- Teismas
- Kauno apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2014-06-10
- Bylos Nr.
- II-195-540/2014
- Teisminio proceso Nr.
- 4-69-3-04268-2014-9
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Violeta Miceikienė
- Pareiškėjas
- G. Č.
Kauno apylinkės teismo teisėja Violeta Miceikienė, susipažinusi su pareiškėjo G. Č. skundu dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje,
Aprašomoji dalis
nustatė:
2014 m. birželio 6 d. Kauno apylinkės teisme gautas pareiškėjo G. Č. skundas dėl Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos 2014m. vasario 17d. priimto nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 20N-7646939-14 panaikinimo.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str., skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per 20 dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Sprendžiant termino atnaujinimo klausimą būtina nustatyti, dėl kokių priežasčių jis praleistas, svarbiomis termino praleidimo priežastimis pripažįstant tik objektyvias, nuo asmens valios nepriklausiusias aplinkybes, sutrukdžiusias asmeniui įstatymo nustatytu terminu pateikti apeliacinį skundą.
Iš G. Č. skundo turinio (nors toks reikalavimas ir nėra suformuluotas), matyti, kad, pareiškėjo nuomone, tikslinga atnaujinti nutarimo apskundimo terminą, kadangi kitaip pareiškėjas neteks teisės teismine tvarka apginti savo pažeistų teisių bei teisėtų interesų, o minėto nutarimo apskundimo terminą praleido, nes apie jo atžvilgiu priimtą 2014 m. vasario 17d. nutarimą sužinojo tik 2014 m. balandžio 29d.
Motyvuojamoji dalis
Iš Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos pateiktos medžiagos matyti, kad G. Č., surašant administracinio teisės pažeidimo protokolą, atsisakė susipažinti su raštu apie bylos nagrinėjimo datą ir vietą. Administracinio teisės pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 134 str. 1d., byla buvo išnagrinėta ir 2014m. vasario 17d. Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos nutarimas G. Č. atžvilgiu buvo priimtas jam nedalyvaujant. Kaip matyti iš Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos spaudo, skundas dėl 2014 m. vasario 17d. institucijoje buvo gautas 2014 m. gegužės 30 d. Nutarimas administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 20N-7646939-14 priimtas 2014 m. vasario 17 d., skundas turėjo būti paduotas per 20 dienų, t. y. paskutinė skundo padavimo diena buvo 2014 m. kovo 10 d. Pareiškėjas skunde nurodė, kad skundžiamą nutarimą gavo 2014 m. balandžio 29 d., nors iš byloje esančių pašto siuntų paieškos duomenų matyti, kad 2014 m. vasario 17 d. nutarimas buvo įteiktas gavėjui ar pagal įgaliojimą kitam asmeniui 2014 m. vasario 21d. Jokių kitų svarbių aplinkybių, kodėl pareiškėjas praleido įstatymų nustatytą terminą paduoti skundui dėl pareigūnų priimto nutarimo bei šias aplinkybes patvirtinančių įrodymų, pareiškėjas nepateikė. Įstatyme numatytas terminas skundui paduoti įpareigoja asmenis, turinčius teisę skųsti byloje priimtą nutarimą, šia savo procesine teise naudotis operatyviai, atidžiai, rūpestingai bei sąžiningai.
Esant aukščiau išdėstytoms aplinkybėms, teismas daro išvadą, jog G. Č. nebuvo atidus, rūpestingas ir sąžiningas administracinio teisės pažeidimo bylos proceso metu, nesidomėjo bylos nagrinėjimo procesu, nors jam buvo žinoma apie administracinio teisės pažeidimo protokolo surašymą, kurį jis taip pat atsisakė pasirašyti.
Esant nustatytoms aplinkybėms, darytina išvada, jog terminas skundui paduoti buvo praleistas ne dėl svarbių, o dėl subjektyvių priežasčių – nepakankamo pareiškėjo rūpestingumo bei nenoro operatyviai ginti savo teises ir teisėtus interesus, todėl nėra pagrindo jo atnaujinti.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 296 str. 3 d. 2 p., teismas atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. Tuo vadovaujantis, G. Č. skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje atsisakytinas priimti.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 296 str.,
nutaria:
pareiškėjo G. Č., a. k. (duomenys neskelbtini) skundą dėl 2014 m. vasario 17 d. Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 20N-7646939-14 atsisakyti priimti.
Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.