Vilniaus apygardos teismo nutartis

2023-04-06 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. AN2-121-468/2023

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2023-04-06
Bylos Nr.
AN2-121-468/2023
Teisminio proceso Nr.
4-68-3-00234-2023-7
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
Apeliacinė instancija
Rezultatas
Panaikinti nutartį ir perduoti klausimą nagrinėti iš naujo
Teisėjas
Daiva Kazlauskienė (pirm.)
Institucija
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyrius
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. AN2-121-468/2023Teisminio proceso Nr.: 4-68-3-00234-2023-7Procesinio sprendimo kategorijos: 21.8.3, 21.11.13 (S)
VILNIAUS APYGARDOS TEISMASNUTARTIS2023 m. balandžio 6 d.Vilnius

Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Daiva Kazlauskienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi V. D. skundą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2023-02-28 nutarties, kuria atsisakyta priimti jos skundą dėl Vilniaus apskrities VPK Administracinių nusižengimų skyriaus (toliau – Institucija) 2023-01-17 nutarimo,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Žemesnės instancijos teismas

1. Institucijos 2023-01-17 nutarimu V. D. pripažintas kalta pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 508 straipsnio 1 dalį ir jai paskirta 100 Eur dydžio bauda.

2. Vilniaus miesto apylinkės teisme 2023-02-23 buvo gautas V. D. 2023-02-06 skundas dėl Institucijos nutarimo.

3. Vilniaus miesto apylinkės teismo 2023-02-28 nutartimi V. D. skundą atsisakyta priimti konstatuojant, kad nors skunde nurodoma, jog jo data yra 2023-02-06, tačiau iš elektroninių paslaugų pateikimo portalo duomenų nustatyta, kad skundas pateiktas 2023-02-08, t. y. praleidus jo padavimo terminą. Apylinkės teismas pažymėjo, kad V. D. skunde nenurodoma jokių aplinkybių, objektyviai sutrukdžiusių tinkamai laiku realizuoti skundo padavimo teisę, taip pat neprašoma atnaujinti skundo padavimo terminą, todėl yra atsisakoma jį priimti. Nesutikdama su priimta nutartimi V. D. pateikė skundą apygardos teismui.

Šalies argumentai

4. Skundu V. D. prašo panaikinti Vilniaus miesto apylinkės teismo 2023-02-28 nutartį ir priimti jos skundą dėl Institucijos 2023-01-17 nutarimo. Pažymi, kad apylinkės teismas nepagrįstai konstatavo, jog skundas pateiktas 2023-02-08, tuo tarpu iš Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos elektroninės dokumentų padavimo platformos IRD duomenų matyti, kad skundas pateiktas 2023-02-06 23.57 val., t. y. nepraleidus termino. Nurodo, kad toks procesinių dokumentų pateikimo būdas yra numatytas įstatyme, yra teisėtas ir priimtinas.

Atsiliepimas

5. Atsiliepimų į V. D. skundą negauta.

V. D. skundas tenkintinas.

Motyvuojamoji dalis

6. ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Iš apygardos teismui pateiktos administracinio nusižengimo bylos medžiagos matyti, kad Institucijos 2023-01-17 nutarimas buvo priimtas administracinėn atsakomybėn patrauktai V. D. nedalyvaujant, procesinis dokumentas jos elektroninio pašto adresu (duomenys neskelbtini) buvo išsiųstas tą pačią dieną, t. y. 2023-01-17 (b. l. 13), taigi 20 dienų skundo padavimo terminas baigėsi 2023-02-06.

7. ANK 574 straipsnis nustato, jog jeigu procesiniai dokumentai išsiųsti elektroninių ryšių priemonėmis iki paskutinės termino dienos dvidešimt ketvirtos valandos nulis minučių, procesinis terminas nelaikomas praleistu.

8. Administracinėn atsakomybėn patraukta V. D. kartu su atskiruoju skundu apygardos teismui pateikė ir Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos elektroninės dokumentų padavimo platformos IRD duomenų išrašą, iš kurio matyti, kad ji skundą pateikė 2023-02-06 23.57 val. (b. l. 73), o ne 2023-02-08, kaip nurodoma apylinkės teismo nutartyje, kuria buvo atsisakyta priimti skundą. Atsižvelgiant į šiuos duomenis apygardos teismas nesutinka su apylinkės teismo išvadomis, jog V. D. praleido skundo padavimo terminą, priešingai, jis buvo pateiktas laiku, paskutinę termino dieną, todėl skundžiama apylinkės teismo nutartis naikintina ir administracinio nusižengimo byla grąžinama teismui nagrinėti V. D. apeliacinio skundo priėmimo klausimą iš naujo.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis ANK 653 straipsnio 1 dalies 3 punktu, 654 straipsniu,

nutaria:

V. D. skundą tenkinti.

Panaikinti Vilniaus miesto apylinkės teismo 2023-02-28 nutartį ir perduoti V. D. apeliacinio skundo dėl Vilniaus apskrities VPK Administracinių nusižengimų skyriaus 2023-01-17 nutarimo priėmimo klausimą apylinkės teismui nagrinėti iš naujo.

Nutartis įsiteisėja jos paskelbimo dieną.

Teisėja Daiva Kazlauskienė