Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis

2010-03-26 · Byla Nr. N-575-3662-10

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2010-03-26
Bylos Nr.
N-575-3662-10
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjai
Antanas Ablingis (pirm.), Ričardas Piličiauskas (pran.), Virgilijus Valančius
Kategorijos
  • 52.4pavadinimo nepavyko patikrinti
  • 79.2pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinė byla Nr. N575?3662/2010Procesinio sprendimo kategorija 52.4; 79.2 (S)
LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTIS2010 m. kovo 26 d.Vilnius

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (kolegijos pirmininkas), Ričardo Piličiausko (pranešėjas) ir Virgilijaus Valančiaus, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo D. G. atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2009 m. gruodžio 24 d. nutarties D. G. administracinio teisės pažeidimo byloje panaikinimo.

Aprašomoji dalis

Teisėjų kolegija n ustatė:

I.

Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyriaus direktoriaus 2009 m. gruodžio 7 d. nutarimu (toliau – ir Nutarimas) D. G., dirbančiam uždarosios akcinės bendrovės „Saginda“ direktoriumi, už pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ir ATPK) 188⁶ straipsnio 1 dalyje, padarymą buvo paskirta 1000 Lt bauda.

2009 m. gruodžio 23 d. D. G. padavė skundą Vilniaus apygardos administraciniam teismui, prašydamas panaikinti Nutarimą.

Žemesnės instancijos teismas

Vilniaus apygardos administracinis teismas 2009 m. gruodžio 24 d. nutartimi atsisakė priimti D. G. skundą dėl Nutarimo panaikinimo. Nurodė, kad, vadovaujantis ATPK 293 straipsnio nuostatomis, paskutinė termino skundui paduoti dėl Nutarimo diena buvo 2009 m. gruodžio 17 d., tačiau pareiškėjas su skundu dėl Nutarimo į teismą kreipėsi tik 2009 m. gruodžio 23 d., t. y. praleidęs terminą skundui paduoti ir neprašė jo atnaujinti.

Šalies argumentai

Atskiruoju skundu D. G. prašo Vilniaus apygardos administracinio teismo 2009 m. gruodžio 24 d. nutartį panaikinti ir priimti skundą dėl Nutarimo. Nurodo, kad termino apskųsti Nutarimą nepraleido, nes skundą dėl Nutarimo 2009 m. gruodžio 17 d. pateikė pasiuntinių paslaugų teikėjui UAB „Mediata“, nuo 2009 m. gruodžio 16 d. turinčiai teisę teikti pasiuntinių paslaugas.

Motyvuojamoji dalis

Teisėjų kolegija konstatuoja:

II.

Atskirasis skundas tenkinamas iš dalies.

ATPK 293 straipsnyje numatyta, jog skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu gali atnaujinti atitinkamas administracinis teismas.

Skundžiamas Nutarimas priimtas 2009 m. gruodžio 7 d. (b. l. 5), taigi paskutinė skundo pateikimo diena buvo 2009 m. gruodžio 17 d.

Pareiškėjas atskirajame skunde teigia, kad Nutarimo apskundimo termino nepraleido, nes skundą 2009 m. gruodžio 17 d. pateikė pasiuntinių paslaugų teikėjui UAB „Mediata“. Paminėtai aplinkybei patvirtinti pareiškėjas pateikė 2009 m. gruodžio 17 d. pasiuntinių paslaugų teikėjo UAB „Mediata“ pateiktų Registruotų siuntų sąrašą (b. 1. 16). 2010 m. kovo 2 d. raštu UAB „Mediata“ patvirtino, kad 2009 m. gruodžio 17 d. D. G. pateikė UAB „Mediata“ darbuotojui – P. T. (T.) pašto siuntą adresu Vilniaus apygardos administraciniam teismui, Žygimantų g. 2, LT-01102 Vilnius, pagal registruotų siuntų sąrašą, kurį pasirašė D. G. ir UAB „Mediata“ darbuotojas P. T. (b. l. 28). Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 66 straipsnio 6 dalyje numatyta, jog jeigu skundas, dokumentai ar pinigų sumos įteikti paštui ar telegrafui iki paskutinės termino dienos dvidešimt ketvirtos valandos, terminas nelaikomas praleistu.

Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, Vilniaus apygardos administracinio teismo 2009 m. gruodžio 24 d. nutartis negali būti laikoma pagrįsta, todėl naikintina, o skundo priėmimo klausimas perduotinas pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 151 straipsnio 3 punktu, teisėjų kolegija

nutaria:

D. G. atskirąjį skundą tenkinti iš dalies.

Panaikinti Vilniaus apygardos administracinio teismo 2009 m. gruodžio 24 d. nutartį.

Atnaujinti terminą D. G. skundui dėl Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyriaus direktoriaus 2009 m. gruodžio 7 d. nutarimo paduoti ir pareiškėjo skundo priėmimo klausimą perduoti pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo.

Nutartis neskundžiama.

TeisėjaiAntanas AblingisRičardas PiličiauskasVirgilijus Valančius