- Teismas
- Plungės apylinkės teismo Palangos rūmai
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2022-03-15
- Bylos Nr.
- II-60-588/2022
- Teisminio proceso Nr.
- 4-10-3-00016-2022-1
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Rezultatas
- Atsisakyti priimti skundą
- Teisėjas
- Diana Vercinskė (pirm.)
- Pareiškėjas
- Š. M.
- Institucija
- Palangos miesto savivaldybės administracija
Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų teisėja Diana Vercinskė
spręsdama pareiškėjo Š. M. skundo dėl Palangos savivaldybės administracijos 2021 m. gegužės 13 d. nutarimo Nr. SAVAD-25-ANR_N-441-2021, priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Palangos savivaldybės administracijos 2021 m. gegužės 13 d. nutarimu Nr. SAVAD-25-ANR_N-441-2021 Š. M. pripažintas kaltu padaręs Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau - ANK) 366 straipsnio 1 dalyje numatytą administracinį nusižengimą ir jam paskirta 140,00 Eur dydžio bauda.
Šalies argumentai
Pareiškėjas Š. M. 2022 m. kovo 2 d. pateikė skundą dėl Palangos savivaldybės administracijos (toliau – Institucija) 2021 m. gegužės 13 d. nutarimo, kuriuo prašo panaikinti nutarimą. 2022 m. kovo 2 d. Š. M. pateikė prašymą atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą.
Motyvuojamoji dalis
Prašymas atnaujinti terminą skundui paduoti netenkintinas. Skundą atsisakytina priimti.
ANK 623 straipsnyje numatyta, jog skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte nustatyta, kad tokiu atveju, kai skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas, teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą.
Nagrinėjamu atveju iš bylos medžiagos matyti, kad Š. M. 2021 m. kovo 31 d. administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu bei bylos nagrinėjimo data 2021 m. gegužės 13 d. Institucijoje, išsiųstas 2021 m. kovo 31 d. el. paštu (duomenys neskelbtini). Kaip nurodyta Institucijos tarnybiniame pranešime, 2021 m. kovo 18 d., 10.19 val., atliekant pareigas su skyriaus vedėju buvo tikrinama kaip yra laikomasi Palangos miesto savivaldybės tarybos patvirtintų taisyklių ir patikrinimo metu žemės sklype, adresu (duomenys neskelbtini), vaizdo kamera ir fotoaparatu užfiksuotos laikomos įvairios buitinės (seni sulūžę baldai) ir žaliosios atliekos (mažuose maišeliuose) šalia sudėtos į krūvą, kurias tikėtina, kad žemės sklype adresu (duomenys neskelbtini), remonto darbus vykdantys nenustatyti asmenys, pažeisdami galiojančias taisykles turimas atlieka sudėjo į gretimą sklypą, esantį (duomenys neskelbtini). Valstybės įmonės Registrų centras turimais duomenimis žemės sklypas, adresu (duomenys neskelbtini), nuosavybės teise nuo 2015 m. lapkričio 24 d. priklauso Š. M., gimusiam (duomenys neskelbtini), todėl Palangos savivaldybės administracijos šaukimas atvykti 2021 m. kovo 31 d., 10.00 val., dėl administracinio nusižengimo Š. M. išsiųstas 2021 m. kovo 30 d. el. paštu (duomenys neskelbtini). Š. M. nei į šaukime nurodytą tyrimą, nei į bylos nagrinėjimą neatvyko, byla išnagrinėta jam nedalyvaujant ir priimtas skundžiamas 2021 m. gegužės 13 d. nutarimas, kuris 2021 m. gegužės 13 d. išsiųstas jam el. paštu (duomenys neskelbtini). Kad nutarimas jam el. paštu (duomenys neskelbtini) pristatytas 2021 m. gegužės 13 d., matyti administracinių nusižengimų registro išraše. Taigi, vadovaujantis ANK 623 straipsnio nuostatomis, aptariamo nutarimo apskundimo terminas skaičiuotinas nuo 2021 m. gegužės 13 d. ir suėjo 2021 m. birželio 2 d. Atitinkamai pareiškėjo Š. M. 2022 m. kovo 2 d. skundas, kuris Institucijoje gautas tą pačią dieną, paduotas praleidus ANK 623 straipsnyje nustatytą apskundimo terminą. Š. M. nurodoma aplinkybė, kad jis praleido terminą, nes iki šios dienos jo niekas neinformavo apie tokią (ROIK: 21130986272) vykusią bylą, nepagrįsta jokiais objektyviais įrodymais, nes Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registro pagrindinių duomenų išraše nurodyta, kad Š. M. elektroninio pašto adresas (duomenys neskelbtini), o nutarime nurodytas apskundimo terminas – 20 kalendorinių dienų.
Š. M. nenurodė jokių kitų objektyvių termino skundui paduoti praleidimo priežasčių ir nepateikė jas pagrindžiančių įrodymų, kuriuos teismas galėtų vertinti ir spręsti, kad skundo padavimo termino praleidimo priežastys yra svarbios.
Įvertinus pateiktus duomenis ir aptartas aplinkybes, teisinį reglamentavimą, netenkintinas pareiškėjo prašymas atnaujinti praleistą terminą ir skundą atsisakytina priimti.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 2 dalimi, 5 dalimi, 10 dalimi,
nutaria:
netenkinti pareiškėjo Š. M. prašymo atnaujinti terminą skundui paduoti ir atsisakyti priimti pareiškėjo Š. M. skundą dėl ne teismo tvarka priimto Palangos savivaldybės administracijos 2021 m. gegužės 13 d. nutarimo Nr. SAVAD-25-ANR_N-441-2021 bei grąžinti jį pareiškėjui.
Nutartis per 20 (dvidešimt) kalendorinių dienų nuo nutarties nuorašo išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant per Plungės apylinkės teismo Palangos rūmus.