Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis

2010-06-01 · Byla Nr. N-575-5610-10

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2010-06-01
Bylos Nr.
N-575-5610-10
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjai
Antanas Ablingis (pirm.), Roma Sabina Alimienė, Ričardas Piličiauskas (pran.)
Kategorijos
  • 63.3.8pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinė byla N575-5610/2010Procesinio sprendimo kategorija 63.3.8. (S)
LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTIS2010 m. birželio 1 d.Vilnius

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (kolegijos pirmininkas), Romos Sabinos Alimienės ir Ričardo Piličiausko (pranešėjas), rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo V. D. T. apeliacinio skundo dėl Kauno apygardos administracinio teismo 2009 m. lapkričio 12 d. nutarimo V. D. T. administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo klausimą.

Aprašomoji dalis

Teisėjų kolegija nustatė:

I.

Kauno apygardos administracinis teismas 2009 m. lapkričio 12 d. nutarimu panaikino 2009 m. rugsėjo 2 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos nutarimu pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ir ATPK) 148 straipsnio 1 dalį V. D. T. paskirtą administracinę nuobaudą – 900 (devynis šimtus) litų baudą ir perkvalifikavo V. D. T. veiksmus pagal ATPK 148 straipsnio 5 dalį bei paskyrė 300 (trijų šimtų) litų baudą.

V. D. T. 2010 m. gegužės 10 d. (pagal pašto spaudą ant voko) padavė teismui apeliacinį skundą, prašydamas panaikinti Kauno apygardos administracinio teismo 2009 m. lapkričio 12 d. nutarimą.

Motyvuojamoji dalis

Teisėjų kolegija konst atuoja:

II.

ATPK 293 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu gali atnaujinti atitinkamas administracinis teismas.

Kauno apygardos administracinis teismas ginčijamą nutarimą priėmė ir paskelbė 2009 m. lapkričio 12 d., todėl paskutinė apeliacinio skundo dėl šio nutarimo pateikimo diena, vadovaujantis minėtu ATPK 293 straipsniu ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 66 straipsnio 4 dalimi, kur numatyta, kad tais atvejais, kai paskutinė termino diena yra ne darbo diena, termino pabaigos diena laikoma po jos einanti darbo diena, buvo 2009 m. lapkričio 23 d. V. D. T. savo apeliacinį skundą teismui padavė tik 2010 m. gegužės 10 d. (pagal pašto spaudą ant voko), tai yra praleidęs įstatyme numatytą apeliacinio skundo padavimo terminą.

ATPK 293 straipsnyje ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ir ABTĮ) 122 straipsnio 5 dalyje prašymas atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą numatytas kaip būtina sąlyga tam, kad teismas galėtų įstatymo nustatyta tvarka spręsti praleisto termino atnaujinimo klausimą. Apeliantas prašymo atnaujinti praleistą terminą apeliaciniam skundui paduoti nepareiškė, todėl jo apeliacinis skundas yra nepriimamas ir kartu su priedais grąžinamas jį padavusiai institucijai.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 134 straipsnio 3 dalies 1 punktu, teisėjų kolegija

n utaria:

Atsisakyti priimti V. D. T. apeliacinį skundą dėl Kauno apygardos administracinio teismo 2009 m. lapkričio 12 d. nutarimo V. D. T. administracinio teisės pažeidimo byloje ir kartu su priedais grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjai Antanas Ablingis

Roma Sabina AlimienėRičardas Piličiauskas