- Teismas
- Regionų apygardos administracinis teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2008-12-03
- Bylos Nr.
- II-2044-189/2008
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Bronius Januška
Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Bronius Januška, susipažinęs su A. D. skundu dėl Molėtų rajono policijos komisariato (Molėtų r. PK) sprendimo panaikinimo,
Aprašomoji dalis
nustatė:
2008-12-01 A. D. padavė teismui skundą, kuriame prašo panaikinti Molėtų r. PK 2008-09-23 sprendimą atsisakyti patraukti administracinėn atsakomybėn E. Ž. ir A. J. ir minėtiems asmenims paskirti administracinę nuobaudą pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) 110 str. 5 d.
Šalies argumentai
A. D. skunde prašo atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti, nes A. D. buvo suklaidintas Molėtų rajono policijos komisariato, kadangi A. D. buvo nurodyta, jog jis turi teisę kreiptis į administracinių ginčų komisiją prie Utenos apskrities viršininko administracijos arba į Vilniaus apygardos administracinį teismą, tačiau nebuvo nurodytas apskundimo terminas.
Motyvuojamoji dalis
Prašymas atnaujinti terminą skundui paduoti atmestinas.
ATPK 293 str. nustatyta, kad skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos.
Nutarimas administracinio teisės pažeidimo byloje, priimtas policijos, gali būti apskųstas apygardos administraciniam teismui pagal nutarimą priėmusios institucijos (jos pareigūno) buvimo vietą (ATPK 292 str. 1 d., 216 str. 5 p.).
Paskutinė diena apskųsti 2008-09-23 Molėtų r. PK sprendimą Nr. 74-S-4643, kuriame nurodyta, kad nėra pagrindo patraukti E. Ž. ir A. J. administracinėn atsakomybėn, buvo 2008-10-03. A. D. skundas teisme gautas 2008-12-01, t. y. praleidus skundo padavimo terminą.
Pagal Administracinių bylų teisenos įstatymo 34 straipsnį, pareiškėjo prašymu terminas skundui paduoti gali būti atnaujintas, jei teismas pripažįsta, kad terminas praleistas dėl svarbios priežasties.
Svarbiomis skundo padavimo termino praleidimo priežastimis yra laikomos tik pagrįstos įrodymais, objektyvios, nuo asmens valios nepriklausančios aplinkybės, kurios sukliudė jam laiku pateikti skundą.
Byloje nustatyta, kad Molėtų r. PK 2008-09-23 sprendime nurodė, kad nėra pagrindo patraukti administracinėn atsakomybėn E. Ž. ir A. J.; nurodyta, kad nesutikdamas su šiuo sprendimu jis gali apskųsti sprendimą administracinių ginčų komisijai prie Utenos apskrities viršininko administracijos arba Vilniaus apygardos administraciniam teismui. A. D. skunde nurodė, kad apie 2008-09-23 sprendimą sužinojo 2008-09-29 (tai patvirtina vokas, pateiktas prie skundo). Atsakydama į 2008-10-17 A. D. skundą Molėtų r. apylinkės prokuratūra 2008-11-04 rašte „Dėl skundo nagrinėjimo“ Nr. S-1080 taip pat nurodė, kad Molėtų r. PK priimtas sprendimas gali būti skundžiamas administracinių ginčų komisijai prie Utenos apskrities viršininko administracijos arba Vilniaus apygardos administraciniam teismui (šį raštą pareiškėjas gavo 2008-11-07). Taigi, A. D. buvo informuotas, kad Molėtų r. PK sprendimą gali apskųsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui, tačiau skundą dėl 2008-09-23 sprendimo Vilniaus apygardos administraciniam teismui padavė tik 2008-12-01. Be to, pažymėtina, kad pareiškėjas kreipėsi dėl profesionalios teisinės pagalbos ir 2008-10-16 sudarė atstovavimo sutartį su advokatu Ž. L.. A. D. nurodytos priežastys, kad jis buvo suklaidintas Molėtų rajono policijos komisariato, yra nepagrįstos, kadangi Molėtų r. PK, taip pat Molėtų r. apylinkės prokuratūra nurodė pareiškėjui, kad jis gali kreiptis į Vilniaus apygardos administracinį teismą. Pareiškėjas nenurodė kitų priežasčių, kurios sukliudė kreiptis į teismą laiku. Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, darytina išvada, kad prašymas netenkinamas ir praleistas skundo padavimo terminas neatnaujintinas.
Pagal Administracinių bylų teisenos įstatymo 37 straipsnio 2 dalies 8 punktą administracinis teismas atsisako priimti skundą, jeigu atmetamas prašymas atnaujinti praleistą terminą. Kadangi terminas neatnaujintas, skundas nepriimtinas ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Administracinių bylų teisenos įstatymo 34 str., 37 str. 2 d. 8 p., 122 str. 5 d.,
n utarė:
atmesti A. D. prašymą atnaujinti terminą skundui paduoti ir atsisakyti priimti skundą dėl 2008-09-23 Molėtų r. PK sprendimo.
Įsiteisėjus nutarčiai, skundą su priedais grąžinti A. D..
Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, paduodant atskirąjį skundą per Vilniaus apygardos administracinį teismą.