- Teismas
- Kauno apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2016-11-24
- Bylos Nr.
- II-263-888/2016
- Teisminio proceso Nr.
- 4-69-3-08635-2016-3
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Laima Šeputienė
- Pareiškėjas
- R. G.
- Kategorijos
- 3.10.3.8pavadinimo nepavyko patikrinti
Kauno apylinkės teismo teisėja Laima Šeputienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka spręsdama pareiškėjo R. G. skundo priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Kauno apylinkės teisme 2016 m. lapkričio 23 d. buvo gautas pareiškėjo R. G. skundas, kuriuo pareiškėjas prašo panaikinti 2016 m. spalio 26 d. Kauno apskrities VPK Kauno rajono PK nutarimą Nr. 65-NT-76012363-16 ir pradėti administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną L. G. atžvilgiu.
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti.
Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 293 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas <…>.
Iš administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. II-263-888/2016 esančių duomenų matyti, kad skundžiamas Kauno apskrities VPK Kauno rajono PK Viešosios policijos skyriaus Domeikavos policijos nuovados vyresniosios tyrėjos M. P. nutarimas nutraukti (nepradėti) administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną buvo priimtas 2016 m. spalio 26 d. Paskutinė diena skundui dėl minėto nutarimo paduoti buvo 2016 m. lapkričio 15 d. Kaip matyti iš voko, kuriame buvo atsiųstas R. G. skundas, jis išsiųstas 2016 m. lapkričio 16 d., o Kauno apskrities VPK buvo gautas ir užregistruotas 2016 m. lapkričio 18 d. Taigi akivaizdu, jog R. G. skundas Kauno apylinkės teismui paduotas praleidus nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo terminą. Pažymėtina, kad iš administracinio teisės pažeidimo bylos medžiagos Nr. 65-NT-76012363-16 matyti, jog R. G. nutarimo nuorašas išsiųstas 2016 m. spalio 28 d., nutarime buvo išaiškinta nutarimo apskundimo tvarka (b. l. 13-14).
ATPK 296 straipsnio 3 dalies 2 punkte įtvirtinta nuostata, jog apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.
Kadangi nagrinėjamu atveju nutarimo apskundimo terminas yra pasibaigęs, o R. G. savo skunde neprašo šio termino atnaujinti, todėl atsižvelgiant į galiojantį teisinį reguliavimą bei nustatytas faktines aplinkybes, siekiant garantuoti teisinių santykių stabilumą bei apibrėžtumą, R. G. skundą atsisakytina priimti (ATPK 296 str. 3 d. 2 p.).
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsniu, 296 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 5 punktu, 302¹⁵ straipsniu, teismas
nutaria:
R. G. skundą dėl 2016 m. spalio 26 d. Kauno apskrities VPK Kauno rajono PK Viešosios policijos skyriaus Domeikavos policijos nuovados vyresniosios tyrėjos M. P. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 65-NT-76012363-16 atsisakyti priimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.