- Teismas
- Vilniaus regiono apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2012-03-12
- Bylos Nr.
- II-60-137/2012
- Teisminio proceso Nr.
- 4-52-3-00460-2012-9
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Laima Leipuvienė
- Kategorijos
- 63.3.8pavadinimo nepavyko patikrinti
susipažinusi su V. V. (V. V., a. k. (duomenys neskelbtini) skundu dėl Vilniaus AVPK Vilniaus r. PK 2012 m. sausio 31 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo Byloje Nr. 57N-1405904-12,
Aprašomoji dalis
nustatė:
V. V. 2011 m. gruodžio 31 d. buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal ATPK 131 str. 1 d. ir administracinis nurodymas, kuriuo pasiūlyta iki 2012 m. sausio 13 d. sumokėti 40 Lt baudą. Nurodytu laiku duomenų bazėje informacijos apie baudos sumokėjimą, nebuvo, todėl 2012 m. sausio 31 d. Vilniaus AVPK Vilniaus r. PK priėmė nutarimą, kuriuo V. V. pripažino kaltu padarius ATPK 131 str. 1 d. numatytą pažeidimą ir paskyrė 110 Lt baudą.
Šalies argumentai
V. V. prašo teismo panaikinti Vilniaus rajono PK 2012 m. sausio 31 d. nutarimo Nr. 57N-1405904-12, nurodydamas kad administraciniu nurodymu paskirtą 40 Lt baudą sumokėjo laiku, tačiau įmokos kvite buvo neteisingai nurodytas jo asmens kodas.
Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str. nustatyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. To paties kodekso 296 str. 3 d. numato, kad apylinkės teismas atsisako priimti skundą, jei skundas apylinkės teismui paduodamas praleidus nustatytą jo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti. Be to, paduodant skundą, teismui turi būti pateikta tiek skundo kopijų, kad jų po vieną galima būtų įteikti institucijai, priėmusiai nutarimą, bei nukentėjusiajam (jo atstovui) (ATPK 292 str. 2 d.).
Iš skundo ir prie jo pateiktų dokumentų matyti, kad Vilniaus rajono PK nutarimas Nr. 57N-1405904-12, kuriuo V. V. pagal ATPK 131 str. 1 d. paskirta 110 Lt bauda, priimtas 2012 m. sausio 31 d. Byloje yra duomenų kad pareiškėjas buvo informuotas apie šį sprendimą ir jo apskundimo terminą, kuris baigėsi 2012 m. vasario 20 d.
Pareiškėjas skundą dėl nutarimo pateikė 2012 m. kovo 5 d, tai yra praleidęs ATPK 293 str. nustatytą dvidešimties dienų nutarimo apskundimo terminą. Jis nepateikė prašymo atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti ir nenurodė jokių objektyvių priežasčių, dėl kurių jį praleido, todėl skundas nepriimtinas ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui.
Rezoliucinė dalis
nutarė:
V. V. (V. V.), skundo nepriimti ir grąžinti jį pateikusiam asmeniu.
Nutartis per septynias dienas nuo jos įteikimo dienos gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus rajono apylinkės teismą.