- Teismas
- Alytaus apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2024-04-15
- Bylos Nr.
- II-83-448/2024
- Teisminio proceso Nr.
- 4-13-3-00034-2024-6
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Asta Jakučiūnienė
- Pažeidėjas
- G. B.
- Kategorijos
- 21.8.3Nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo terminas (ANK 623 str.)
- 21.8.6Skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimas apylinkės teisme (ANK 626 str.)
- 21.8.7Kiti ne teismo priimtų nutarimų administracinių nusižengimų bylose apskundimo pirmosios instancijos teismui klausimai
- 21.9.10Nutarimas (nutartis) administracinio nusižengimo byloje (ANK 636 str.)
- 21.11.13Atskirųjų skundų nagrinėjimo ypatumai (ANK 656 str.)
Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmų teisėja Asta Jakučiūnienė
rašytinio proceso tvarka išsprendė administracinėn atsakomybėn traukiamo G. B. skundo dėl Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2024 m. vasario 13 d. nutarimo Nr. 52-ANR_N-917-2024 priėmimo klausimą.
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – ir Institucija) 2024 m. vasario 13 d. nutarimu Nr. 52-ANR_N-917-2024 (toliau – ir Nutarimas) G. B., asmens kodas (duomenys neskelbtini), gimęs (duomenys neskelbtini), gyvenantis (duomenys neskelbtini), traukiamas administracinėn atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 108 straipsnio 1 dalį, paskiriant jam administracinę nuobaudą – 400 Eur dydžio baudą.
Šalies argumentai
Administracinėn atsakomybėn traukiamas G. B. pateikė teismui skundą dėl Institucijos Nutarimo. Iš skundo turinio galima suprasti, jog skundu prašoma panaikinti Institucijos Nutarimą.
Skundą atsisakoma priimti.
Motyvuojamoji dalis
ANK 623 straipsnyje numatyta, jog skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos.
Apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai: <...> 2) skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas (ANK 626 straipsnio 3 dalis).
Iš teismui pateiktos medžiagos matyti, jog skundžiamas Institucijos Nutarimas buvo priimtas 2024 m. vasario 13 d. ir 2024 m. vasario 15 d. išsiųstas G. B. elektroniniu paštu. Taigi paskutinė diena, kurią G. B. dar galėjo pateikti skundą dėl Institucijos Nutarimo, buvo 2024 m. kovo 6 d., tačiau iš teismui pateikto skundo registracijos duomenų matyti, jog šis skundas Institucijai buvo pateiktas ir užregistruotas 2024 m. balandžio 3 d., tai yra jau praleidus įstatymo numatytą Nutarimo apskundimo terminą. Pažymima, jog nei skunde, nei atskiru prašymu nėra prašoma atnaujinti Institucijos Nutarimo apskundimo terminą. Atkreipiamas dėmesys ir į tai, jog G. B. pateiktas skundas dėl Institucijos Nutarimo neatitinka ir tokio skundo turiniui keliamų reikalavimų, numatytų ANK 624 straipsnyje.
Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, konstatuojama, jog skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje buvo paduotas praleidus nustatytą tokio skundo padavimo terminą ir nėra prašoma šį terminą atnaujinti, todėl administracinėn atsakomybėn traukiamo G. B. skundą dėl Institucijos Nutarimo atsisakoma priimti ir jis grąžinamas jį padavusiam asmeniui.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 1 dalimi, 2 dalimi, 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi, 10 dalimi,
nutaria:
Atsisakyti priimti administracinėn atsakomybėn traukiamo G. B. skundą dėl Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2024 m. vasario 13 d. nutarimo Nr. 52-ANR_N-917-2024 ir šį skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutarčiai įsiteisėjus, G. B. administracinio nusižengimo bylą Nr. ROIK: 23227820620 grąžinti Alytaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.
Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo jos kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per šią nutartį priėmusį Alytaus apylinkės teismą.