Vilniaus regiono apylinkės teismo nutartis

2025-11-14 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. eII-475-834/2025

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus regiono apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2025-11-14
Bylos Nr.
eII-475-834/2025
Teisminio proceso Nr.
4-68-3-01663-2025-6
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Vaida Sinkevičienė
Kategorijos
Administracinio nusižengimo bylosNr. eII-475-834/2025
Teisminio proceso Nr. 4-68-3-01663-2025-6Procesinio sprendimo kategorija 21.8.6; (S)
VILNIAUS REGIONO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2025 m. lapkričio 14 d.Vilnius
Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų teisėja Vaida Sinkevičienė,

susipažinusi su J. D. (J. D.), skundu dėl Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos 2025 m. rugpjūčio 21 d. nutarimo Nr. 0239-ANR_N-145232-2025 administracinio nusižengimo byloje (ROIK: 25276470629),

Aprašomoji dalis

nustatė:

Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdyba 2025 m. rugpjūčio 21 d. nutarimu Nr. 0239-ANR_N-145232-2025 administracinio nusižengimo byloje ( ROIK: 25276470629) J. D. skyrė 520 eurų baudą už nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso ( toliau ANK) 431 straipsnio 2 dalyje.

Žemesnės instancijos teismas

Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose 2025 m. lapkričio 7 d. gautas iš Vilniaus miesto apylinkės teismo persiųstas pareiškėjo J. D. 2025 m. spalio 31 d. skundas dėl nutarimo Nr. 0239-ANR_N-145232-2025 administracinio nusižengimo byloje ( ROIK: 25276470629.

Motyvuojamoji dalis

Skundas atsisakytinas priimti.

Žemesnės instancijos teismas

Skundžiamas Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos nutarimas priimtas 2025 m. rugpjūčio 21 d.

ANK 623 straipsnyje nurodyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. ANK 620 straipsnio 1 dalis numato, jog nutarimo administracinio nusižengimo byloje kopija (nuorašas) per tris darbo dienas nuo nutarimo priėmimo dienos registruotu paštu išsiunčiama ar išduodama asmeniui, dėl kurio nutarimas priimtas.

Iš skundo medžiagos matyti, jog skundžiamas nutarimas administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui išsiųstas 2025 m. rugpjūčio 21 d. elektroniniu pašto adresu (duomenys neskelbtini). J. D. skundas dėl Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos 2025 m. rugpjūčio 21 d. nutarimo surašytas 2025 m. spalio 31 d. ir gautas Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdyboje 2025 m. lapkričio 3 d.

Iš bylos duomenų matyti, jog skundžiamas nutarimas J. D. išsiųstas 2025 m. rugpjūčio 21 d. Taigi paskutinė skundo padavimo diena laikytina 2025 m. rugsėjo 10 d. Tačiau skundą administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo surašė 2025 m. spalio 31 d. ir pateikė 2025 m. lapkričio 3 d.

Taigi, nagrinėjamu atveju matyti, jog skundas surašytas ir pateiktas praleidus ANK 623 straipsnyje nustatytą skundo padavimo terminą. Vadovaujantis ANK 623 straipsnis jeigu skundo padavimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Šiuo atveju J. D. neprašo atnaujinti skundo padavimo termino ir nenurodo priežasčių, dėl kurių buvo praleistas skundo padavimo terminas, nepateikia jokių tai patvirtinančių įrodymų, todėl nėra pagrindo atnaujinti praleistą terminą. Šiuo atveju administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo kreipėsi praleidęs įstatyme nustatytą nutarimo apskundimo terminą ir atsižvelgiant į tai skundas atsisakytinas priimti.

Be to pažymėtina, jog ANK 624 straipsnis nustato skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje turinio ir formos reikalavimus. Minėto straipsnio pirma dalis numato, jog skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje paduodamas raštu ir pasirašytas jį paduodančio asmens. Skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, pateiktas elektroninių ryšių priemonėmis asmens tapatybę patvirtinus Teismų įstatyme nustatytais būdais, laikomas pasirašytu. Skundų dėl ne teismo tvarka priimtų nutarimų administracinių nusižengimų bylose pateikimo teismui elektroninių ryšių priemonėmis tvarką ir formą nustato teisingumo ministras. To paties straipsnio 2 dalyje numatyta, jog skunde dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje turi būti nurodyta: apylinkės teismo, kuriam skundas paduodamas, pavadinimas; administracinio nusižengimo byla, dėl kurios paduodamas skundas; skundžiamo nutarimo administracinio nusižengimo byloje (jo dalies) esmė; nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo pagrindai ir motyvai; skundą paduodančio asmens prašymai, įskaitant asmens pageidavimą siųsti ir gauti procesinius dokumentus elektroninių ryšių priemonėmis, taip pat pageidavimą dėl bylos nagrinėjimo naudojant informacines ir elektroninių ryšių technologijas (per vaizdo konferencijas, telekonferencijas ir kitaip) arba reikalavimą užtikrinti jam ir (ar) jo atstovui galimybę pasinaudoti teismo informacinėmis ir elektroninių ryšių technologijomis (vaizdo konferencijomis, telekonferencijomis ir kita) teismo patalpose. Elektroninių ryšių priemonėmis paduodamame skunde taip pat turi būti nurodytas skundą paduodančio asmens ar jo atstovo E. pristatymo dėžutės adresas, elektroninio pašto adresas arba kitų elektroninių ryšių priemonių adresas ar telefono numeris.

Atkreiptina, jog J. D. skundas neatitinka ANK 624 straipsnio 2 dalyje nurodytų skundo formai ir turiniui keliamų reikalavimų, t.y. nėra aptarta skundžiamo nutarimo administracinio nusižengimo byloje esmė ir nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo pagrindai ir motyvai, skundą paduodančio asmens prašymai. Tai priskirtina skundo turinio trūkumams. Tačiau šiuo atveju trūkumų institutas netaikytinas, kadangi šiuo atveju nustatyta, jog J. D. kreipėsi praleidęs įstatyme nustatytą nutarimo apskundimo terminą ir atsižvelgiant į tai skundas atsisakytinas priimti.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,

nutarė:

Atsisakyti priimti J. D. skundą dėl Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos 2025 m. rugpjūčio 21 d. nutarimo Nr. 0239-ANR_N-145232-2025 administracinio nusižengimo byloje (ROIK: 25276470629), praleidus nustatytą skundo padavimo terminą.

Nutartis gali būti skundžiama atskiruoju skundu per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, skundą paduodant Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmus.

Teisėja Vaida Sinkevičienė