Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis

2017-02-08 · Administracinė byla Nr. AS-220-624/2017

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2017-02-08
Bylos Nr.
AS-220-624/2017
Bylos rūšis
administracinė byla
Teisėjai
Audrius Bakaveckas (pirm.), Arūnas Dirvonas (pran.), Vaida Urmonaitė-Maculevičienė
Pareiškėjas
V. J.
Atsakovas
Kauno apskrities vyriausiajam policijos komisariatui
Trečiasis asmuo
Policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos, Policijos
Kategorijos
Administracinė byla Nr. AS-220-624/2017Teisminio proceso Nr. 3-62-3-01803-2016-5Procesinio sprendimo kategorijos: 43.5.9; 59.2 (S)
LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTIS2017 m. vasario 8 d.Vilnius

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Audriaus Bakavecko (kolegijos pirmininkas), Arūno Dirvono (pranešėjas) ir Vaidos Urmonaitės-Maculevičienės,

teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjo V. J. atskirąjį skundą dėl Kauno apygardos administracinio teismo 2017 m. sausio 10 d. nutarties administracinėje byloje pagal pareiškėjo V. J. skundą atsakovui Kauno apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, tretiesiems suinteresuotiems asmenims Policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos, Policijos generaliniam komisarui, Kauno apylinkės prokuratūrai, Kauno apygardos prokuratūrai, Lietuvos Respublikos generaliniam prokurorui, Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai, Panevėžio apygardos teismo pirmininkui, Panevėžio apygardos teismui dėl sprendimo panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus.

Aprašomoji dalis

Teisėjų kolegija nustatė:

I.

Kauno apygardos administraciniame teisme buvo gautas pareiškėjo V. J. (toliau – ir pareiškėjas) skundas atsakovui Kauno apskrities vyriausiajam policijos komisariatui dėl sprendimo panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus.

Žemesnės instancijos teismas

Kauno apygardos administracinis teismas 2016 m. spalio 5 d. nutartimi (II t., b. l. 33) nutarė skundą laikyti nepaduotu ir grąžinti jį pareiškėjui bei grąžinti pareiškėjui sumokėtą žyminį mokestį.

Kauno apygardos administraciniame teisme 2016 m. gruodžio 20 d. buvo gautas pareiškėjo V. J. atskirasis skundas dėl Kauno apygardos administracinio teismo 2016 m. spalio 5 d. nutarties panaikinimo (II t., b. l. 57–59).

Žemesnės instancijos teismas

Kauno apygardos administracinis teismas 2016 m. gruodžio 21 d. nutartimi netenkino prašymo dėl termino atskirajam skundui paduoti atnaujinimo bei nutarė atskirąjį skundą atsisakyti priimti ir grąžinti jį V. J. (II t., b. l. 63–64).

Kauno apygardos administraciniame teisme 2016 m. gruodžio 29 d. buvo gautas pareiškėjo V. J. atskirasis skundas dėl Kauno apygardos administracinio teismo 2016 m. spalio 5 d. nutarties, kuria pareiškėjo skundą buvo nutarta atsisakyti priimti, panaikinimo (II t., b. l. 67–70).

Žemesnės instancijos teismas

Kauno apygardos administracinis teismas 2017 m. sausio 2 d. nutartimi nutarė atskirąjį skundą atsisakyti priimti ir grąžinti jį V. J. (II t., b. l. 74–75).

Kauno apygardos administraciniame teisme 2017 m. sausio 10 d. buvo gautas 2017 m. sausio 9 d. išsiųstas pareiškėjo V. J. atskirasis skundas dėl Kauno apygardos administracinio teismo 2016 m. gruodžio 21 d. nutarties, kuria pareiškėjo atskirąjį skundą buvo nutarta atsisakyti priimti, panaikinimo (II t., b. l. 78–79).

II.

Kauno apygardos administracinis teismas 2017 m. sausio 10 d. nutartimi nutarė atskirąjį skundą atsisakyti priimti ir grąžinti jį V. J. (II t., b. l. 81).

Pirmosios instancijos teismas vadovavosi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ABTĮ) 151 straipsniu, 152 straipsnio 2 ir 3 dalimis, 138 straipsnio 3 dalies 1 punktu.

