- Teismas
- Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2007-11-09
- Bylos Nr.
- N-575-2979-07
- Teisėjai
- Virgilijus Valančius (pirm.), Antanas Ablingis, Ričardas Piličiauskas (pran.)
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio, Ričardo Piličiausko (pranešėjas) ir Virgilijaus Valančiaus (kolegijos pirmininkas) rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo R. G. prašymą atnaujinti apeliacinio skundo padavimo terminą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2007 m. rugsėjo 11 d. nutarties R. G. administracinio teisės pažeidimo byloje.
Aprašomoji dalis
Teisėjų kolegija nustatė:
Varėnos rajono policijos komisariato 2007 m. gegužės 4 d. nutarimu R. G. už ATPK 148 str. 5 d. numatyto teisės pažeidimo padarymą paskirta 500 Lt bauda.
Administracinėn atsakomybėn patrauktas R. G. kreipėsi į administracinį teismą prašydamas panaikinti Varėnos rajono policijos komisariato 2007 m. gegužės 4 d. nutarimą ir administracinę bylą nutraukti.
Žemesnės instancijos teismas
Vilniaus apygardos administracinis teismas 2007 m. rugsėjo 11 d. nutartimi nutarė pareiškėjo skundo netenkinti.
Šalies argumentai
Administracinėn atsakomybėn patrauktas R. G. 2007 m. spalio 17 d. padavė apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2007 m. rugsėjo 11 d. nutarties ir prašymą atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą. Prašyme nurodo, kad teismo nutarties paskelbime nedalyvavo. Paštu ją gavo 2007 m. rugsėjo 14 d., tačiau buvo išvykęs ir skundą padavė 2007 m. rugsėjo 24 d. Paaiškina, kad skundo padavimo terminą skaičiavo nuo nutarties gavimo dienos, tačiau Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2007 m. spalio 5 d. nutartimi apeliacinį skundą priimti atsisakė kaip paduotą praleidus įstatymo numatytą terminą ir pareiškėjui neprašant jo atnaujinti. Apeliantas paaiškina, kad šią nutartį kartu su apeliaciniu skundu gavo 2007 m. spalio 15 d.
Motyvuojamoji dalis
Teisėjų kolegija konstatuoja:
Prašymas atnaujinti terminą netenkinamas, apeliacinį skundą priimti atsisakoma.
Administracinių bylų teisenos įstatymo 128 straipsnis nustato, kad apylinkių teismų ir apygardų administracinių teismų nutarimai ir nutartys, priimti nagrinėjant administracinių teisės pažeidimų bylas pirmąja instancija, apeliacine tvarka per dešimt dienų nuo nutarimo (nutarties) paskelbimo gali būti skundžiami Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. To paties įstatymo 127 straipsnio 2 dalis nustato, kad praleidus terminą apeliaciniam skundui paduoti, apelianto prašymu apeliacinis teismas skundo padavimo terminą gali atnaujinti, jeigu bus pripažinta, kad terminas praleistas dėl svarbios priežasties.
Administracinėn atsakomybėn patrauktas R. G. apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2007 m. rugsėjo 11 d. nutarties pateikė 2007 m. rugsėjo 24 d. (b.l. 42), tuo tarpu paskutinė skundo padavimo diena buvo 2007 m. rugsėjo 21 d. Pakartotinai pareiškėjas apeliacinį skundą, kartu su prašymu atnaujinti praleistą terminą pateikė 2007 m. spalio 17 d. (pagal pašto spaudą).
Kaip matyti iš bylos medžiagos, pareiškėjas dalyvavo 2007 m. rugsėjo 5 d. teismo posėdyje, kuriame buvo nagrinėjamas jo paties teismui pateiktas skundas ir jam buvo pranešta apie teismo sprendimo paskelbimą 2007 m. rugsėjo 11 d. (b.l. 44-46). Nors pareiškėjas nedalyvavo teismo sprendimo paskelbime, nutarties nuorašą teismas jam išsiuntė 2007 m. rugsėjo 12 d. (b.l. 51, pareiškėjo pareiktas vokas), t.y. nepažeisdamas įstatymo reikalavimų (ABTĮ 93 str.). Iš pareiškėjo prašymo ir pateikto voko matyti, kad apeliantas gavo skundžiamos teismo nutarties nuorašą apskundimo terminui dar nepasibaigus, o terminą praleido todėl, kad šį terminą skaičiavo nuo nutarties nuorašo gavimo dienos, o ne nuo paskelbimo dienos. Teisėjų kolegija vertina, kad pareiškėjo nurodytos aplinkybės nereiškia, jog jis objektyviai negalėjo tinkamai pasinaudoti apeliacijos teise. Būdamas pakankamai rūpestingu apeliantas R. G. skundą galėjo pateikti laiku. Todėl prašymas netenkinamas ir praleistas terminas neatnaujinamas.
Kadangi teisė paduoti apeliacinį skundą įstatymo nustatyta tvarka tinkamai nerealizuota, apeliacinis skundas nepriimamas ir grąžinamas apeliantui.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 122 straipsnio 5 dalimi, 34 straipsniu, ir 134 straipsnio 3 dalies 1 punktu, teisėjų kolegija
nutaria:
R. G. prašymo atnaujinti apeliacinio skundo padavimo terminą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2007 m. rugsėjo 11 d. nutarties netenkinti.
Apeliacinį skundą atsisakyti priimti ir grąžinti jį skundą padavusiam asmeniui.
Nutartis neskundžiama.