- Teismas
- Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2010-03-26
- Bylos Nr.
- N-575-3662-10
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjai
- Antanas Ablingis (pirm.), Ričardas Piličiauskas (pran.), Virgilijus Valančius
- Kategorijos
- 52.4pavadinimo nepavyko patikrinti
- 79.2pavadinimo nepavyko patikrinti
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (kolegijos pirmininkas), Ričardo Piličiausko (pranešėjas) ir Virgilijaus Valančiaus, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo D. G. atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2009 m. gruodžio 24 d. nutarties D. G. administracinio teisės pažeidimo byloje panaikinimo.
Aprašomoji dalis
Teisėjų kolegija n ustatė:
I.
Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyriaus direktoriaus 2009 m. gruodžio 7 d. nutarimu (toliau – ir Nutarimas) D. G., dirbančiam uždarosios akcinės bendrovės „Saginda“ direktoriumi, už pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ir ATPK) 188⁶ straipsnio 1 dalyje, padarymą buvo paskirta 1000 Lt bauda.
2009 m. gruodžio 23 d. D. G. padavė skundą Vilniaus apygardos administraciniam teismui, prašydamas panaikinti Nutarimą.
Žemesnės instancijos teismas
Vilniaus apygardos administracinis teismas 2009 m. gruodžio 24 d. nutartimi atsisakė priimti D. G. skundą dėl Nutarimo panaikinimo. Nurodė, kad, vadovaujantis ATPK 293 straipsnio nuostatomis, paskutinė termino skundui paduoti dėl Nutarimo diena buvo 2009 m. gruodžio 17 d., tačiau pareiškėjas su skundu dėl Nutarimo į teismą kreipėsi tik 2009 m. gruodžio 23 d., t. y. praleidęs terminą skundui paduoti ir neprašė jo atnaujinti.
Šalies argumentai
Atskiruoju skundu D. G. prašo Vilniaus apygardos administracinio teismo 2009 m. gruodžio 24 d. nutartį panaikinti ir priimti skundą dėl Nutarimo. Nurodo, kad termino apskųsti Nutarimą nepraleido, nes skundą dėl Nutarimo 2009 m. gruodžio 17 d. pateikė pasiuntinių paslaugų teikėjui UAB „Mediata“, nuo 2009 m. gruodžio 16 d. turinčiai teisę teikti pasiuntinių paslaugas.
Motyvuojamoji dalis
Teisėjų kolegija konstatuoja:
II.
Atskirasis skundas tenkinamas iš dalies.
ATPK 293 straipsnyje numatyta, jog skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu gali atnaujinti atitinkamas administracinis teismas.
Skundžiamas Nutarimas priimtas 2009 m. gruodžio 7 d. (b. l. 5), taigi paskutinė skundo pateikimo diena buvo 2009 m. gruodžio 17 d.
Pareiškėjas atskirajame skunde teigia, kad Nutarimo apskundimo termino nepraleido, nes skundą 2009 m. gruodžio 17 d. pateikė pasiuntinių paslaugų teikėjui UAB „Mediata“. Paminėtai aplinkybei patvirtinti pareiškėjas pateikė 2009 m. gruodžio 17 d. pasiuntinių paslaugų teikėjo UAB „Mediata“ pateiktų Registruotų siuntų sąrašą (b. 1. 16). 2010 m. kovo 2 d. raštu UAB „Mediata“ patvirtino, kad 2009 m. gruodžio 17 d. D. G. pateikė UAB „Mediata“ darbuotojui – P. T. (T.) pašto siuntą adresu Vilniaus apygardos administraciniam teismui, Žygimantų g. 2, LT-01102 Vilnius, pagal registruotų siuntų sąrašą, kurį pasirašė D. G. ir UAB „Mediata“ darbuotojas P. T. (b. l. 28). Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 66 straipsnio 6 dalyje numatyta, jog jeigu skundas, dokumentai ar pinigų sumos įteikti paštui ar telegrafui iki paskutinės termino dienos dvidešimt ketvirtos valandos, terminas nelaikomas praleistu.
Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, Vilniaus apygardos administracinio teismo 2009 m. gruodžio 24 d. nutartis negali būti laikoma pagrįsta, todėl naikintina, o skundo priėmimo klausimas perduotinas pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 151 straipsnio 3 punktu, teisėjų kolegija
nutaria:
D. G. atskirąjį skundą tenkinti iš dalies.
Panaikinti Vilniaus apygardos administracinio teismo 2009 m. gruodžio 24 d. nutartį.
Atnaujinti terminą D. G. skundui dėl Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyriaus direktoriaus 2009 m. gruodžio 7 d. nutarimo paduoti ir pareiškėjo skundo priėmimo klausimą perduoti pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo.
Nutartis neskundžiama.