Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis

2008-02-01 · Byla Nr. N-575-1287-08

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2008-02-01
Bylos Nr.
N-575-1287-08
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjai
Virgilijus Valančius (pirm.), Ričardas Piličiauskas (pran.), Antanas Ablingis
Administracinė byla Nr. N575-1287-08Procesinio sprendimo kategorija 33.; 39.4. (S)
LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTISLIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU2008 m. vasario 1 d. Vilnius

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio, Ričardo Piličiausko (pranešėjas) ir Virgilijaus Valančiaus (kolegijos pirmininkas) rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo V. K. prašymą atnaujinti apeliacinio skundo padavimo terminą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2007 m. gruodžio 14 d. nutarties V. K. administracinio teisės pažeidimo byloje.

Aprašomoji dalis

Teisėjų kolegija nustatė:

Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato VP VTT ETPP skyriaus 2007 m. rugsėjo 4 d. nutarimu V. K. už ATPK 161 str. numatyto teisės pažeidimo padarymą paskirta 1500 Lt bauda.

Administracinėn atsakomybėn patrauktas V. K. kreipėsi į administracinį teismą prašydamas panaikinti nutarimą.

Žemesnės instancijos teismas

Vilniaus apygardos administracinis teismas 2007 m. gruodžio 14 d. nutartimi nutarė pareiškėjo skundo netenkinti.

Administracinėn atsakomybėn patrauktas V. K. 2008 m. sausio 3 d. padavė apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2007 m. gruodžio 14 d. nutarties. Apeliantas taip pat prašo atnaujinti apeliacinio skundo padavimo terminą. Paaiškina, kad teismo posėdyje nedalyvavo, o paštu siunčiamą teismo nutarties nuorašą gavo tik 2007 m. gruodžio 24 d.

Motyvuojamoji dalis

Teisėjų kolegija konstatuoja:

Prašymas atnaujinti terminą tenkinamas, apeliacinis skundas priimamas nagrinėti.

Administracinių bylų teisenos įstatymo 128 straipsnis nustato, kad apylinkių teismų ir apygardų administracinių teismų nutarimai ir nutartys, priimti nagrinėjant administracinių teisės pažeidimų bylas pirmąja instancija, apeliacine tvarka per dešimt dienų nuo nutarimo (nutarties) paskelbimo gali būti skundžiami Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. To paties įstatymo 127 straipsnio 2 dalis nustato, kad praleidus terminą apeliaciniam skundui paduoti, apelianto prašymu apeliacinis teismas skundo padavimo terminą gali atnaujinti, jeigu bus pripažinta, kad terminas praleistas dėl svarbios priežasties.

Administracinėn atsakomybėn patrauktas V. K. apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2007 m. gruodžio 14 d. nutarties padavė 2008 m. sausio 3 d. (b.l. 37), tuo tarpu paskutinė skundo padavimo diena buvo 2007 m. gruodžio 24 d.

Kaip matyti iš bylos medžiagos, pareiškėjas V. K. nedalyvavo 2007 m. gruodžio 14 d. teismo posėdyje priimant ir paskelbiant skundžiamą pirmosios instancijos teismo nutartį (b.l. 32). Nutarties nuorašas V. K. buvo išsiųstas paštu 2007 m. gruodžio 17 d. (b.l. 36), t.y. laikantis ABTĮ 93 str. reikalavimų – per tris dienas nuo sprendimo surašymo dienos. Tačiau apelianto pateiktas rašytinis įrodymas – vokas, kuriuo buvo siunčiamas teismo nutarties nuorašas, patvirtina, kad apeliantas su teismo nutarties turiniu susipažino ne anksčiau kaip 2007 m. gruodžio 24 d. (pagal pašto spaudą). Atsižvelgiant į tai, teisėjų kolegija vertina, kad apelianto galimybė pateikti apeliacinį skundą laiku buvo objektyviai apsunkinta ir terminas yra praleistas dėl svarbių priežasčių.

V. K. apeliacinį skundą padavė nedelsiant po to, kai susipažino su teismo nutartimi (2008-01-03), todėl teismas sprendžia, jog praleistas terminas turi būti atnaujintas.

Pateiktas apeliacinis skundas iš esmės atitinka ABTĮ 130 straipsnyje nustatytus reikalavimus, jis priimamas nagrinėti.

Administracinio teisės pažeidimo protokolą surašiusiai institucijai Vilniaus apygardos administracinis teismas 2008 m. sausio 9 d. išsiuntė apeliacinio skundo nuorašą (b.l. 43). Institucijai nustatomas terminas atsiliepimui į apeliacinį skundą pateikti.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 122 straipsnio 5 dalimi, 34 straipsnio 1 ir 4 dalimis, 135 straipsnio 2 dalimi, teisėjų kolegija

nutaria:

V. K. prašymą patenkinti ir atnaujinti apeliacinio skundo padavimo terminą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2007 m. gruodžio 14 d. nutarties.

Apeliacinį skundą priimti nagrinėjimui.

Įpareigoti Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato Viešosios policijos Viešosios tvarkos tarnybos Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyrių iki 2008 m. vasario 22 d. pateikti teismui raštišką atsiliepimą į apeliacinį skundą.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjai Antanas AblingisRičardas PiličiauskasVirgilijus Valančius