Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartis

2025-09-16 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. eII-1363-369/2025

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus miesto apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2025-09-16
Bylos Nr.
eII-1363-369/2025
Teisminio proceso Nr.
4-68-3-01400-2025-5
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Ovidijus Ramanauskas
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. eII-1363-369/2025Teisminio proceso Nr. 4-68-3-01400-2025-5Procesinio sprendimo kategorijos: 21.8.3; 21.8.6 (S)
VILNIAUS MIESTO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2025 m. rugsėjo 16 d.Vilnius

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Ovidijus Ramanauskas susipažinęs su V. V., gim. (duomenys neskelbtini), skundu dėl VĮ Registrų centro 2025 m. liepos 28 d. nutarimo Nr. RC-ANR_N-2133-2025 ir nagrinėdamas jo priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

VĮ Registrų centro 2025 m. liepos 28 d. nutarimu Nr. RC-ANR_N-2133-2025 V. V. buvo nubausta už Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau –ANK) 223 straipsnio 2 dalyje numatytą administracinį nusižengimą 600 Eur bauda dėl to, kad ji būdama VšĮ „X“, įmonės kodas (duomenys neskelbtini) vadove, per nustatytą laikotarpį iki 2024 m. birželio 1 d. nepateikė Juridinių asmenų registro tvarkytojui 2023 m. viešosios įstaigos metinių finansinių ataskaitų rinkinio, tuo pažeisdama Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.66 straipsnio 4 dalį, Lietuvos Respublikos viešųjų įstaigų įstatymo 23 straipsnio 3 dalį, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 12 d. nutarimu Nr. 1407 „Dėl Juridinių asmenų registro nuostatų patvirtinimo“ patvirtintų Juridinių asmenų registro nuostatų 120.16, 122¹, 123 punktus.

Vilniaus miesto apylinkės teisme 2025 m. rugsėjo 11 d. buvo gautas V. V. skundas dėl VĮ Registrų centro 2025 m. liepos 28 d. nutarimo Nr. RC-ANR_N-2133-2025, kuriuo prašoma panaikinti jai paskirtą baudą, nes ji yra pensijinio amžiaus asmuo, internetu naudojasi itin retai, jokių priminimų deklaruoti VšĮ „X“ atskaitomybę elektroniniu ar registruotu paštu negavo. Visi šiuo klausimu jai elektroniniu paštu siųsti pranešimai atsidūrė „SPAM“ skyrelyje. Apie paskirtą baudą sužinojo tik šeštadienį, 2025 m. rugsėjo 6 dieną. VšĮ „X“ jokios veiklos nuo įsteigimo nevykdė ir neketino vykdyti.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

Pagal ANK 623 straipsnio nuostatas skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau –BPK) 100 straipsnio 2 dalį, dienomis skaičiuojamas terminas pasibaigia paskutinės dienos dvidešimt ketvirtą valandą, jeigu proceso veiksmas turi būti atliekamas pas ikiteisminio tyrimo pareigūną, prokurorą, teisėją ar teisme (šiuo atveju pagal analogiją- nutarimą priėmusioje institucijoje), terminas pasibaigia nustatytu darbo pabaigos metu. Jeigu terminas pasibaigia ne darbo dieną, paskutine termino diena laikoma pirmoji po jos einanti darbo diena (BPK 100 straipsnio 4 dalis). Pagal terminų skaičiavimo taisykles terminas nelaikomas praleistu, jeigu jeigu skundas ar kitoks dokumentas iki termino pabaigos įteiktas paštui (BPK 101 straipsnio 1 dalis).

Iš bylos medžiagos nustatyta, kad nutarimas administracinio nusižengimo byloje V. V. atžvilgiu priimtas 2025 m. liepos 28 d. rašytinio proceso tvarka, nedalyvaujant administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui, tą pačią dieną 15.03 val. jis buvo išsiųstas pareiškėjai el. adresu (duomenys neskelbtini). Pagal ANK 623 straipsnio nuostatas šiuo atveju nutarimo apskundimo terminas skaičiuotinas nuo jo išsiuntimo dienos. Vadovaujantis ANK 623 straipsniu paskutinė termino diena skundui paduoti buvo 2025 m. rugpjūčio 18 d. Kaip matyti iš bylos medžiagos, pareiškėja pateikė skundą dėl jos atžvilgiu priimto nutarimo tik 2025 m. rugsėjo 8 d. (tokia data datuotas skundas), t.y., jau praleidus įstatymo nustatytą terminą ir neprašoma jo atnaujinti.

ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas nustato, jog apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. Kadangi pareiškėjos V. V. skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo paduotas praleidus nustatytą terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti, skundą atsisakytina priimti.

Išaiškintina pareiškėjai, kad jei skundo padavimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjos prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ANK 623 str., 626 str.,

nutarė:

atsisakyti priimti pareiškėjos V. V. skundą dėl ne teismo tvarka priimto VĮ Registrų centro 2025 m. liepos 28 d. nutarimo Nr. RC-ANR_N-2133-2025.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Teisėjas Ovidijus Ramanauskas