Kauno apylinkės teismo nutartis

2015-01-29 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-77-540/2015

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2015-01-29
Bylos Nr.
II-77-540/2015
Teisminio proceso Nr.
4-69-3-00683-2015-7
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Violeta Miceikienė
Pareiškėjas
A. M.
Kategorijos
  • 52.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinio teisės pažeidimo byla Nr. II-77-540/2015Teisminio proceso Nr. 4-69-3-00683-2015-7Procesinio sprendimo kategorija: 52.4. (S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2015 m. sausio 29 d.Kaunas

Kauno apylinkės teismo teisėja Violeta Miceikienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama pareiškėjo A. M. skundo priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Kauno apylinkės teisme 2015 m. sausio 27 d. buvo gautas pareiškėjo A. M. skundas dėl Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos 2014 m. spalio 27 d. nutarimo Nr. 20N-20651056-14 administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 07-14-8811054 kuriuo A. M. už pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 124¹ str. 2 d., padarymą paskirta 180 Lt bauda.

Administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str. numatyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Skundo dėl 2014 m. spalio 27 d. Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Vyresniojo specialisto R. P. priimto nutarimo padavimo terminas suėjo 2014 m. lapkričio 17 d.

Iš Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos spaudo matyti, kad pareiškėjo A. M. skundas dėl 2014 m. spalio 27 d. Kelių policijos valdybos priimto nutarimo institucijoje gautas tik 2015 m. sausio 21 d., tai yra praleidus įstatyme numatytą terminą skundui paduoti. Pažymėtina, jog skundo padavimo termino pradžią įstatymas sieja ne su nutarimo įteikimo pažeidėjui aplinkybe, o su nutarimo priėmimo diena.

Taigi, darytina išvada, jog pareiškėjas praleido įstatyme numatytą apskundimo terminą, o taip pat jis nepateikė prašymo atnaujinti praleistą apskundimo terminą kartu su įrodymais, patvirtinančiais, kad terminas buvo praleistas dėl svarbių priežasčių, todėl atsižvelgiant į galiojantį teisinį reglamentavimą bei nustatytas faktines aplinkybes, jo skundą atsisakytina priimti (Administracinių teisės pažeidimų kodekso 296 str. 3 d. 2 p.).

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str., 296 str., 302¹⁵, teismas

nutaria:

pareiškėjo A. M. skundą atsisakyti priimti.

Nutartis per 7 dienas nuo jos įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą

Teisėja Violeta Miceikienė