Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis

2007-02-15 · Byla Nr. N-62-1035-07

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2007-02-15
Bylos Nr.
N-62-1035-07
Teisėjai
Vaida Urmonaitė (pirm.), Antanas Ablingis (pran.), Artūras Drigotas
Kategorijos
  • 39.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinė byla Nr. N (9) -1035/07Procesinio sprendimo kategorija 39.4.
„(S)“LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTIS2007 m. vasario 15 d.Vilnius

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (pranešėjas), Artūro Drigoto, Vaidos Urmonaitės (kolegijos pirmininkė), rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo A. K. prašymą atnaujinti apeliacinio skundo dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2006 m. gruodžio 27 d. nutarties A. K. administracinio teisės pažeidimo byloje padavimo terminą.

Aprašomoji dalis

Teisėjų kolegija nustatė:

I.

Vilniaus apygardos administracinis teismas 2006 m. gruodžio 27 d. nutartimi A. K. skundą tenkino iš dalies ir Vilniaus miesto Vyriausiojo policijos komisariato Viešosios policijos Viešosios tvarkos tarnybos Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyriaus 2006 m. rugsėjo 29 d. nutarimą, kuriuo A. K. už pažeidimo numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau - ATPK) 161 straipsnyje padarymą buvo paskirta 500 Lt bauda, pakeitė paskirdamas A. K. 300 Lt baudą.

A. K. 2007 m. sausio 12 d. išsiuntė teismui apeliacinį skundą, kuriuo prašo Vilniaus apygardos administracinio teismo 2006 m. gruodžio 27 d. nutartį ir Vilniaus miesto Vyriausiojo policijos komisariato Viešosios policijos Viešosios tvarkos tarnybos Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyriaus 2006 m. rugsėjo 29 d. nutarimą panaikinti ir administracinę bylą nutraukti. Taip pat A. K. prašo atnaujinti terminą apeliaciniam skundui paduoti. Nurodo, kad įstatymo nustatytą terminą skundui paduoti ji praleido dėl amžiaus, sunkios materialinės padėties, neįgalumo bei komplikuoto institucijų darbo laiko švenčių metu.

Motyvuojamoji dalis

Teisėjų kolegija konstatuoja:

II.

A. K. prašymas netenkinamas ir terminas apeliaciniam skundui paduoti neatnaujinamas.

Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ABTĮ) 128 straipsnis nustato, kad apygardų administracinių teismų nutartys, priimtos nagrinėjant administracinių teisės pažeidimų bylas pirmąja instancija, gali būti skundžiamos per dešimt dienų nuo nutarties paskelbimo.

Vilniaus apygardos administracinis teismas ginčijamą nutartį priėmė ir paskelbė 2006 m. gruodžio 27 d., taigi paskutinė apeliacinio skundo dėl šios nutarties padavimo teismui diena, vadovaujantis ABTĮ 128 straipsniu ir 66 straipsnio 4 dalimi, kur nurodyta, kad tais atvejais, kai paskutinė termino diena yra ne darbo diena, termino pabaigos diena laikoma po jos einanti darbo diena, buvo 2007 m. sausio 8 d. Tačiau iš byloje esančios medžiagos (vokas) matyti, kad A. K. savo skundą dėl ginčijamos teismo nutarties Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui išsiuntė tik 2007 m. sausio 12 d., t.y. praleidusi įstatymo numatytą apeliacinio skundo padavimo terminą.

Vadovaujantis ABTĮ 34 straipsnio nuostatomis, praleistas terminas apeliaciniam skundui paduoti gali būti atnaujintas tik nustačius svarbias termino praleidimo priežastis. Svarbiomis termino skundui paduoti praleidimo priežastimis pripažįstamos tokios aplinkybės, kurios objektyviai kliudė ar sudarė kliūtis pareiškėjui realizuoti savo teisę kreiptis į teismą, kuriomis galima pagrįsti visą termino skundui paduoti praleidimo laikotarpį bei kurios yra patvirtintos byloje pateiktais įrodymais.

Nors A. K. savo prašyme atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti nurodo, kad įstatymo nustatytą terminą skundui paduoti ji praleido dėl amžiaus, sunkios materialinės padėties ir neįgalumo, tačiau šios aplinkybė vertinamos kaip subjektyvios termino skundui paduoti praleidimo priežastys, be to, jos nėra pagrįstos įrodymai, todėl šios priežastys negali būti pripažintos svarbiomis termino skundui paduoti praleidimo aplinkybėmis. Be to, nors A. K. nurodo, jog ji terminą skundui paduoti praleido dar ir dėl komplikuoto institucijų darbo laiko švenčių metu, tačiau ši aplinkybė taip pat nepripažįstama pagrįsta termino skundui paduoti praleidimo priežastimi, kadangi per visą įstatymo nustatytą skundui paduoti skirtą laikotarpį buvo tik vieną papildoma ne darbo diena (sausio 1 d.), o pareiškėja savo skundą teismui išsiuntė praleidus terminą skundui paduoti keturiomis dienomis.

Atsižvelgus į nustatytas aplinkybes, A. K. prašymas yra netenkintinas, terminas apeliaciniam skundui paduoti neatnaujintinas, o skundas grąžintinas jį padavusiam asmeniui.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 122 straipsnio 5 dalimi, 34 straipsnio 1 ir 4 dalimis, teisėjų kolegija

nutaria:

A. K. prašymo netenkinti, atnaujinti terminą apeliaciniam skundui paduoti atsisakyti ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjai Antanas AblingisArtūras DrigotasVaida Urmonaitė