Panevėžio apygardos teismo nutartis

2020-08-18 · Baudžiamoji byla Nr. T-32-581/2020

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Panevėžio apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2020-08-18
Bylos Nr.
T-32-581/2020
Teisminio proceso Nr.
1-01-1-35078-2019-8
Bylos rūšis
baudžiamoji byla
Teisėjas
Jolanta Raščiuvienė
Nuteistasis
L. G.
Kategorijos
  • 2.14.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Bylos Nr. 1S-127-581/2020
Teisminio proceso Nr. 1-01-1-35078-2019-8Procesinio sprendimo kategorija 2.14.4 (S)
PANEVĖŽIO APYGARDOS TEISMASNUTARTISLIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU2020 m. rugpjūčio 18 d.Panevėžys

Panevėžio apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Jolanta Raščiuvienė, susipažinusi su nuteistojo L. G. skundu dėl Panevėžio apylinkės teismo Zarasų rūmų 2020 m. liepos 13 d. nutarties,

Aprašomoji dalis

nustatė:

1. Utenos apylinkės teisme Zarasų rūmuose 2020 m. liepos 10 d. gautas nuteistojo L. G. prašymas, kuriame prašoma atleisti jį nuo realios laisvės atėmimo bausmės atlikimo ir (ar) paskirtos bausmės sušvelninimo (sumažinimo) atsižvelgiant į naujai įsigaliojusius baudžiamojo įstatymo pakeitimus.

2. Skundžiama Panevėžio apylinkės teismo Zarasų rūmų 2020 m. liepos 13 d. nutartimi L. G. prašymas paliktas nenagrinėtu argumentuojant tuo, kad jo prašymas yra nekonkretus ir neaiškus – jame nėra nurodyta nei kokio teismo, nei kada jo atžvilgiu priimtas nuosprendis, nei pagal kokį/kokius Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) straipsnius jis yra nuteistas, nenurodyta, kokie BK pakeitimai suteiktų pagrindą teismui spręsti klausimą dėl bausmės sušvelninimo.

3. Utenos apylinkės teisme Zarasų rūmuose 2020 m. liepos 30 d. gautas L. G. apeliacinis skundas dėl paminėtos nutarties, kuriame prašoma atleisti jį nuo realios laisvės atėmimo bausmės atlikimo ir (ar) paskirtos bausmės sušvelninimo (sumažinimo) atsižvelgiant į naujai įsigaliojusius baudžiamojo įstatymo pakeitimus. Teisėjo 2020 m. rugpjūčio 3 d. rezoliucija nurodyta skundą siųsti apeliacinės instancijos teismui. 2020 m. rugpjūčio 5 d. skundas gautas Panevėžio apygardos teisme.

4. L. G. skundas grąžinamas pirmosios instancijos teismui.

5. Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) 364 straipsnio 3 dalyje numatyta, kad apeliacinis skundas dėl teismo nutarties paduodamas per septynias dienas nuo nutarties gavimo dienos. Iš byloje esančių duomenų matyti, kad skundžiama nutartis Marijampolės pataisos namuose gauta 2020 m. liepos 16 d., tokiu atveju paskutinė skundo padavimo diena – 2020 m. liepos 23 d., o skundas paduotas (išsiųstas iš Marijampolės pataisos namų) 2020 m. liepos 28 d. Tačiau byloje nėra duomenų, kada nutarties nuorašas buvo įteiktas asmeniškai nuteistajam L. G., todėl nėra aišku, ar nuteistojo apeliacinis skundas buvo paduotas nepraleidus įstatyme nustatytą septynių dienų terminą skundui paduoti. Šiuo atveju nuteistojo L. G. apeliacinio skundo priėmimo klausimas pirmosios instancijos teisme spręstas, nesivadovaujant BPK 102 straipsnio nuostatomis.

6. Pirmosios instancijos teismas, gavęs L. G. apeliacinį skundą, privalėjo vadovautis BPK 102 straipsnio nuostatomis, spręsti skundo priėmimo klausimą, tačiau to nepadarė, todėl nuteistojo L. G. skundas grąžinamas Utenos apylinkės teismo Zarasų rūmams priėmimo klausimui tinkamai išspręsti.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 364 straipsniu, teismas,

nutaria:

nuteistojo L. G. skundą dėl Utenos apylinkės teismo Zarasų rūmų 2020 m. liepos 13 d. nutarties grąžinti Utenos apylinkės teismo Zarasų rūmams priėmimo klausimui tinkamai išspręsti.

Nutartis neskundžiama.

Teisėja Jolanta Raščiuvienė