- Teismas
- Šiaulių apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2011-09-21
- Bylos Nr.
- II-76-76/2011
- Teisminio proceso Nr.
- 4-07-3-02343-2011-0
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Petras Simėnas
- Kategorijos
- 63.3.8pavadinimo nepavyko patikrinti
Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėjas Petras Simėnas rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro (toliau Šiaulių AVPK KPB) skundą atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą dėl Šiaulių AVPK KPB 2011 m. rugpjūčio 12 d. nutarimo Nr. 07-11-6225820, ir
Aprašomoji dalis
nustatė:
Šiaulių AVPK KPB 2011 m. rugsėjo 15 d. pateikė skundą atnaujinti praleistą terminą administracinio teisės pažeidimo byloje dėl Šiaulių AVPK KPB 2011 m. rugpjūčio 12 d. nutarimo. Prašymas atnaujinti terminą grindžiamas tuo, kad 2011-07-20 A. J. pažeidusiam kelių eismo taisyklių (toliau KET) 238 punkto reikalavimus Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro (toliau Šiaulių aps.VPK KPB) patrulis L. J. vadovaudamasis LR ATPK 260¹ str., 123 str. 1 d., paskyrė 50 Lt baudą, siūlydamas A. J. administracinį nurodymą įvykdyti iki 2011-08-03, neįvykdžius nurodymo nustatė bylos nagrinėjimo datą 2011-08-12 ir vietą Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuras (toliau Šiaulių aps. VPK KPB) adresu Šiauliai, Purienų g. 48. 2011-08-05 ir 2011-08-12 Šiaulių aps. VPK KPB „Polis įmokų tvarkymo modulyje“ patikrinęs ar A. J. įvykdė administracinį nurodymą nustatė, kad įmokos už 2011-07-20 KET pažeidimą A. J. neatliko, todėl administracinio teisės pažeidimo bylos Nr. 07-11-6225820 nagrinėjimo datą, t.y. 2011-08-12, nedalyvaujant administracinėn atsakomybėn traukiamam A. J. Šiaulių aps. VPK KPB specialistas V. Č. nutarimu Nr. 40N-1050074-11 paskyrė 125 Lt baudą ir nutarimą registruotu laišku Nr. 150 išsiuntė pagal A. J. gyvenamąją vietą. 2011-09-13 „Polis įmokų tvarkymo modulyje“ tikrinant informaciją ar A. J. įvykdė 2011-08-12 nutarimą, kuriuo jam buvo paskirta 125 Lt bauda, buvo nustatyta, kad 2011-08-01 A. J. yra sumokėjęs 50 Lt baudą už 2011-07-20 pažeidimą, tai reiškia, kad administracinį nurodymą įvykdė laiku, tačiau duomenys apie atliktą mokėjimą, Šiaulių aps. VPK KPB pasiekė pavėluotai, po administracinio teisės pažeidimo nutarimo priėmimo. Ši aplinkybė Šiaulių aps. VPK KPB paaiškėjo tik 2011-09-13. Atsižvelgiant į tai, kad A. J. geranoriškai įvykdė administracinį nurodymą laiku, Šiaulių aps. VPK KPB specialisto nutarimas neteisėtas ir naikintinas. Skundu Šiaulių AVPK KPB prašo atnaujinti terminą administracinio teisės pažeidimo byloje skundui paduoti.
Motyvuojamoji dalis
Prašymas atnaujinti terminą skundui paduoti tenkintinas.
ATPK 293 straipsnyje įtvirtinta, jog skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad Šiaulių AVPK KPB nutarimas, kuriuo A. J. pripažintas kaltu įvykdęs pažeidimą ir nubaustas 125 litų bauda, priimtas 2011 m. rugpjūčio 12 d., taigi, vadovaujantis ATPK 293 straipsniu, paskutinė termino diena apeliaciniam skundui paduoti buvo 2011 m. rugsėjo 6 d.. Tačiau Šiaulių AVPK KPB skundą teismui pateikė 2011 m. rugsėjo 15 d., t. y. praleidęs įstatymo numatytą terminą.
Teismas pažymi, kad sprendžiant termino atnaujinimo klausimą būtina nustatyti, dėl kokių priežasčių jis praleistas, svarbiomis termino praleidimo priežastimis pripažįstant tik objektyvias, nuo asmens valios nepriklausiusias aplinkybes, sutrukdžiusias asmeniui įstatymo nustatytu terminu pateikti apeliacinį skundą.
Prašymą atnaujinti terminą apeliaciniam skundui paduoti Šiaulių AVPK KPB iš esmės grindžia tuo, kad dėl sistemos „Polis įmokų tvarkymo modulyje“ duomenų vėlavimo tik 2011-09-13 paaiškėjo aplinkybė, kad A. J. geranoriškai įvykdė administracinį nurodymą laiku. Todėl įstatymo numatytas 20 dienų terminas skundui paduoti jau buvo praėjęs ir nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje priėmęs organas (pareigūnas), vadovaudamasis ATPK 295 straipsnio nuostatomis negalėjo visiškai ar iš dalies sutikti su skundu, ir panaikinti neteisėtą nutarimą. Patikrinęs bylą teismas konstatuoja, kad pareiškėjas terminą paduoti skundą praleido dėl objektyvių, nuo jo valios nepriklausiusių priežasčių, todėl jis atnaujintinas.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis išdėstytu ir Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 302⁴ str. 3 d., 302¹⁵ str., teismas,
nutaria:
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro prašymą tenkinti ir atnaujinti praleistą skundo, dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro 2011 m. rugpjūčio 12 d. nutarimo, padavimo terminą.
Nutartis per 7 dienas nuo nutarties nuorašo gavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui, paduodant skundą Šiaulių miesto apylinkės teisme.