- Teismas
- Šiaulių apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2011-08-05
- Bylos Nr.
- II-59-885/2011
- Teisminio proceso Nr.
- 4-07-3-01998-2011-5
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Arūnas Bartkus
- Kategorijos
- 78.3pavadinimo nepavyko patikrinti
Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėjas Arūnas Bartkus vienasmeniškai rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo Šiaulių apskrities VPK Kelių policijos biuro prašymą atnaujinti terminą skundui dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje paduoti ir
Aprašomoji dalis
nustatė:
2011 m. balandžio 21 d. Šaulių apskrities VPK Kelių policijos biuro Patrulių būrio vyriausiasis patrulis G. M. V. V. surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą pagal Lietuvos Respublikos ATPK 124¹ straipsnio 2 dalį dėl to, kad šis 2011 m. balandžio 21 d. 11.05 val. Šiaulių rajono savivaldybėje, kelio „Panevėžys-Šiauliai“ 72-ajame kilometre vairuodamas automobilį „V. G.“, valstybinis numeris (duomenys neskelbtini) ir lenkdamas kitą transporto priemonę, kirto ištisinę kelio ženklinimo liniją, skiriančią priešingų krypčių transporto priemonių srautus. Protokolą surašęs pareigūnas, nustatęs Lietuvos Respublikos ATPK 260¹ straipsnyje numatytus pagrindus, į administracinio teisės pažeidimo protokolą įrašė administracinį nurodymą, siūlydamas V. V. iki 2011-05-06 į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos sąskaitą sumokėti 50 Lt baudą. Administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui buvo išaiškinta, kad per nustatytą terminą nesumokėjus baudos šis administracinis nurodymas bus laikomas negaliojančiu, o administracinio teisės pažeidimo protokolas bus siunčiamas organui (pareigūnui), įgaliotam nagrinėti administracinio teisės pažeidimo bylą.
Suėjus administraciniame nurodyme nustatytam baudos sumokėjimo terminui buvo patikrintas Šiaulių apskrities VPK Kelių policijos biuro POLIS įmokų tvarkymo modulis ir paaiškėjus, kad V. V. iki nustatytos datos administraciniu nurodymu skirtos baudos nesumokėjo, jam 2011 m. gegužės 17 d. Šiaulių apskrities VPK Kelių policijos biuro Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo poskyrio specialisto V. Č. nutarimu pagal Lietuvos Respublikos ATPK 124¹ straipsnio 2 dalį buvo paskirta administracinė nuobauda – 250 litų bauda.
2011-07-28 Šiaulių miesto apylinkės teisme gautas Šiaulių apskrities VPK Kelių policijos biuro prašymas atnaujinti skundo padavimo terminą administracinio teisės pažeidimo byloje dėl Šiaulių apskrities VPK Kelių policijos biuro Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo poskyrio specialisto V. Č. 2011 m. gegužės 17 d. nutarimo. Prašyme nurodoma, kad po minėto nutarimo priėmimo nuobaudą paskyrusioje institucijoje 2011-07-26 buvo gautas mokėjimo kvito originalas, patvirtinantis, jog 2011-04-22 A. V. sumokėjo už V. V. administraciniu nurodymu jam skirtą nuobaudą – 50 Lt baudą. Mokėjimo dokumentą į Šiaulių apskrities VPK Kelių policijos biurą pristatė pati A. V., kuri, be to, nurodė, jog 2011-05-17 nutarimą gavo tik 2011-07-23 ir pateikė voką su pašto spaudu. Šios aplinkybės, kaip nurodyta Šiaulių apskrities VPK Kelių policijos biuro prašyme, patvirtina, jog 2011 m. gegužės 17 d. Šiaulių apskrities VPK Kelių policijos biuro Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo poskyrio pareigūno nutarimas, kuriuo V. V. pagal Lietuvos Respublikos ATPK 124¹ straipsnio 2 dalį buvo paskirta 250 litų bauda, yra neteisėtas, todėl turi būti panaikintas. Kadangi aplinkybės, pagrindžiančios nutarimo neteisėtumą, paaiškėjo tik 2011-07-26, teismo prašoma atnaujinti 2011 m. gegužės 17 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo terminą.
Motyvuojamoji dalis
Prašymas atnaujinti terminą skundui paduoti tenkintinas.
Lietuvos Respublikos ATPK 293 straipsnyje įtvirtinta, jog skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad Šiaulių apskrities VPK Kelių policijos biuro Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo poskyrio pareigūno nutarimas, kuriuo V. V. pripažintas kaltu įvykdęs pažeidimą, numatytą ATPK 124¹ straipsnio 2 dalyje, ir nubaustas 250 litų bauda, priimtas 2011 m. gegužės 17 d., taigi, vadovaujantis ATPK 293 straipsniu, paskutinė termino diena skundui paduoti buvo 2011 m. birželio 6 d. Tačiau Šiaulių apskrities VPK Kelių policijos biuras skundą teismui pateikė 2011 m. liepos 28 d., t. y. praleidęs įstatymo numatytą terminą.
Sprendžiant termino atnaujinimo klausimą būtina nustatyti, dėl kokių priežasčių jis praleistas, svarbiomis termino praleidimo priežastimis pripažįstant tik objektyvias, nuo asmens valios nepriklausiusias aplinkybes, sutrukdžiusias asmeniui įstatymo nustatytu terminu pateikti skundą.
Prašymą atnaujinti terminą skundui paduoti Šiaulių apskrities VPK Kelių policijos biuras iš esmės grindžia tuo, kad tik 2011 m. liepos 26 d. buvo gautas mokėjimo kvitas, patvirtinantis, jog už V. V. administraciniu nurodymu skirtą nuobaudą per nustatytą terminą įvykdė A. V. – 50 litų baudą sumokėjo 2011 m. balandžio 22 d. Todėl įstatymo numatytas 20 dienų terminas skundui paduoti jau buvo praėjęs ir nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje priėmęs organas (pareigūnas), vadovaudamasis ATPK 295 straipsnio nuostatomis, negalėjo visiškai ar iš dalies sutikti su skundu, ir panaikinti skundžiamą nutarimą. Tokios nustatytos aplinkybės teismui leidžia daryti išvadą, jog pareiškėjas terminą paduoti skundą praleido dėl objektyvių, nuo jo valios nepriklausiusių priežasčių.
Minėta, kad Šiaulių apskrities VPK Kelių policijos biuras skundą Šiaulių miesto apylinkės teismui pateikė 2011 m. liepos 28 d. Akivaizdu, jog pareiškėjas nepiktnaudžiavo teise paduoti skundą, kadangi nuo aplinkybių, pagrindžiančių skundžiamo 2011-05-17 nutarimo neteisėtumą, paaiškėjimo dienos (2011-07-26) iki skundo pateikimo teismui dienos praėjo vos kelios dienos. Atsižvelgdamas į šias aplinkybes teismas pripažįsta, jog terminas skundui paduoti buvo praleistas dėl svarbių, objektyvių priežasčių, todėl jis atnaujintinas.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsniu, teismas
nutarė:
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro prašymą tenkinti ir atnaujinti praleistą skundo dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo poskyrio specialisto V. Č. 2011 m. gegužės 17 d. nutarimo, kuriuo V. V. pagal ATPK 124¹ str. 2 d. paskirta 250 litų bauda, padavimo terminą.
Nutartis neskundžiama.