Šalies argumentai

Iš bylos duomenų matyti, kad skundžiama 2016 m. gruodžio 21 d. Kauno apygardos administracinio teismo nutartis pareiškėjui buvo išsiųsta sekančią dieną, t. y. 2016 m. gruodžio 22 d. Skunde pareiškėjas nurodo, kad minėtą nutartį gavo paštu 2016 m. gruodžio 28 d., taigi, paskutinė diena atskirajam skundui pateikti buvo 2017 m. sausio 5 d. Nors pareiškėjas prideda voką, iš kurio matyti, jog Kauno apygardos administracinio teismo nutartis jam buvo įteikta 2017 m. sausio 4 d., sutikrinus voko spaude nurodytą datą su bylos medžiaga, matyti, jog minėtame voke pareiškėjui buvo siųsta ne jo skundžiama 2016 m. gruodžio 22 d. nutartis, o 2017 m. sausio 2 d. nutartis. Kadangi pareiškėjas pats nurodo, jog skundžiamą 2016 m. gruodžio 21 d. nutartį gavo 2016 m. gruodžio 28 d., akivaizdu, jog praleido terminą atskirajam skundui paduoti ir neprašo šio termino atnaujinti, todėl atskirąjį skundą atsisakyta priimti (ABTĮ 138 str. 3 d. 1 p.).

III.

Pareiškėjas V. J. pateikė atskirąjį skundą dėl Kauno apygardos administracinio teismo 2017 m. sausio 10 d. nutarties (II t., b. l. 84–86).

Teigia, kad Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2016 m. spalio 13 d. atskirąjį skundą gavo ir jį perskaitė; 2016 m. gruodžio 29 d. atskirąjį skundą gavo ir jį perskaitė. Kauno apygardos administracinis teismas 2016 m. gruodžio 29 d. atskirąjį skundą gavo, jį perskaitė bei užregistravo Nr. IAT-202.

Motyvuojamoji dalis

Teisėjų kolegija konstatuoja:

IV.

Nagrinėjamos bylos dalykas – Kauno apygardos administracinio teismo 2017 m. sausio 10 d. nutarties, kuria teismas atsisakė priimti V. J. atskirąjį skundą, teistumas ir pagrįstumas.

Atskirieji skundai paduodami per tą teismą, kurio nutartis yra skundžiama, ne vėliau kaip per septynias kalendorines dienas nuo nutarties paskelbimo (ABTĮ 152 str. 2 d.). Jeigu skundžiama nutartis, įstatymo nustatyta tvarka priimta nagrinėjant bylą proceso šalims nedalyvaujant, atskirasis skundas gali būti paduodamas per septynias kalendorines dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos (nuorašo) įteikimo dienos (ABTĮ 152 str. 3 d.).

Pažymėtina, kad atskiriesiems skundams paduoti ir nagrinėti taikomos taisyklės, reglamentuojančios procesą apeliacinės instancijos teisme, išskyrus šiame skyriuje nustatytas išimtis (ABTĮ 151 str.). Apeliacinis skundas nepriimamas ir grąžinamas apeliantui, jeigu apeliacinis skundas paduotas praleidus nustatytą apeliacinio skundo padavimo terminą ir šis terminas neatnaujinamas (ABTĮ 138 str. 3 d. 1 p.).

Nagrinėjamu atveju pareiškėjas V. J. atskiruoju skundu (II t., b. l. 78–79) skundė Kauno apygardos administracinio teismo 2016 m. gruodžio 21 d. nutartį. Kadangi atskirajame skunde pareiškėjas nurodė, kad skundžiamą nutartį gavo 2016 m. gruodžio 28 d., terminas atskirajam skundui dėl šios nutarties paduoti baigėsi 2017 m. sausio 4 d.

Nors pareiškėjas teigia, kad jo atskirąjį skundą Kauno apygardos administracinis teismas gavo 2016 m. gruodžio 29 d., ką, pasak jo, patvirtina registracijos numeris – Nr. IAT-202, pažymėtina, kad šiuo numeriu užregistruotas pareiškėjo atskirasis skundas dėl Kauno apygardos administracinio teismo 2016 m. spalio 5 d. nutarties (II t., b. l. 67–70). Nagrinėjamu atveju aktualus atskirasis skundas dėl Kauno apygardos administracinio teismo 2016 m. gruodžio 21 d. nutarties buvo išsiųstas 2017 m. sausio 9 d. (II t., b. l. 77).

Taigi, pareiškėjas, atskirąjį skundą išsiuntęs 2017 m. sausio 9 d., praleido terminą atskirajam skundui dėl Kauno apygardos administracinio teismo 2016 m. gruodžio 21 d. nutarties paduoti, atnaujinti šio termino neprašė, todėl pirmosios instancijos teismas, vadovaudamasis ABTĮ 138 straipsnio 3 dalies 1 punktu, pagrįstai atsisakė priimti pareiškėjo atskirąjį skundą.

Dėl minėtų priežasčių Kauno apygardos administracinio teismo 2017 m. sausio 10 d. nutartis yra teisėta ir pagrįsta, jos naikinti atskirajame skunde nurodytais motyvais nėra pagrindo.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 154 straipsnio 1 punktu, teisėjų kolegija

nutaria:

Pareiškėjo V. J. atskirąjį skundą atmesti.

Kauno apygardos administracinio teismo 2017 m. sausio 10 d. nutartį palikti nepakeistą.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjai Audrius BakaveckasArūnas DirvonasVaida Urmonaitė-Maculevičienė