- Teismas
- Marijampolės apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2016-10-20
- Bylos Nr.
- 2YT-2188-831/2016
- Teisminio proceso Nr.
- 2-53-3-01823-2016-6
- Bylos rūšis
- civilinė byla
- Teisėjas
- Vitalijus Krivičius
- Pareiškėjas
- J. V.
Vilkaviškio rajono apylinkės teismo teisėjas Vitalijus Krivičius, spręsdamas pareiškėjo J. V. skundo dėl antstolio Algimanto Maliukevičiaus veiksmų priėmimo klausimą, rašytinio proceso tvarka
Aprašomoji dalis
nustatė:
Vilkaviškio rajono apylinkės teisme gautas antstolio Algimanto Maliukevičiaus persiųstas pareiškėjo J. V. 2016 m. rugsėjo 26 d. skundas dėl antstolio Algimanto Maliukevičiaus veiksmų, areštuojant sąskaitą laisvės atėmimo įstaigoje ir išieškant J. V. pinigines lėšas.
Nustatyta, kad antstolio Algimanto Maliukevičiaus kontoroje buvo užvesta vykdomoji byla Nr. 0135/15/01852 pagal Kauno apylinkės teismo 2015 m. rugsėjo 29 d. d. išduotą vykdomąjį raštą Nr. 2-16501-944/2014 dėl 915,65 Eur skolos išieškojimo iš skolininko J. V., ir pradėtas priverstinis įsiskolinimo ir vykdymo išlaidų išieškojimas. A. A. Maliukevičius 2015 m. lapkričio 26 d. priėmė patvarkymą Nr. S-16838, kuriame nurodė, kad jis areštuoja 1016,09 Eur žalos ir 52 Eur vykdymo išlaidų, iš viso – 1068,09 Eur, esančių Kybartų pataisos namų sąskaitoje, priklausančių J. V., taip pat nurodė areštuotas lėšas pervesti į antstolio Algimanto Maliukevičiaus kontoros depozitinę sąskaitą. Laiškas 2015 m. gruodžio 3 d. įteiktas skolininkui.
Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 512 straipsnyje nustatyta, kad skundas dėl antstolių ar notarinių veiksmų gali būti paduodamas ne vėliau kaip per dvidešimt dienų nuo tos dienos, kurią skundą pateikiantis asmuo sužinojo arba turėjo sužinoti apie skundžiamo veiksmo atlikimą arba atsisakymą jį atlikti, bet ne vėliau kaip per devyniasdešimt dienų nuo skundžiamo veiksmo atlikimo.
Antstolio Algimanto Maliukevičiaus patvarkymas areštuoti lėšas, esančias Kybartų pataisos namuose, priimtas 2015 m. lapkričio 26 d. Tačiau pareiškėjo J. V. skundas dėl to antstolio Algimanto Maliukevičiaus kontoroje gautas tik 2016 m. spalio 3 d. 2015 m. lapkričio 26 d. patvarkymo apskundimo termino paskutinė diena buvo 2016 m. vasario 24 d. Todėl konstatuotina, kad skundas pateiktas pasibaigus CPK 512 straipsnyje nustatytam devyniasdešimties dienų nuo skundžiamo veiksmo atlikimo dienos (nuo patvarkymo priėmimo dienos) naikinamajam terminui.
Motyvuojamoji dalis
CPK 75 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad teisė atlikti procesinius veiksmus išnyksta pasibaigus įstatymų nustatytam ar teismo paskirtam jiems atlikti terminui. Procesiniai dokumentai, paduoti pasibaigus tam terminui, grąžinami juos padavusiems asmenims. Kadangi pareiškėjo J. V. skundas dėl antstolio Algimanto Maliukevičiaus veiksmų pateiktas pasibaigus CPK 512 straipsnyje nustatytam terminui tokiam skundui pateikti, skundą atsisakytina priimti ir jis grąžintinas jį padavusiam asmeniui.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis CPK 75 straipsnio 1 dalimi, 137 straipsnio 3 dalimi, 290-291 straipsniais, 443 straipsnio 1 dalimi, 512 straipsniu, teismas
nutarė:
Pareiškėjo J. V. 2016 m. rugsėjo 26 d. skundą dėl antstolio Algimanto Maliukevičiaus veiksmų vykdomojoje byloje Nr. 0135/15/01852 atsisakyti priimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutarties kopiją bei skundą per 3 darbo dienas nuo nutarties priėmimo dienos išsiųsti pareiškėjui.
Nutarties kopiją išsiųsti antstoliui Algimantui Maliukevičiui.
Nutarčiai įsiteisėjus grąžinti antstoliui Algimantui Maliukevičiui vykdomąją bylą Nr. 0135/15/01852.
Nutartis per 7 dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Vilkaviškio rajono apylinkės teismą.