Klaipėdos apylinkės teismo nutartis

2016-04-18 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-117-659/2016

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Klaipėdos apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2016-04-18
Bylos Nr.
II-117-659/2016
Teisminio proceso Nr.
4-06-3-01646-2016-9
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Violeta Balčiūnienė
Administracini o teisės pažeidimo byla Nr. II-117-659/2016
Teisminio proceso Nr. 4-06-3-01646-2016-9Procesinio sprendimo kategorija 63 (S)
KLAIPĖDOS MIESTO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2016 m. balandžio 18 d. Klaipėda

Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Violeta Balčiūnienė, susipažinusi su D. B., asmens kodas (duomenys neskelbtini) gyv. (duomenys neskelbtini), skundu dėl Klaipėdos apskrities VPK 2016-01-21 priimto nutarimo panaikinimo,

Aprašomoji dalis

nustatė:

2016-04-13 Klaipėdos miesto apylinkės teisme gautas D. B. prašymas panaikinti 2016-01-21 Klaipėdos AVPK specialisto M. M. priimtą nutarimą, kuriuo jai paskirta 43 eurų bauda.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str., skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. To paties kodekso 296 str. 3 d. 2 p. nustatyta, kad apylinkės teismas atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti.

Motyvuojamoji dalis

Iš byloje esančių duomenų nustatyta, kad D. B. atžvilgiu nutarimas priimtas 2016 m. sausio 21 d. Iš pateikto D. B. prašymo neaišku, kada ji buvo supažindinta su priimtu nutarimu ir kada jai įteikta nutarimo kopija, todėl preziumuojama, kad nutarimas D. B. ir įteiktas jo priėmimo dieną – 2016 m. sausio 21 d. Tokiu būdu skundo padavimo 20 dienų terminas baigėsi 2016 m. vasario 10 d., t.y. administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo praleido įstatymo nustatytą terminą skundui pateikti. Byloje nesant D. B. prašymo atnaujinti praleistą terminą bei nenurodžius svarbių priežasčių, dėl kurių terminas buvo praleistas, D. B. skundą atsisakytina priimti ir jis grąžintinas jį padavusiam asmeniui.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str., 296 str. 3 d. 2 p., 5 d., 302¹⁵ str.,

Rezoliucinė dalis

nutarė:

skundą dėl Klaipėdos apskrities VPK specialisto M. M. 2016-01-21 priimto nutarimo atsisakyti priimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui – D. B..

Nutartis per 7 dienas nuo jos gavimo dienos gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui per šį teismą.

Teisėja Violeta Balčiūnienė