Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis

2007-05-31 · Byla Nr. N-575-1710-07

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2007-05-31
Bylos Nr.
N-575-1710-07
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjai
Antanas Ablingis (pirm.), Artūras Drigotas, Ričardas Piličiauskas (pran.)
Kategorijos
  • 39.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinė byla Nr. N3-1710-07Procesinio sprendimo kategorija 39.4. (S)
LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTISLIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU2007 m. gegužės 31 d. Vilnius

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (kolegijos pirmininkas), Artūro Drigoto ir Ričardo Piličiausko (pranešėjas), rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos prašymą atnaujinti apeliacinio skundo padavimo terminą dėl Trakų rajono apylinkės teismo 2007 m. kovo 30 d. nutarimo V. Š. administracinio teisės pažeidimo byloje.

Aprašomoji dalis

Teisėjų kolegija nustatė:

Žemesnės instancijos teismas

Trakų rajono apylinkės teismas 2007 m. kovo 30 d. nutarimu nutarė administracinio teisės pažeidimo bylą dėl ATPK 189⁴ str. numatyto teisės pažeidimo padarymo V. Š. atžvilgiu nutraukti nesant jo veiksmuose šio teisės pažeidimo įvykio ir sudėties.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos 2007 m. balandžio 13 d. Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui padavė apeliacinį skundą dėl Trakų rajono apylinkės teismo 2007 m. kovo 30 d. nutarimo. Taip pat apeliantas prašo atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti. Prašyme nurodo, kad teismas skundžiamo nutarimo nuorašą paštu išsiuntė 2007-04-03, t.y. praleidęs ATPK 288 str. nustatytą 3 dienų terminą. Dėl to, institucijoje nutarimo nuorašas buvo gautas tik 2007-04-05, o atsižvelgiant į tai, kad 2007-04-07 – 2007-04-10 buvo nedarbo dienos, paduoti apeliacinį skundą laiku nebuvo realios galimybės.

Motyvuojamoji dalis

Teisėjų kolegija konstatuoja:

Prašymas atnaujinti terminą netenkinamas, apeliacinį skundą priimti atsisakoma.

Administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsnis nustato, kad skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu gali atnaujinti atitinkamas administracinis teismas.

Administracinio teisės pažeidimo protokolą surašiusi institucija Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija apeliacinį skundą dėl Trakų rajono apylinkės teismo 2007 m. kovo 30 d. nutarimo pateikė 2007 m. balandžio 13 d., tuo tarpu paskutinė skundo padavimo diena buvo 2007 m. balandžio 11 d. (ABTĮ 66 str. 4 d.).

Apeliantas nurodo, kad terminą skundui paduoti praleido dėl to, jog apie teismo sprendimą sužinojo pavėluotai – 2007 m. balandžio 5 d., kai gavo paštu siunčiamą teismo nutarimo nuorašą. Tačiau iš bylos medžiagos matyti, kad apelianto atstovai A. M. ir I. Š. dalyvavo 2007 m. kovo 28 d. teismo posėdyje ir žinojo apie teismo sprendimo paskelbimą 2007 m. kovo 30 d. (b.l. 40). Be to, nustatyta, kad nutarimo nuorašas institucijoje buvo gautas dar nepasibaigus apeliacinio skundo padavimo terminui – 2007 m. balandžio 5 d. Todėl ta aplinkybė, kad teismas nutarimo nuorašą paštu išsiuntė praleidęs vieną dieną (ATPK 288 str.), nagrinėjamu atveju apelianto teisės į apeliaciją objektyviai neapribojo. Teisėjų kolegija vertina, jog kaltinimą šioje byloje palaikanti valstybės institucija, turinti pareigą domėtis bylos eiga ir galimybę operatyviai spręsti teisinius klausimus, žinodama apie trumpus apeliacinio skundo padavimo terminus, apeliacinį skundą pateikė praleidusi terminą ne dėl svarbių priežasčių. Todėl prašymas netenkinamas ir praleistas terminas neatnaujinamas.

Kadangi teisė paduoti apeliacinį skundą įstatymo nustatyta tvarka tinkamai nerealizuota, apeliacinis skundas nepriimamas ir grąžinamas apeliantui.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 122 straipsnio 5 dalimi, 34 straipsniu, ir 134 straipsnio 3 dalies 1 punktu, teisėjų kolegija

nutaria:

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos prašymo atnaujinti apeliacinio skundo padavimo terminą dėl Trakų rajono apylinkės teismo 2007 m. kovo 30 d. nutarimo netenkinti.

Apeliacinį skundą atsisakyti priimti ir grąžinti jį skundą padavusiam asmeniui.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjai Antanas AblingisArtūras DrigotasRičardas Piličiauskas