Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartis

2026-02-19 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. eII-423-1133/2026

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus miesto apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2026-02-19
Bylos Nr.
eII-423-1133/2026
Teisminio proceso Nr.
4-68-3-00266-2026-5
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Dalia Ulianskaitė-Zabulionienė
Pareiškėjas
O. B.
Kategorijos

Įžanginė dalis

Administracinio nusižengimo bylaNr. eII-423-1133/2026Teisminio proceso Nr. 4-68-3-00266-2026-5(S)Procesinio sprendimo kategorijos: 21.8.3; 21.8.6
VILNIAUS MIESTO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2026 m. vasario 19 d.Vilnius

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Dalia Ulianskaitė-Zabulionienė, spręsdama pareiškėjos O. B., gimusios (duomenys neskelbtini), naudojančios e. p. (duomenys neskelbtini), skundo dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus vyresniosios tyrėjos O. Š. 2025-10-16 nutarimo Nr. 10-ANR_N-25005-2025, ROIK: 25284494082, priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

R. B. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus vyresniosios tyrėjos O. Š. 2025-10-16 nutarimu Nr. 10-ANR_N-25005-2025 pripažintas kaltu padaręs administracinį nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 492 straipsnio 5 dalyje. R. B. paskirta 60 Eur bauda.

Vilniaus miesto apylinkės teisme gautas nepilnamečio R. B. mamos O. B. skundas dėl institucijos 2025-10-16 nutarimo. Iš jo turinio matyti, kad pareiškėja prašo palikti galioti 2025-09-08 administracinio nusižengimo protokolu paskirtą 5 Eur baudą, nes ji sumokėjo, todėl prašo panaikinti vėliau surašytą kitą — 2025-09-16 administracinio nusižengimo protokolą, apie kurį sužinojo 2026-01-20 kreipiantis į SEB banką jos sūnus R. B., kai jam paaiškino, kad jis turi skolą. Tada kreipėsi į antstolę D. M., o paskui į VMI, kur sužinojo apie naują 2025-09-16 protokolą tuo pačiu numeriu ROIK 2584494082, kuriame administraciniu nurodymu paskirta kita suma, t. y. 13 Eur. Ši suma liko neapmokėta, nes ji nežinojo apie naujo administracinio nusižengimo protokolo egzistavimą.

Skundą atsisakytina priimti.

ANK 623 straipsnyje įtvirtinta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Iš administracinio nusižengimo byloje esančių duomenų nustatyta, kad administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu surašytas 2025-09-16 ir tą pačią dieną pareiškėjai išsiųstas e. p. (duomenys neskelbtini) (tuo pačiu, kurį pareiškėja nurodė ir savo skunde). Skundžiamas institucijos nutarimas priimtas 2025-10-16 ir tą pačią dieną, t. y. 2025-10-16 10.18 val. išsiųstas pareiškėjai tuo pačiu e. p., kuriuo buvo išsiųstas ir administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu, ir kuris nurodytas pareiškėjo skunde. Taigi matyti, kad tiek administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu, tiek skundžiamas nutarimas išsiųsti pareiškėjos naudojamu e. p., t. y. įteikti tinkamai ir apie priimtą nutarimą pareiškėjai buvo žinoma iš karto po jo priėmimo.

Kaip pirmiau minėta, pareiškėjai O. B. skundžiamas nutarimas išsiųstas 2025-10-16 jos naudojamu e. p. adresu, paskutinės nutarimo apskundimo diena 2025-11-05, o pareiškėja skundą pateikė 2026-01-23, t. y. praleidusi ANK 623 straipsnyje nustatytą nutarimo apskundimo terminą.

O. B. savo skunde neprašo atnaujinti praleisto skundo padavimo termino.

Atsižvelgiant į tai, kad skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti — skundą atsisakytina priimti.

Pareiškėjai išaiškintina, kad atsisakymas priimti skundą jai neužkerta kelio pakartotinai pateikti skundą kartu su prašymu atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti. Prašyme turi būti nurodytos svarbios priežastys, objektyviai sukliudžiusio laiku realizuoti apskundimo teisę.

Taip pat teismas atkreipia dėmesį, kad pateikiamas skundas turi atitikti ANK 624 straipsnio 2 dalyje nurodytus reikalavimus.

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 622 straipsniu, 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu ir 5 dalimi,

Rezoliucinė dalis

nutaria:

atsisakyti priimti O. B. skundą dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus vyresniosios tyrėjos O. Š. 2025-10-16 nutarimo Nr. 10-ANR_N-25005-2025, ROIK: 25284494082.

Nutartį su vertimu į rusų kalbą išsiųsti susipažinti pareiškėjai jos nurodytu e. paštu.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Teisėja Dalia Ulianskaitė-Zabulionienė