- Teismas
- Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2022-07-04
- Bylos Nr.
- ATIK-74/2022
- Teisminio proceso Nr.
- 4-68-3-01969-2021-1
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- Vienintelė instancija
- Rezultatas
- Prašymą atnaujinti bylą atsisakyta priimti
- Teisėjai
- Tomas Šeškauskas (pirm.), Albinas Antanaitis, Daiva Pranytė-Zalieckienė
- Pažeidėjas
- L. M.
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų atrankos kolegija, susidedanti iš teisėjų Tomo Šeškausko (kolegijos pirmininko), Albino Antanaičio ir Daivos Pranytės - Zalieckienės, susipažinusi su administracinėn atsakomybėn patraukto asmens L. M. prašymu atnaujinti praleistą terminą paduoti prašymui dėl administracinio nusižengimo bylos atnaujinimo,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Administracinėn atsakomybėn patraukto asmuo L. M. (toliau – pareiškėjas) pateikė Lietuvos Aukščiausiajam Teismui prašymą atnaujinti administracinio nusižengimo bylą dėl Vilniaus apskrities VPK 2021 m. rugsėjo 17 d. nutarimo, Vilniaus miesto apylinkės teismo 2021 m. gruodžio 22 d. nutarties ir Vilniaus apygardos teismo 2022 m. vasario 9 d. nutarties, kuriame taip pat prašo atnaujinti praleistą terminą šiam prašymui paduoti.
Šalies argumentai
Pareiškėjas nurodo, kad įstatyme nustatytą trijų mėnesių terminą praleido dėl to, kad Lietuvos Aukščiausiojo Teismo atrankos kolegijos 2022 m. gegužės 3 d. nutartį, kuria buvo atsakytas priimti jo prašymas atnaujinti administracinio nusižengimo bylą dėl Vilniaus apskrities VPK 2021 m. rugsėjo 17 d. nutarimo, Vilniaus miesto apylinkės teismo 2021 m. gruodžio 22 d. nutarties ir Vilniaus apygardos teismo 2022 m. vasario 9 d. nutarties, gavo likus savaitei iki termino pabaigos. Pažymi, kad ieškojo teisinės pagalbos, tačiau dėl finansinių sunkumų prašymą surašė pats.
Prašymą atnaujinti praleistą terminą paduoti prašymui atmesti, prašymą atnaujinti administracinio nusižengimo bylą atsisakyti priimti.
Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 660 straipsnio 2 dalį prašymas atnaujinti administracinio nusižengimo bylą šio kodekso 658 straipsnio 1 dalies 5 punkte nurodytais pagrindais paduodamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui per tris mėnesius nuo nutarimo ar nutarties administracinio nusižengimo byloje įsiteisėjimo dienos. Asmenims, praleidusiems šį prašymo atnaujinti administracinio nusižengimo bylą padavimo terminą dėl priežasčių, kurias teismas pripažįsta svarbiomis, praleistas terminas gali būti atnaujintas. Termino praleidimas pateisinamas tik esant svarbioms ir objektyvioms, nuo asmens valios nepriklausančioms aplinkybėms.
Nagrinėjamu atveju apeliacinės instancijos teismo nutartis įsiteisėjo 2022 m. vasario 9 d. Trijų mėnesių terminas, skaičiuojamas nuo 2022 m. vasario 10 d. prašymui paduoti, baigėsi 2022 m. gegužės 10 d., o pareiškėjo prašymas atnaujinti administracinio nusižengimo bylą Lietuvos Aukščiausiajame Teisme gautas tik 2022 m. balandžio 28 d., t. y. likus porai savaičių iki termino pabaigos. Atrankos kolegijos 2022 m. gegužės 3 d. nutartimi šį prašymą atnaujinti administracinio nusižengimo bylą atsisakyta priimti.
Kitas pareiškėjo prašymas Lietuvos Aukščiausiajame Teisme gautas 2022 m. birželio 23 d., t. y. praleidus įstatyme nustatytą trijų mėnesių prašymo padavimo terminą. Pareiškėjo nurodytas argumentas, kad atrankos kolegijos 2022 m. gegužės 3 d. nutartį gavo likus savaitei iki termino pabaigos (2022-05-10), nenurodant jokių termino praleidimo priežasčių, negali būti pagrindu atnaujinti praleistą prašymo padavimo terminą.
Teisėjų atrankos kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 662 straipsnio 4 dalimi, 5 dalies 1 punktu, 6 dalimi,
Rezoliucinė dalis
nutaria:
Administracinėn atsakomybėn patraukto asmens L. M. prašymą atnaujinti praleistą prašymo padavimo terminą atmesti.
Atsisakyti priimti prašymą atnaujinti administracinio nusižengimo bylą dėl Vilniaus apskrities VPK 2021 m. rugsėjo 17 d. nutarimo, Vilniaus miesto apylinkės teismo 2021 m. gruodžio 22 d. nutarties ir Vilniaus apygardos teismo 2022 m. vasario 9 d. nutarties.