Marijampolės apylinkės teismo nutartis

2024-05-02 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. eII-96-482/2024

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Marijampolės apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2024-05-02
Bylos Nr.
eII-96-482/2024
Teisminio proceso Nr.
4-28-3-00046-2024-5
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Aksinija Žemantauskienė
Pareiškėjas
R. G.
Advokatai
Dainius Gudas
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. II-96-482/2024Teisminio proceso Nr. 4-28-3-00046-2024-5Procesinio sprendimo kategorijos: 21.8.3; 21.8.6. (S)
MARIJAMPOLĖS APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2024 m. gegužės 2 d.Marijampolė

Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmų teisėja Aksinija Žemantauskienė rašytinio proceso tvarka, spręsdama pareiškėjo R. G. atstovo advokato Dainiaus Gudo skundo priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmuose gautas R. G. atstovo advokato Dainiaus Gudo skundas dėl 2024 m. kovo 15 d. Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus vyriausiosios tyrėjos Agnės Čebanauskienės priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. 64-ANR_N-1254-2024 panaikinimo.

Taip pat pateiktas prašymas atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą. Pareiškėjo atstovas nurodė, kad nutarimą pareiškėjas gavo tik prieš kelias dienas, pats administracinio nusižengimo bylos nagrinėjime nedalyvavo. Atsižvelgiant į tai, kad pareiškėjas nesutinka su jo atžvilgiu priimtu administracinio nusižengimo byloje nutarimu, o nutarimo apskundimo terminas praleistas nežymiai ir ne dėl pareiškėjo kaltės, prašo atstatyti terminą nutarimui apskųsti ir skundą priimti.

Motyvuojamoji dalis

Prašymas netenkinamas, atsisakytina priimti skundą.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 623 straipsnis numato, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo išdavimo dienos, jei asmuo dalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, nes paskelbus nutarimą, nutarimo nuorašas asmeniui įteikiamas iš karto. Jeigu asmuo nedalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo.

ANK 573 straipsnio 1 dalyje nurodyta, kad šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims siunčiami registruotu laišku arba elektroniniu paštu. Šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims gali būti siunčiami elektroniniu paštu, kai asmenys elektroninio pašto adresą nurodė valstybės informacinėse sistemose ar registruose, kurie naudojami elektroniniu būdu teikiamoms paslaugoms gauti ar prievolėms įvykdyti. Kai asmenys elektroninio pašto adreso nenurodė valstybės informacinėse sistemose ar registruose, šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims elektroniniu paštu gali būti siunčiami asmeniui išreiškus pageidavimą gauti procesinius dokumentus konkrečioje administracinio nusižengimo byloje elektroniniu paštu.

Administracinių nusižengimų kodekse nėra nustatyto teisinio reguliavimo dėl terminų skaičiavimo, dėl to jiems skaičiuoti taikoma teisės analogija su Baudžiamojo proceso kodekso (toliau – ir BPK) normomis. BPK 100 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad baudžiamojo proceso terminai skaičiuojami valandomis, dienomis ir mėnesiais; skaičiuojant terminus, neįskaitoma valanda ir diena, kuria prasideda terminas.

ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas numato, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.

Institucijos nutarimas buvo priimtas 2024 m. kovo 15 d. Šiame nutarime pareiškėjui išaiškinta nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo tvarka, nustatyta ANK 621 – 623 straipsniuose, kad skundas dėl institucijos nutarimo administracinių nusižengimų byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo išsiuntimo ar išdavimo dienos. 2024m. kovo 15 d. nutarimas pareiškėjui išsiųstas elektroniniu paštu remigijusgramas@gmail.com. 2024 m. kovo 19 d. pareiškėjas kreipėsi į Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus viršininką, prašydamas išduoti nutarimą, prašyme pareiškėjas nurodo, kad elektroninį nutarimo variantą turi.

Pareiškėjo atstovas skundą 2024 m. balandžio 18 d. pateikė tiesiogiai teismui, dėl ko 2024 m. balandžio 19 d. Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmų teisėjos Audronės Šiupšinskaitės nutartimi skundas perduotas institucijai priėmusiai skundžiamą nutarimą ANK 622 straipsnio 2 dalyje ir 625 straipsnyje numatytų klausimų išsprendimui. Institucija skundą pateikė teismui 2024 m. balandžio 29 d. Todėl nesutiktina su prašymo argumentais, jog pareiškėjas nutarimo nuorašą gavo prieš kelias dienas, nes nurodyti duomenys patvirtina, jog pareiškėjui 2024 m. kovo 15d. buvo išsiųstas nutarimo nuorašas.

Skundo padavimo terminas baigėsi 2024 m. balandžio 4 d. Prašyme pareiškėjo atstovas nenurodo jokių priežasčių, dėl ko buvo praleistas terminas. Teismas pažymi, jog skundo padavimo terminas praleistas ne nežymiai, kaip nurodo pareiškėjo atstovas, o net 13 dienų.

Pažymėtina, kad pareiškėjas turi rūpintis tinkamu savo teisių įgyvendinimu, o jo pažeista teisė paduoti skundą gali būti ginama tik tada, kai asmuo elgiasi apdairiai ir rūpestingai.

Atsižvelgdamas į aukščiau nurodytą, pareiškėjo atstovo prašymas atnaujinti skundo padavimo terminą netenkinamas. Kadangi skundo padavimo terminas neatnaujinamas, atsisakoma priimti skundą.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 4 dalimi, 5 dalimi

nutaria:

Pareiškėjo R. G. atstovo advokato Dainiaus Gudo prašymą atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą netenkinti.

Atsisakyti priimti R. G. atstovo advokato Dainiaus Gudo skundą dėl 2024 m. kovo 15 d. Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus vyriausiosios tyrėjos Agnės Čebanauskienės priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. 64-ANR_N-1254-2024 ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmus.

Teisėja [pasirašyta elektroniniu parašu] Aksinija Žemantauskienė