- Teismas
- Panevėžio apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutarimas
- Data
- 2016-09-15
- Bylos Nr.
- A2.2.-643-948/2016
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Edita Jusevičienė
- Pažeidėjas
- A. M.
- Kategorijos
- 2.1.2pavadinimo nepavyko patikrinti
- 2.3.1pavadinimo nepavyko patikrinti
- 2.14.5pavadinimo nepavyko patikrinti
Biržų rajono apylinkės teismo teisėja Edita Jusevičienė, nedalyvaujant administracinėn atsakomybėn traukiamam A. M. (a. k. (duomenys neskelbtini) gyvenančiam (duomenys neskelbtini) k., Biržų r., išnagrinėjusi administracinio teisės pažeidimo bylą, institucija surašiusi protokolą – Panevėžio apskrities VPK Biržų rajono PK,
Aprašomoji dalis
Nustatė:
A. M. surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už tai, kad jis 2016-02-19 d. 18³⁵ val. Biržų m., (duomenys neskelbtini) parduotuvėje „NORFA“ pavogė butelį 0,5 litro degtinės „N“, kurio vertė 4,09 EUR, degtinės „UKRAINA“ 0,2 litro talpos, kurios vertė 2,55 EUR, spiritinį gėrimą „BREST ZUBRAVKA“, 0,2 litro talpos, kurio vertė 2,89 EUR ir degtinę „BELAJA BERIOZA“ 0,2 litro talpos, kurio vertė 2,79 EUR. Iš viso pavogė alkoholinių gėrimų už 12,32 EUR. Protokole nurodyta, kad šia savo veika A. M. padarė pažeidimą, numatytą LR ATPK 50 str.
Administracinis įstatymas reglamentuoja, kad administracinė nuobauda gali būti skiriama ne vėliau kaip per šešis mėnesius nuo teisės pažeidimo padarymo dienos, o esant trunkamam teisės pažeidimui, – per šešis mėnesius nuo jo paaiškėjimo dienos (LR ATPK 35 str. 1 d.). Duomenų, kad yra aplinkybių, numatytų LR ATPK 35 str. 2 d. byloje nėra.
Motyvuojamoji dalis
Iš pateiktos administracinio teisės pažeidimo medžiagos matyti, kad pažeidimas padarytas 2016 m. vasario 19 d.. Šešių mėnesių senaties terminas suėjo 2016 m. rugpjūčio 19 d. 2016-03-25 d. nutarimu Panevėžio apskrities VPK Biržų rajono PK VPS prevencijos poskyrio vyresnioji tyrėja Ž. M. priėmė nutarimą administracinės bylos tyrimo terminą pratęsti iki 2016-08-24 d., nors LR ATPK 35 str. 3 d. numato, jog esant šiame straipsnyje nurodytoms aplinkybėms, šis terminas gali būti pratęsiamas vieneriems metams, šį terminą skaičiuojant nuo teisės pažeidimo padarymo dienos. Administracinio teisės pažeidimo protokolas surašytas tik 2016-09-07 d., tai yra jau praėjus šešių mėnesių terminui nuo pažeidimo padarymo dienos, bei pasibaigus pratęstam terminui.
Remiantis išdėstytomis aplinkybėmis akivaizdu, jog įstatyme nurodytas nuobaudos skyrimo terminas administracinio teisės pažeidimo byloje yra pasibaigęs. Todėl byla A. M. atžvilgiu nutrauktina, nes iki administracinio teisės pažeidimo bylos nagrinėjimo pasibaigė ATPK 35 straipsnyje numatyti terminai (LR ATPK 250 str. 7 p.)
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos ATPK 283-284 str., 286 str., 287 str. 1 d. 2 p., teismas
Rezoliucinė dalis
nutaria:
Administracinio teisės pažeidimo bylą dėl LR ATPK 50 str. numatyto pažeidimo padarymo A. M. atžvilgiu nutraukti.
Nutarimas per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant Biržų rajono apylinkės teisme.