Alytaus apylinkės teismo nutartis

2019-09-06 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-115-314/2019

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Alytaus apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2019-09-06
Bylos Nr.
II-115-314/2019
Teisminio proceso Nr.
4-13-3-00308-2019-4
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Antanas Šeštokas
Pažeidėjas
S. J.
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. II-115-314/2019Teisminio proceso Nr. 4-13-3-00308-2019-4Procesinio sprendimo kategorijos: 21.8.3; 21.8.6 (S)
ALYTAUS APYLINKĖS TEISMASN U T A R T I S2019 m. rugsėjo 6 d.Druskininkai
Alytaus apylinkės teismo Druskininkų rūmų teisėjas Antanas Šeštokas,

rašytinio proceso tvarka išsprendė administracinėn atsakomybėn patraukto asmens S. J. skundo dėl Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos 2019 m. birželio 25 d. nutarimo Nr. AM-AAD-ANR_N-2041-2019 administracinio nusižengimo byloje ROIK: 19102746989 panaikinimo, priėmimo klausimą.

Aprašomoji dalis

Teismas nustatė:

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos 2019 m. birželio 25 d. nutarimu S. J. už administracinio nusižengimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 291 straipsnio 1 dalyje padarymą, paskirta administracinė nuobauda – įspėjimas.

Administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo S. J., nesutikdamas su ne teismo tvarka priimtu nutarimu, 2019 m. rugpjūčio 22 d. elektroniniu paštu padavė skundą, prašydamas panaikinti priimtą nutarimą.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

ANK 622 straipsnio 2 dalyje, be kito, nustatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduodamas elektroninių ryšių priemonėmis, tačiau skundas paduotas elektroninių ryšių priemonėmis laikomas pasirašytu tik patvirtinus pasirašančiojo asmens tapatybę Teismų įstatymo nustatytais būdais (ANK 574 straipsnis, 624 straipsnio 1 dalis). Teismų įstatymo 37¹ straipsnio 3 dalyje numatyta, kad asmenys, teikiantys procesinius dokumentus elektroninių ryšių priemonėmis, turi juos pasirašyti saugiu elektroniniu parašu arba savo asmens tapatybę patvirtinti kitais būdais (per elektroninės bankininkystės sistemas ir pan.), arba užsiregistruoti teismų informacinėje sistemoje. Susipažinus su administracinėn atsakomybėn patraukto asmens skundu matyti, kad skundas pateiktas el. paštu, o administracinėn atsakomybėn patraukto asmens S. J. parašas yra tik skenuotas, t. y. nors skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo pateiktas elektroninių ryšių priemonėmis, tačiau administracinėn atsakomybėn patraukto asmens elektroniniu parašu nepasirašytas. Kartu pažymėtina, jog pagal ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktą apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. Pagal ANK 623 straipsnį skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Iš teismui pateikto administracinėn atsakomybėn patraukto asmens skundo bei institucijos kartu su skundu pateiktos administracinio nusižengimo bylos medžiagos matyti, jog nutarimas, kurį skundžia administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo, buvo priimtas Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos vyriausiojo specialisto Vytauto Butkevičiaus bylą nagrinėjant 2019 m. birželio 25 d. viešame posėdyje rašytinio proceso tvarka, dalyvaujant administracinėn atsakomybėn patrauktam asmeniui ir tą pačią dieną, t. y. 2019 m. birželio 25 d. įteiktas S. J., todėl paskutinė apskundimo termino diena dėl priimto nutarimo buvo 2019 m. liepos 15 d. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos 2019 m. rugpjūčio 22 d. raštas Nr. (42-1)-D8(E)-1908 patvirtina, jog administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo skundą dėl priimto nutarimo pateikė 2019 m. rugpjūčio 22 d., t. y. praleidęs nutarimo apskundimo terminą 38 dienomis. Byloje duomenų, jog administracinėn atsakomybėn patraukto asmens skundas per nutarimą priėmusią instituciją paduotas praleidus įstatymo nustatytą terminą dėl svarbių priežasčių, nėra, be to administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo S. J. kartu su skundu prašymo atnaujinti terminą skundui paduoti neteikia, todėl skundą atsisakytina priimti, nes jis paduotas praleidus įstatymo nustatytą skundo padavimo terminą (ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas).

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis ANK 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi,

nutaria:

administracinėn atsakomybėn patraukto asmens S. J. skundą atsisakyti priimti.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo jos kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per bet kuriuos Alytaus apylinkės teismo rūmus.

Teisėjas Antanas Šeštokas