- Teismas
- Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2011-07-12
- Bylos Nr.
- N-575-4326-11
- Teisminio proceso Nr.
- 4-64-3-00020-2011-3
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjai
- Virgilijus Valančius (pirm.), Ričardas Piličiauskas (pran.), Audrius Bakaveckas
- Kategorijos
- 52.4pavadinimo nepavyko patikrinti
- 79.2pavadinimo nepavyko patikrinti
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Audriaus Bakavecko, Ričardo Piličiausko (pranešėjas) ir Virgilijaus Valančiaus (kolegijos pirmininkas), teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo S. J. atskirąjį skundą dėl Šiaulių apygardos administracinio teismo 2011 m. vasario 2 d. nutarties S. J. administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo.
Aprašomoji dalis
Teisėjų kolegija nustatė : I.
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariatas (toliau – ir Institucija) 2011 m. sausio 11 d. nutarimu (toliau – ir Nutarimas) S. J. už Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ir ATPK) 133¹ straipsnio 1 dalyje numatyto pažeidimo padarymą skyrė 500 Lt baudą.
Šalies argumentai
Administracinėn atsakomybėn patrauktas S. J. 2011 m. sausio 21 d. (b. l. 3-4) Joniškio rajono apylinkės teismui pateikė skundą dėl Nutarimo panaikinimo. Tačiau Joniškio rajono apylinkės teismas 2011 m. sausio 25 d. nutartimi (b. l. 7) minėtą skundą persiuntė Institucijai, kuri skundą perdavė Šiaulių apygardos administraciniam teismui. Šiaulių apygardos administracinis teismas 2011 m. vasario 2 d. nutartimi minėtą skundą atsisakė priimti, konstatavęs, kad praleistas skundo padavimo terminas ir pareiškėjas neprašo jo atnaujinti.
S. J. 2011 m. balandžio 6 d. pateikė atskirąjį skundą, prašydamas panaikinti Šiaulių apygardos administracinio teismo 2011 m. vasario 2 d. nutartį ir perduoti pirmosios instancijos teismui skundo priėmimo klausimą nagrinėti iš naujo. Pažymi, jog skundą dėl Nutarimo panaikinimo Joniškio rajono apylinkės teismui jis pateikė 2011 m. sausio 21 d., t. y. nepraleidęs skundo padavimo termino. Atkreipia dėmesį, kad minėtą skundą Joniškio rajono apylinkės teismas persiuntė Institucijai, kuri skundą perdavė Šiaulių apygardos administraciniam teismui, todėl mano, jog Šiaulių apygardos administracinis teismas turėjo skundą priimti, kadangi Joniškio rajono apylinkės teismui skundas buvo paduotas laiku.
Atsiliepimas
Atsiliepimu į atskirąjį skundą Institucija prašo S. J. atskirojo skundo netenkinti. Nurodo, kad administracinėn atsakomybėn patrauktam asmeniui buvo išaiškinta Nutarimo apskundimo tvarka, tačiau jis vis tiek skundą padavė praleidęs skundo padavimo terminą ir neprašė jo atnaujinti. Teigia, jog S. J. sąmoningai vilkina bylų procesus, paduodamas skundus pasibaigus apskundimo terminams ir ne tam teismui, be to, atsisako priimti gaunamus pranešimus.
Motyvuojamoji dalis
Teisėjų kolegija konstatuoja : II.
Atskirasis skundas tenkinamas.
Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ir ABTĮ) 122 straipsnio 1 dalis (įstatymo redakcija, galiojusi iki 2011 m. sausio 1 d.) nustato, jog nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje asmuo, dėl kurio jis priimtas, gali apskųsti per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos.
Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad Institucija Nutarimą, dėl kurio panaikinimo S. J. kreipėsi į Šiaulių apygardos administracinį teismą, priėmė 2011 m. sausio 11 d., taigi, vadovaujantis ABTĮ 122 straipsnio 1 dalimi, paskutinė termino diena skundui paduoti buvo 2011 m. sausio 21 d. Kaip matyti iš byloje esančios medžiagos, pareiškėjas skundą, klaidingai nurodydamas teismą, Joniškio rajono apylinkės teismui pateikė 2011 m. sausio 21 d., t. y. nepraleidęs įstatymo numatyto termino. Iš Joniškio rajono apylinkės teismo 2011 m. sausio 25 d. nutarties (b. l. 7) matyti, kad minėtas teismas, konstatavęs, jog skundas paduotas pažeidžiant ATPK 292 straipsnio nuostatas, persiuntė jį Institucijai. Tuo tarpu, kaip matyti iš Šiaulių apygardos administracinio teismo 2011 m. vasario 2 d. nutarties turinio, Institucija skundą persiuntė šiam teismui, kuris, konstatavęs, jog praleistas skundo padavimo terminas ir pareiškėjas neprašo jo atnaujinti, minėtą skundą atsisakė priimti. Tačiau teisėjų kolegija pažymi, kad skundą dėl Institucijos Nutarimo panaikinimo S. J., nors ir ne tam teismui, kuriam jis teismingas, pateikė nepraleidęs įstatymo numatyto dešimties dienų apskundimo termino. Be to, kaip jau buvo minėta, Joniškio rajono apylinkės teismas 2011 m. sausio 25 d. nutartimi pareiškėjo skundą persiuntė Institucijai, kuri skundą perdavė Šiaulių apygardos administraciniam teismui. Įvertinus tai, darytina išvada, kad pareiškėjas pagrįstai tikėjosi, jog Šiaulių apygardos administracinis teismas priims jo skundą nagrinėjimui, kadangi, nors ir ne tam teismui, tačiau skundas buvo paduotas per įstatymo numatytą terminą. Atsižvelgus į tai, kas išdėstyta, konstatuotina, jog pareiškėjas, siekdamas įgyvendinti savo turimą teisę į apeliaciją veikė operatyviai ir sąžiningai. Apeliacinės instancijos teismas nenustatė, kad S. J. būtų piktnaudžiavęs teise paduoti skundą, ar kad žinodamas apie priimtą Nutarimą sąmoningai nesinaudojo savo procesinėmis teisėmis.
Remiantis nurodytomis aplinkybėmis, ir tuo, kad pareiškėjas skundą dėl Institucijos Nutarimo panaikinimo, nors ir ne tam teismui, pateikė per dešimties dienų laikotarpį nuo Nutarimo priėmimo dienos, darytina išvada, jog pirmosios instancijos teismas nepagrįstai atsisakė jį priimti, todėl Šiaulių apygardos administracinio teismo nutartis naikintina.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 151 straipsnio 4 punktu, teisėjų kolegija
nutaria:
S. J. atskirąjį skundą tenkinti.
Šiaulių apygardos administracinio teismo 2011 m. vasario 2 d. nutartį panaikinti.
S. J. skundą dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariato 2011 m. sausio 11 d. nutarimo perduoti pirmosios instancijos teismui priėmimo klausimui spręsti iš naujo.
Nutartis neskundžiama.