia, kad teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.

Nagrinėjamu atveju aukščiau nurodyti motyvai patvirtina faktą, kad R. K. skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą, o pateiktame skunde šio termino atnaujinti neprašoma. Todėl skundą atsisakytina priimti.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis LR ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu ir 5 dalimi,

nutaria:

Atsisakyti priimti R. K. skundą dėl Valstybės įmonės Registrų centro 2024 m. sausio 22 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini).

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant per Panevėžio apylinkės teismą.

Teisėja Rita Dirkė