Vilniaus regiono apylinkės teismo nutartis

2011-09-16 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-1011-405/2011

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus regiono apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2011-09-16
Bylos Nr.
II-1011-405/2011
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Nijolė Lisauskienė
Kategorijos
  • 52.4pavadinimo nepavyko patikrinti

Įžanginė dalis

Administracinė byla Nr. II-1011-405/2011Teisminio proceso Nr. 4-45-3-00918-2011-8 Procesinio sprendimo kategorija: 52.4.(S)
ŠVENČIONIŲ RAJONO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2011 m. rugsėjo 16 d.Švenčionys
Švenčionių rajono apylinkės teismo teisėja Nijolė Lisauskienė,

išnagrinėjusi B. T. (B. T.) prašymą pratęsti praleistą skundo padavimo terminą

Aprašomoji dalis

nustatė:

B. T. pateikė skundą dėl LR Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos 2011-08-12 nutarimo panaikinimo, taip pat prašo pratęsti praleistą skundo padavimo terminą. Pareiškėjas nurodo, kad jis nutarimą gavo pavėluotai - 2011-08-16, todėl neturėjo galimybės laiku pateikti skundą. Be to, pareiškėjas nurodo, kad skundą pateikė Vilniaus apygardos administraciniam teismui, kuris minėtą skundą priimti atsisakė.

B. T. prašymas pratęsti nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo terminą netenkinamas.

Nustatyta, kad B. T. LR Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos 2011-08-12 nutarimu administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. VR-7.5-137 AM066877 nubaustas pagal LR ATPK 90 str. 150 Lt dydžio bauda. Sutinkamai su LR ATPK 293 str., skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu gali atnaujinti apylinkės teismas. Skundžiamas nutarimas priimtas 2011-08-12, paskutinė diena apeliaciniam skundui paduoti - 2011-09-01, tačiau B. T. apeliacinį skundą padavė 2011-09-05, t. y. praleidęs įstatymo nustatytą terminą.

Prašymą atnaujinti terminą skundui paduoti B. T. grindžia tuo, kad jis nutarimą gavo 2011-08-16 ir neturėjo galimybės laiku pateikti skundą. Iš administracinio teisės pažeidimo protokolo nustatyta, kad administracinio teisės pažeidimo byla paskirta nagrinėti 2011-08-12 10 val., B. T. apie tai buvo informuotas, bylos nagrinėjime nedalyvavo, 2011-08-12 nutarimas, kuriuo nubaustas B. T., jam išsiųstas per įstatymo nustatytą trijų dienų terminą. Pareiškėjas buvo tinkamai informuotas apie priimtą nutarimą, jo apskundimo tvarka ir terminai jam turėjo būti suprantami. Pareiškėjas nenurodė jokių objektyvių priežasčių, pateisinančių delsimą pateikti skundą nuo minėto nutarimo priėmimo dienos. B. T., žinodamas apie administracinio teisės pažeidimo bylą, turėjo elgtis rūpestingai, domėtis išnagrinėtos bylos rezultatais. B. T. neveikė pakankamai operatyviai ir rūpestingai, terminas skundui paduoti praleistas ne dėl svarbių priežasčių, o dėl paties B. T. nepakankamo rūpestingumo operatyviai ginti savo teises ir teisėtus interesus, todėl jį atnaujinti nėra pagrindo.

B. T. nubaustas 2011-08-12, skundas gautas praleidus jo padavimui nustatytą dvidešimties dienų terminą, atnaujinti terminą skundui paduoti nėra pagrindo, todėl skundą atsisakoma priimti.

Vadovaudamasis LR ATPK 293 str., 296 str. 3 d., teismas

Rezoliucinė dalis

nutaria:

B. T. prašymo pratęsti nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo terminą netenkinti.

Atsisakyti priimti B. T. skundą dėl LR Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos 2011-08-12 nutarimo panaikinimo.

Skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Dėl nutarties per 7 d. nuo nutarties įteikimo dienos gali būti duodamas atskirasis skundas Vilniaus apygardos teismui per Švenčionių rajono apylinkės teismą.

Teisėja Nijolė Lisauskienė