Vilniaus apygardos teismo nutartis

2012-04-24 · Byla Nr. ATP-539-533/2012

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2012-04-24
Bylos Nr.
ATP-539-533/2012
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Viktoras Dovidaitis
Nuorašas
Administracinė byla Nr. ATP-539-533/2012Teisminio proceso Nr.: 4-01-3-01076-2012-7Procesinio sprendimo kategorija: 52. (S)
VILNIAUS APYGARDOS TEISMASNUTARTIS2012 m. balandžio 24 d.Vilnius

Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Viktoras Dovidaitis teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs administracinio teisės pažeidimo bylą pagal M. P. atskirąjį skundą dėl Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2012 m. kovo 6 d. nutarties, kuria buvo atsisakyta priimti M. P. apeliacinį skundą dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos 2012 m. sausio 25 d. nutarimo,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Šalies argumentai

M. P. kreipėsi į Vilniaus miesto 1 apylinkės teismą su apeliaciniu skundu dėl 2012 m. sausio 25 d. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos viršininko nutarimo, kuriuo jam buvo paskirta 7500 (septynių tūkstančių penkių šimtų) litų baudą už administracinio teisės pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos ATPK 173¹ str. 6 d., padarymą.

Žemesnės instancijos teismas

Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2012 m. kovo 6 d. nutartimi atsisakė priimti M. P. apeliacinį skundą dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos 2012 m. sausio 25 d. nutarimo motyvuodamas tuo, kad pareiškėjas praleido įstatymu nustatytą terminą apeliaciniam skundui paduoti, o prašymo atnaujinti praleistą terminą nepateikė.

Šalies argumentai

M. P. atskiruoju skundu prašo panaikinti Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2012 m. kovo 6 d. nutartį. Teigia, kad apeliacinio skundo padavimo terminas administracinio teisės pažeidimo byloje baigėsi 2012 m. vasario 14 d. Pareiškėjas apeliacinį skundą išsiuntė 2012 m. vasario 14 d., 18.25 val., tai įrodo prie atskirojo skundo pridėti dokumentai – Lietuvos pašto kvitas bei pažyma apie skundo išsiuntimą.

Motyvuojamoji dalis

Atskirasis skundas tenkintinas.

Lietuvos Respublikos ATPK 302⁴ str. 2 d. nustatytas 20 dienų terminas nuo nutarimo (nutarties) paskelbimo pateikti apeliacinį skundą dėl apylinkės teismo nutarimo (nutarties) administracinio teisės pažeidimo byloje.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos viršininkas D. B. nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje M. P. atžvilgiu surašė 2012 m. sausio 25 d., taigi, terminas apeliaciniam skundui paduoti baigėsi 2012 m. vasario 14 d. Kaip matyti iš bylos medžiagos, administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo apeliacinį skundą išsiuntė 2012 m. vasario 14 d. 18.25 val., t. y., nepraleidęs įstatymu nustatyto termino.

Esant šioms aplinkybėms, apylinkės teismo nutartis atsisakyti priimti M. P. apeliacinį skundą naikintina.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 302¹⁵ str. 6 d. 4 p.,

nutarė:

M. P. skundą tenkinti.

Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2012 m. kovo 6 d. nutartį panaikinti ir skundo dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos nutarimo priėmimo klausimą perduoti nagrinėti iš naujo apylinkės teismui.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjas Viktoras DovidaitisNuorašas tikras: