Kauno apylinkės teismo nutartis

2023-08-16 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-851-1189/2023

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2023-08-16
Bylos Nr.
II-851-1189/2023
Teisminio proceso Nr.
4-20-3-00059-2023-0
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Gabrielė Kaktienė
Pareiškėjas
T. P.
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. II-851-1189/2023Teisminio proceso Nr. 4-20-3-00059-2023-0Procesinio sprendimo kategorijos: 21.5.3; 21.8.6 (S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2023 m. rugpjūčio 16 d.Kaišiadorys
Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų teisėja Gabrielė Kaktienė,

rašytinio proceso tvarka išsprendė pareiškėjo T. P. pateikto skundo priėmimo klausimą.

Aprašomoji dalis

Teismas nustatė:

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmuose 2023 m. rugpjūčio 14 d. gautas (duomenys neskelbtini) apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus (toliau – ir Institucija) persiųstas pareiškėjo T. P. skundas dėl Institucijos 2023 m. balandžio 25 d. jo atžvilgiu priimto nutarimo (ROIK Nr. (duomenys neskelbtini)).

Šalies argumentai

Skunde pareiškėjas nurodo, kad jis nesutinka su paskirta administracine nuobauda ir prašo Institucijos nutarimą panaikinti. Prašymo atnaujinti praleistą apskundimo terminą nepateikė.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas. Minėto straipsnio 3 dalies 2 punkte nustatyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos.

Pažymėtina, kad skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo nutarimo išdavimo dienos, jei asmuo dalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, o jeigu asmuo nedalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo dienos. Taip pat pažymėtina, kad terminų laikymasis yra būtina sąlyga proceso veiksmų efektyvumui, todėl įstatymu nustatyti terminai negali būti laisvai interpretuojami ir pažeidžiami.

Nustatyta, kad skundžiamas Institucijos 2023 m. balandžio 25 d. nutarimas, priimtas administracinio nusižengimo bylą išnagrinėjus viešame posėdyje rašytinio proceso tvarka nedalyvaujant administracinėn atsakomybėn traukiamam T. P., tą pačią dieną, tai yra 2023 m. balandžio 25 d., buvo išsiųstas elektroniniu paštu. Esant tokiai situacijai, Institucijos 2023 m. balandžio 25 d. nutarimas, kaip tai reglamentuoja ANK 573 straipsnis, pareiškėjui 2023 m. balandžio 25 d. buvo išsiųstas vienu iš įstatyme numatytų ir leistinų būdų, kas atitinka tinkamą šio procesinio sprendimo įteikimą minėto ANK 573 straipsnio prasme. Vadovaujantis bendrosiomis terminų skaičiavimo taisyklėmis, skundo padavimo termino skaičiavimo eiga (dienomis) pradedama skaičiuoti kitą dieną po procesinio veiksmo atlikimo, tai yra 2023 m. balandžio 26 d., o paskutinė termino diena, kada galėjo būti paduotas skundas dėl nutarimo, yra 2023 m. gegužės 15 d. Iš su skundu teismui pateiktų duomenų matyti, kad pareiškėjas skundą per Elektroninių paslaugų portalą Institucijai pateikė 2023 m. rugpjūčio 9 d., kai tuo trapu skundžiamas nutarimas jau yra įsiteisėjęs ir tokiu būdu pareiškėjas ženkliai praleido ANK nustatytą dvidešimties kalendorinių dienų jo apskundimo terminą.

Tuo atveju, jeigu apskundimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas (ANK 623 straipsnis).

Nagrinėjamu atveju, motyvuotas prašymas dėl praleisto termino atnaujinimo teismui su skundu nepateiktas.

Pažymėtina ir tai, kad T. P. skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo iš esmės neatitinka ir ANK 624 straipsnyje šio procesinio dokumento turiniui ir formai keliamų reikalavimų, jame nenurodyta skundžiamo nutarimo administracinio nusižengimo byloje esmė, apskundimo motyvai. Nors šios aplinkybės savaime neužkerta kelio priimti ir nagrinėti skundą iš esmės, jeigu iš jo turinio būtų galima suprasti, koks procesinis sprendimas yra skundžiamas ir ko skunde yra prašoma, taip pat jeigu apskundimo terminas nebūtų praleistas arba būtų pateiktas prašymas jį atnaujinti, kuris būtų patenkintas, tačiau šios aplinkybės taip pat parodo nepakankamą T. P. rūpestingumą ir atidumą savo teises procese įgyvendinant įstatyme nustatyta tvarka.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, teismui nustačius, kad pareiškėjo skundas dėl Institucijos 2023 m. balandžio 25 d. priimto nutarimo yra paduotas praleidus įstatyme nustatytą jo apskundimo terminą, prašymas atnaujinti praleistą terminą teismui nepateiktas, be to, skundas neatitinka šio procesinio dokumento turiniui ir formai ANK keliamų reikalavimų, todėl skundą atsisakytina priimti, jį grąžinant skundą padavusiam asmeniui.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 4, 5 dalimis, teismas

nutaria:

atsisakyti priimti pareiškėjo T. P. skundą dėl (duomenys neskelbtini) apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus nutarimo 2023 m. balandžio 25 d. administracinio nusižengimo byloje, ROIK: (duomenys neskelbtini), ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Išaiškinti pareiškėjui, kad atsisakymas priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje nekliudo vėl kreiptis su skundu, jeigu šioje nutartyje nurodyti trūkumai bus pašalinti.

Šiai nutarčiai įsiteisėjus, administracinio nusižengimo bylos, ROIK Nr. (duomenys neskelbtini), dokumentus grąžinti (duomenys neskelbtini) apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriui.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmus.

Teisėja Gabrielė Kaktienė