Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis

2017-04-18 · Byla Nr. R-2-442/2017

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2017-04-18
Bylos Nr.
R-2-442/2017
Teisminio proceso Nr.
3-66-3-00006-2017-4
Teisėjai
Virginija Volskienė (pirm.), Artūras Drigotas, Dainius Raižys (pran.)
Pareiškėjas
E. B.
Atsakovas
Lietuvos Respublikos vyriausiajai rinkimų komisijai
Kategorijos
  • 43.2pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinė byla Nr. R-2-442/2017Teisminio proceso Nr. 3-66-3-00006-2017-4Procesinio sprendimo kategorija 43.2 (S)
LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTIS2017 m. balandžio 18 d.Vilnius

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Artūro Drigoto, Dainiaus Raižio (pranešėjas) ir Virginijos Volskienės (kolegijos pirmininkė), nagrinėdama pareiškėjo E. B. skundo atsakovui Lietuvos Respublikos vyriausiajai rinkimų komisijai dėl Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos veiksmų teisėtumo priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme 2017 m. balandžio 13 d., 11 val. 47 min. elektroniniu paštu buvo gautas pareiškėjo E. B. skundas, kuriuo prašoma pripažinti neteisėtais Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos (toliau – ir VRK) veiksmus sudarant Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų agitacijos dalyvių sąrašą ir įpareigoti VRK organizuoti naują televizijos laidą, skirtą 2017 m. balandžio 23 d. rinkimams į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje Anykščių-Panevėžio rinkiminėje apygardoje Nr. 49. 2017 m. balandžio 14 d. Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui pateiktas pareiškėjo E. B. skundo originalas.

Kadangi pareiškėjo skundas neatitiko Administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ir ABTĮ) 24 ir 25 straipsniuose nustatytų reikalavimų, todėl Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo 2017 m. balandžio 14 d. nutartimi buvo nustatytas terminas iki 2017 m. balandžio 18 d., 14 val. 00 min., trūkumams pašalinti. Per teismo nustatytą terminą pareiškėjas trūkumų nepašalino.

ABTĮ 33 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad jeigu skundas (prašymas, pareiškimas) neatitinka šio įstatymo 9 straipsnio 2 dalyje, 24, 25 ir 35 straipsniuose nustatytų reikalavimų, nutartimi nustatomas terminas trūkumams pašalinti. Jeigu per teismo nustatytą terminą trūkumai pašalinami, skundas (prašymas, pareiškimas) laikomas paduotu pradinio jo padavimo teismui dieną. Jeigu per teismo nustatytą terminą trūkumai nepašalinami, skundas (prašymas, pareiškimas) laikomas nepaduotu ir teisėjo nutartimi grąžinamas pareiškėjui.

Atsižvelgiant į tai, kad pareiškėjas iki Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo 2017 m. balandžio 14 d. nutartyje nustatyto termino pabaigos, t. y. iki 2017 m. balandžio 18 d., 14 val. 00 min., nepašalino minėtoje nutartyje nurodytų trūkumų, pareiškėjo pateiktas skundas laikytinas nepaduotu ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 33 straipsnio 1 dalimi, teisėjų kolegija

nutaria:

pareiškėjo E. B. skundą dėl Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos veiksmų teisėtumo laikyti nepaduotu ir grąžinti jį pareiškėjui.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjai Artūras DrigotasDainius RaižysVirginija Volskienė