- Teismas
- Kauno apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2016-08-02
- Bylos Nr.
- II-192-738/2016
- Teisminio proceso Nr.
- 4-69-3-05614-2016-7
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Birutė Drozdienė
- Pareiškėjas
- S. M.
- Kategorijos
- 2.14pavadinimo nepavyko patikrinti
Kauno apylinkės teismo teisėja Birutė Drozdienė rašytinio proceso tvarka, susipažinusi su pareiškėjo S. M. skundu dėl nutarimo nepradėti administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną Nr. 22NT-66144047-16,
Aprašomoji dalis
nustatė:
2016 m. rugpjūčio 1 d. Kauno apylinkės teisme gautas S. M. skundas dėl Kauno apskrities VPK Centro policijos komisariato 2016 m. birželio 28 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 22NT-66144047-16.
Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsnyje nurodyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Apylinkės teismo nutartis atsisakyti atnaujinti nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo terminą per septynias darbo dienas nuo jos įteikimo dienos gali būti skundžiama apygardos teismui.
Kaip matyti iš Kauno apskrities VPK Dokumentų valdymo skyriaus spaudo, S. M. skundas dėl Institucijos priimto nutarimo gautas 2016 m. liepos 27 d. Nutarimas administracinio teisės pažeidimo byloje priimtas 2016 m. birželio 28 d., skundas turėjo būti paduotas per 20 dienų, t. y. paskutinė skundo padavimo diena 2016 m. liepos 18 d. Pareiškėjas neprašo atnaujinti termino skundui paduoti, nenurodo priežasčių, kodėl skundą pateikė praleidęs įstatymo nustatytą terminą.
Lietuvos Respublikos administracinių teisės kodekso 296 straipsnio 3 dalies 2 punkte numatyta, kad teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.
Teismas taip pat pažymi, kad Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 294 straipsnyje nurodyta, kad skunde dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje turi būti nurodyta: apylinkės teismo, kuriam skundas paduodamas, pavadinimas; administracinio teisės pažeidimo byla, dėl kurios paduodamas skundas; skundžiamo nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje (jo dalies) esmė; nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo pagrindai ir motyvai; skundą paduodančio asmens prašymai. S. M. skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje neatitinka jo formai ir turiniui keliamų reikalavimų.
Esant nurodytoms aplinkybėms, S. M. skundą dėl Kauno apskrities VPK Centro policijos komisariato 2016 m. birželio 28 d. nutarimo Nr. 22NT-66144047-16 atsisakytina priimti.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsniu, 296 straipsniu
nutaria:
pareiškėjo S. M. skundą dėl Kauno apskrities VPK Centro policijos komisariato 2016 m. birželio 28 d. nutarimo Nr. 22NT-66144047-16 atsisakytina priimti.
Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.