- Teismas
- Šiaulių apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutarimas
- Data
- 2015-04-09
- Bylos Nr.
- A2.2.-215-446/2015
- Teisminio proceso Nr.
- 4-23-3-00192-2015-2
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Vilma Raščiuvienė
- Pažeidėjas
- M. R.
- Kategorijos
- 52.4pavadinimo nepavyko patikrinti
viešame teismo posėdyje išnagrinėjo M. R., a. k. (duomenys neskelbtini), gimusio 1996 m. gegužės 24 d. Kelmėje, Lietuvos Respublikos piliečio, nevedusio, 10 klasių išsilavinimo, Šiaulių profesinio rengimo centro moksleivio, gyvenančio (duomenys neskelbtini), administracinio teisės pažeidimo bylą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
M. R. administracinėn atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos ATPK50 straipsnį patrauktas už tai, kad jis 2014 m. gegužės 27 d. 14 val. 28 min (duomenys neskelbtini), savo namuose sukčiavimo būdu banko pavedimu gavo iš R. K. 110,80 litų už prekę – sportinius batelius, kurių R. K. neatsiuntė.
Motyvuojamoji dalis
Administracinio teisės pažeidimo bylos teisena nutraukiama.
Administracinės nuobaudos skyrimo terminus reglamentuoja Lietuvos Respublikos ATPK 35 straipsnis. ATPK 35 straipsnio 1 dalis numato, kad administracinė nuobauda gali būti skiriama ne vėliau kaip per šešis mėnesius nuo teisės pažeidimo padarymo dienos, o esant trunkamam teisės pažeidimui, – per šešis mėnesius nuo jo paaiškėjimo dienos. ATPK 35 straipsnio 3 dalis nustato, kad jeigu administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo neturi nuolatinės gyvenamosios vietos, ilgam išvykęs ar gyvena užsienyje, ilgai serga, yra paskelbta jo paieška arba kai dėl pažeidimo tyrimo ar kitų priežasčių negalima spręsti jo administracinės atsakomybės klausimo, ATPK 35 straipsnio 1-2 dalyse nurodyti terminai pratęsiami, neatsižvelgiant į tai, ar administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, ar ne, bet ne ilgiau kaip vieneriems metams, šį terminą skaičiuojant nuo teisės pažeidimo padarymo ar paaiškėjimo dienos.
Kadangi M. R. administracinėn atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos ATPK 50 straipsnį patrauktas už 2014 m. gegužės 27 d. padarytą pažeidimą, todėl darytina išvada, kad pagal bendrą taisyklę administracinės nuobaudos skyrimo terminas turėjo baigtis 2014 m. lapkričio 27 d. Byloje nėra duomenų, kad ATPK 35 straipsnio 3 dalyje nustatyta tvarka būtų pratęstas terminas nuobaudai skirti, todėl pripažintina, jog iki administracinio teisės pažeidimo bylos gavimo teisme dienos – 2015 m. kovo 23 d., yra pasibaigęs ATPK 35 straipsnyje numatytas administracinės nuobaudos skyrimo terminas.
Administracinės nuobaudos skyrimo termino suėjimas administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną daro negalimą ir byloje po tokios aplinkybės nustatymo negali būti sprendžiamas administracinio teisės pažeidimo padarymo ar nepadarymo klausimas. Dėl šios priežasties administracinio teisės pažeidimo bylos teisena yra nutraukiama, pasibaigus administracinės nuobaudos skyrimo terminui (ATPK 250 straipsnio 1 dalies 7 punktas).
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 250 straipsnio 1 dalies 7 punktu ir 287 straipsnio 1 dalies 2 punktu, teismas
nutaria:
Administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną, pradėtą pagal Lietuvos Respublikos ATPK 50 straipsnį prieš M. R. nutraukti, pasibaigus administracinės nuobaudos skyrimo terminui.
Nutarimas per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Šiaulių apygardos teismui per Kelmės rajono apylinkės teismą.