Alytaus apylinkės teismo nutartis

2025-10-24 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. eII-220-448/2025

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Alytaus apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2025-10-24
Bylos Nr.
eII-220-448/2025
Teisminio proceso Nr.
4-69-3-01129-2025-4
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Asta Jakučiūnienė
Pažeidėjas
S. K.
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr.eII-220-448/2025Teisminio proceso Nr. 4-69-3-01129-2025-4Procesinio sprendimo kategorijos: 21.8.3; 21.8.6; 21.8.7; 21.9.10; 21.11.13 (S)
ALYTAUS APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2025 m. spalio 24 d.Alytus

Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmų teisėja Asta Jakučiūnienė

rašytinio proceso tvarka išsprendė administracinėn atsakomybėn patraukto asmens S. K. skundo dėl Policijos departamento prie vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos 2025 m. liepos 7 d. nutarimo Nr. 0239-ANR_N-130520-2025 priėmimo klausimą, ir

Aprašomoji dalis

nustatė:

Policijos departamento prie vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos (toliau – Institucija) 2025 m. liepos 7 d. nutarimu Nr. 0239-ANR_N-130520-2025 (toliau – Nutarimas) S. K., asmens kodas (duomenys neskelbtini), gyvenantis (duomenys neskelbtini), patrauktas administracinėn atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 416 straipsnio 2 dalį, 424 straipsnio 4 dalį, vadovaujantis ANK 38 straipsniu, jam paskirta administracinė nuobauda – 575 Eur dydžio bauda bei administracinio poveikio priemonė – specialiosios teisės vairuoti transporto priemones atėmimas 9 mėnesiams.

Administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo S. K. pateikė teismui skundą dėl Institucijos Nutarimo.

Skundą atsisakoma priimti.

Motyvuojamoji dalis

ANK 623 straipsnyje numatyta, jog skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos.

Apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas (ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas).

Iš teismui pateiktos medžiagos matyti, jog skundžiamas Institucijos Nutarimas buvo priimtas 2025 m. liepos 7 d. ir tą pačią dieną išsiųstas S. K. Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos registre nurodytais jo elektroninio pašto adresais. ANK 573 straipsnio 4 dalyje nustatyta, kad įteikiant administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujančiam asmeniui ar kitiems asmenims procesinį dokumentą per E. pristatymo sistemą, kai elektroninio pristatymo dėžutė yra aktyvi, elektroniniu paštu arba kitomis elektroninių ryšių priemonėmis, procesinio dokumento įteikimo diena laikoma po procesinio dokumento išsiuntimo dienos einanti darbo diena (nagrinėjamu atveju – 2025 m. liepos 8 d.). Taigi paskutinė diena, kurią S. K. dar galėjo pateikti skundą dėl Institucijos Nutarimo, buvo 2025 m. liepos 28 d. Iš teismui pateikto skundo registracijos duomenų matyti, jog šis skundas Institucijai buvo pateiktas ir užregistruotas 2025 m. spalio 20 d., tai yra jau praleidus įstatymo numatytą Nutarimo apskundimo terminą, todėl S. K. skunde turėjo pateikti prašymą teismui atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą, nurodyti termino praleidimo priežastis ir pateikti teismui įrodymus, patvirtinančius jo skunde nurodytas aplinkybes. Pažymima, jog skunde nėra prašoma atnaujinti Nutarimo apskundimo terminą.

Atkreipiamas dėmesys ir į tai, jog S. K. pateiktas skundas neatitinka tokio skundo turiniui keliamų reikalavimų, numatytų ANK 624 straipsnyje. Pareiškėjas S. K. skunde nenurodė skundžiamo nutarimo administracinio nusižengimo byloje esmės (institucijos, priėmusios nutarimą, nutarimo datos, administracinio nusižengimo, už kurį surašytas nutarimas), taip pat nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo pagrindų ir motyvų (kas, kada ir už ką jį nubaudė).

Be to, teismas pažymi, jog ANK 568 straipsnio 1 dalyje nurodyta, kad Lietuvos Respublikoje administracinių nusižengimų teisena vyksta lietuvių kalba. Ši nuostata reiškia, kad visi procesiniai dokumentai, įskaitant ir skundus, turi būti surašyti valstybine kalba, kad teismas galėtų juos tinkamai išnagrinėti ir užtikrinti procesinių veiksmų teisėtumą.

Esant aukščiau nurodytoms aplinkybėms, konstatuojama, jog skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje buvo paduotas praleidus nustatytą tokio skundo padavimo terminą bei nesilaikant kitų skundo padavimo reikalavimų, todėl S. K. skundą dėl Institucijos Nutarimo atsisakoma priimti ir jis su priedais grąžinamas juos padavusiam asmeniui.

Rezoliucinė dalis

Teisėja, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 1 dalimi, 2 dalimi, 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi, 10 dalimi,

nutaria:

Atsisakyti priimti administracinėn atsakomybėn patraukto asmens S. K. skundą dėl Policijos departamento prie vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos 2025 m. liepos 7 d. nutarimo Nr. 0239-ANR_N-130520-2025 ir šį skundą su priedais grąžinti juos padavusiam asmeniui.

Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo jos kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per nutartį priėmusį Alytaus apylinkės teismą.

Teisėja Asta Jakučiūnienė