Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartis

2025-04-02 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-587-369/2025

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus miesto apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2025-04-02
Bylos Nr.
II-587-369/2025
Teisminio proceso Nr.
4-68-3-00494-2025-7
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Ovidijus Ramanauskas
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. II-587-369/2025Teisminio proceso Nr. 4-68-3-00494-2025-7Procesinio sprendimo kategorija 21.8.6 (S)
VILNIAUS MIESTO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2025 m. balandžio 2 d.Vilnius

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Ovidijus Ramanauskas susipažinęs su V. K., gim. (duomenys neskelbtini), skundu dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2024 m. birželio 27 d. nutarimo Nr. SAVAD-13-ANR_N-10465-2024 ir nagrinėdamas jo priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2024 m. birželio 27 d. nutarimu Nr. SAVAD-13-ANR_N-10465-2024 V. K. buvo nubaustas už Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau –ANK) 431 straipsnio 2 dalyje numatytą administracinį nusižengimą 440 Eur bauda dėl to, kad jis būdamas UAB „X“, įmonės kodas (duomenys neskelbtini), vadovu, 2023 m. sausio 23 d. 17.00 val. neatliko transporto priemonės savininko (valdytojo) pareigų, numatytų Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme, t.y., Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos grupei 2023 m. sausio 17 d. raštu Nr. A51-10425/23(1.1.5E-VŠT) pareikalavus teisės pažeidimo išaiškinimo tikslu, per tris darbo dienas nepateikė asmens duomenų, kuris 2022 m. rugsėjo 29 d. 06.11 val. (duomenys neskelbtini), naudojosi įmonei priklausančia (valdoma) transporto priemone „Toyota Prius“, valstybinis numeris (duomenys neskelbtini) t.y. nepateikė vardo, pavardės, asmens kodo arba gimimo datos, gyvenamosios vietos, dokumento, suteikiančio teisę vairuoti transporto priemones, išdavimo datos, numerio ir dokumentą išdavusios institucijos. Tokiais veiksmais jis pažeidė Lietuvos Respublikos Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 20 straipsnio 4 dalį.

Vilniaus miesto apylinkės teisme 2025 m. kovo 28 d. buvo gautas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos grupės persiųstas V. K. skundas dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2024 m. birželio 27 d. nutarimo Nr. SAVAD-13-ANR_N-10465-2024, kuriame prašoma panaikinti jam paskirtą baudą, kadangi dėl baudžiamojoje byloje jam pareikšto įtarimo nuo 2023 m. sausio mėn. Migracijos tarnyba jam atsisakė suteikti laikinąją apsaugą, paskelbė jį nepageidautinu Lietuvos Respublikoje asmeniu, jam uždrausta būti Lietuvoje, todėl jis neturėjo galimybės susipažinti su įmonės dokumentais, jis neturėjo galimybės prisijungti prie el. (duomenys neskelbtini).

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

Pagal (duomenys neskelbtini) straipsnio nuostatas skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau –BPK) 100 straipsnio 2 dalį, dienomis skaičiuojamas terminas pasibaigia paskutinės dienos dvidešimt ketvirtą valandą, jeigu proceso veiksmas turi būti atliekamas pas ikiteisminio tyrimo pareigūną, prokurorą, teisėją ar teisme (šiuo atveju pagal analogiją- nutarimą priėmusioje institucijoje), terminas pasibaigia nustatytu darbo pabaigos metu. Jeigu terminas pasibaigia ne darbo dieną, paskutine termino diena laikoma pirmoji po jos einanti darbo diena (BPK 100 straipsnio 4 dalis). Pagal terminų skaičiavimo taisykles terminas nelaikomas praleistu, jeigu jeigu skundas ar kitoks dokumentas iki termino pabaigos įteiktas paštui (BPK 101 straipsnio 1 dalis).

Iš bylos medžiagos nustatyta, kad nutarimas administracinio nusižengimo byloje V. K. atžvilgiu priimtas 2024 m. birželio 27 d. rašytinio proceso tvarka, nedalyvaujant administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui, tą pačią dieną jis buvo išsiųstas pareiškėjui el. adresu (duomenys neskelbtini). Pagal (duomenys neskelbtini) straipsnio nuostatas šiuo atveju nutarimo apskundimo terminas skaičiuotinas nuo jo išsiuntimo dienos. Vadovaujantis (duomenys neskelbtini) straipsniu paskutinė termino diena skundui paduoti buvo 2024 m. liepos 17 d. Kaip matyti iš bylos medžiagos, pareiškėjas pateikė skundą dėl jo atžvilgiu priimto nutarimo tik 2025 m. kovo 13 d. (tokia data datuotas skundas).

ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas nustato, jog apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. Kadangi pareiškėjo V. K. skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo paduotas praleidus nustatytą terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti, skundą atsisakytina priimti.

Išaiškintina pareiškėjui, kad jei skundo padavimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ANK 623 str., 626 str.,

nutarė:

atsisakyti priimti pareiškėjo V. K. skundą dėl ne teismo tvarka priimto Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2024 m. birželio 27 d. nutarimo Nr. SAVAD-13-ANR_N-10465-2024 ir grąžinti jį pareiškėjui.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Teisėjas Ovidijus Ramanauskas