- Teismas
- Vilniaus apygardos teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2012-07-04
- Bylos Nr.
- ATP-841-195/2012
- Teisminio proceso Nr.
- 4-03-3-01511-2012-3
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Artūras Šumskas
Vilniaus apygardos teismo teisėjas Artūras Šumskas, išnagrinėjęs administracinio teisės pažeidimo bylą pagal A. B. atskirąjį skundą dėl Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo 2012 m. gegužės 22 d. nutarties, kuria atsisakyta priimti A. B. skundą dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos 2012 m. vasario 25 d. nutarimo,
Aprašomoji dalis
nustatė:
A. B. 2012 m. vasario 25 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos nutarimu buvo pripažintas kaltu padarius ATPK 124¹ straipsnio 2 dalyje numatytą administracinį teisės pažeidimą ir jam paskirta 100 Lt dydžio bauda.
Nesutikdamas su nutarimu A. B. padavė skundą Vilniaus miesto 3 apylinkės teismui prašydamas nutarimą panaikinti.
Žemesnės instancijos teismas
Vilniaus miesto 3 apylinkės teismas 2012 m. gegužės 22 d. nutartimi atsisakė priimti A. B. skundą motyvuodamas tuo, jog buvo praleistas terminas jam paduoti ir šio termino neprašoma atnaujinti.
Šalies argumentai
Atskiruoju skundu A. B. prašo panaikinti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos nutarimą. Atskirajame skunde nurodo, kad už padarytą pažeidimą jam buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas su administraciniu nurodymu, administracinį nurodymą jis įvykdė, todėl nutarimu buvo nepagrįstai nubaustas antrą kartą už tą patį pažeidimą.
A. B. atskirasis skundas netenkinamas.
Atskirajame skunde A. B. iš esmės dėsto argumentus dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos 2012 m. vasario 25 d. nutarimo teisėtumo ir pagrįstumo, šie argumentai paliekami nenagrinėtini, nes apeliacine tvarka nagrinėjamas klausimas dėl skundo priėmimo, o ne dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos 2012 m. vasario 25 d. nutarimo teisėtumo ir pagrįstumo.
ATPK 293 straipsnyje nustatyta, jog skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Skundas paduodamas per nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje priėmusį organą (pareigūną) (ATPK 292 str. 2 d.).
A. B. skundžiamas Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos nutarimas buvo priimtas 2012 m. vasario 25 d., todėl paskutinė diena skundui dėl nutarimo pateikti buvo 2012 m. kovo 16 d. Iš bylos medžiagos matyti, kad skundą A. B. padavė 2012 m. gegužės 15 d., t.y. įstatymo nustatytą terminą skundui paduoti praleidęs net dviem mėnesiais.
ATPK 296 straipsnio 3 dalies 2 punkte imperatyviai nustatyta, jog apylinkės teismas atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti. A. B. neprašė atnaujinti skundo padavimo termino, nenurodė priežasčių, kodėl skundo padavimo terminas buvo praleistas, todėl Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas pagrįstai atsisakė priimti A. B. skundą.
Atsižvelgiant į nustatytas aplinkybes, Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo nutartis paliktina nepakeista.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 302¹⁵ straipsnio 6 dalies 1 punktu,
nutaria:
A. B. atskirojo skundo netenkinti ir palikti Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo 2012 m. gegužės 22 d. nutartį nepakeistą.
Nutartis neskundžiama.