- Teismas
- Utenos apylinkės teismo Visagino rūmai
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2023-04-07
- Bylos Nr.
- II-37-1147/2023
- Teisminio proceso Nr.
- 4-11-3-00006-2023-2
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Rezultatas
- Atsisakyti priimti skundą
- Teisėjas
- Nikolaj Semionov (pirm.)
- Institucija
- Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyrius
- Kategorijos
Utenos apylinkės teismo Visagino rūmų teisėjas Nikolaj Semionov rašytinio proceso tvarka išsprendė A. K. skundo dėl Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2022 m. rugpjūčio 31 d. nutarimo priėmimo klausimą.
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
2023-04-03 pareiškėjas A. K. pateikė teismui skundą dėl Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2022-08-31 nutarimo Nr.89-ANR-N-3619-2022, kuriuo jam pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 424 straipsnio 2 dalį, 417 straipsnio 1 dalį, paskirta administracinė nuobauda - 350 Eur bauda.
Skunde yra prašymas atnaujinti skundo pateikimo terminą. Prašymas atnaujinti skundo pateikimo terminą iš esmės grindžiamas tuo, kad pareiškėjas sirgo.
Prašymas atnaujinti skundo padavimo terminą netenkinamas, skundą atsisakoma priimti.
Skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas (ANK 623 straipsnis).
Apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas (ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas).
Pareiškėjas prašyme atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą nurodė, kad 2022 metų liepos mėnesio pabaigoje jam įkando erkė, dėl ko pareiškėjas susirgo (duomenys neskelbtini). Pareiškėjas jautė itin didelį silpnumą, nuovargį, visą laiką gulėjo lovoje, todėl netikrino elektroninio pašto, dėl to ir praleido nutarimo apskundimo terminą. Pareiškėjas pateikė VšĮ Antakalnio poliklinikos dokumento „Ambulatorinio apsilankymo aprašymas forma (Forma Nr. E025)“ kopiją. Iš pateikto dokumento matyti, kad dokumentas surašytas 2022-10-14, nustatyta diagnozė – (duomenys neskelbtini).
Nutarimas administracinio nusižengimo byloje priimtas 2022-08-31. Šioje byloje informacijos apie skundžiamo nutarimo išsiuntimą pareiškėjui nėra, administracinio nusižengimo byla su skundu negauta, išsiųstas reikalavimas ją pateikti. Skundo priėmimo klausimas sprendžiamas per 5 darbo dienas nuo skundo gavimo.
2022-12-06 Utenos apylinkės teismo Visagino rūmų nutartyje administracinio nusižengimo byloje Nr. II-115-1147/2022 nutartimi buvo atsisakyta priimti A. K. skundą dėl 2022-08-31 nutarimo toje pačioje administracinio nusižengimo byloje (ROIK 22175905912) ir nurodyta, kad skundžiamas nutarimas A. K. išsiųstas 2022-08-31 elektroniniu paštu (duomenys neskelbtini).
Skundui paduoti paskutinė diena buvo 2022-09-20. Pareiškėjas gydymo įstaigoje lankėsi tik 2022-10-14, šią aplinkybę patvirtina VšĮ Antakalnio poliklinikos „Ambulatorinio apsilankymo aprašymas forma (Forma Nr. E025)“. Tai yra nuo skundo padavimo termino pabaigos (2022-09-20) iki pareiškėjo ligos nustatymo (2022-10-14) praėjo tris savaitės. Duomenų, kad pareiškėjas per nutarimo apskundimo terminą, t. y. laikotarpį nuo 2022-09-01 iki 2022-09-20, sirgo byloje nėra. Todėl terminas pateikti skundą yra praleistas be svarbių priežasčių ir nėra pagrindo jį atnaujinti.
Prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas, todėl skundą atsisakoma priimti.
Rezoliucinė dalis
nutaria:
Netenkinti pareiškėjo A. K. prašymo atnaujinti skundo padavimo terminą.
Pareiškėjo A. K. skundą atsisakyti priimti.
Nutartis per dešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant per Utenos apylinkės teismo Visagino rūmus.