- Teismas
- Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2017-04-18
- Bylos Nr.
- R-2-442/2017
- Teisminio proceso Nr.
- 3-66-3-00006-2017-4
- Teisėjai
- Virginija Volskienė (pirm.), Artūras Drigotas, Dainius Raižys (pran.)
- Pareiškėjas
- E. B.
- Atsakovas
- Lietuvos Respublikos vyriausiajai rinkimų komisijai
- Kategorijos
- 43.2pavadinimo nepavyko patikrinti
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Artūro Drigoto, Dainiaus Raižio (pranešėjas) ir Virginijos Volskienės (kolegijos pirmininkė), nagrinėdama pareiškėjo E. B. skundo atsakovui Lietuvos Respublikos vyriausiajai rinkimų komisijai dėl Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos veiksmų teisėtumo priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme 2017 m. balandžio 13 d., 11 val. 47 min. elektroniniu paštu buvo gautas pareiškėjo E. B. skundas, kuriuo prašoma pripažinti neteisėtais Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos (toliau – ir VRK) veiksmus sudarant Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų agitacijos dalyvių sąrašą ir įpareigoti VRK organizuoti naują televizijos laidą, skirtą 2017 m. balandžio 23 d. rinkimams į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje Anykščių-Panevėžio rinkiminėje apygardoje Nr. 49. 2017 m. balandžio 14 d. Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui pateiktas pareiškėjo E. B. skundo originalas.
Kadangi pareiškėjo skundas neatitiko Administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ir ABTĮ) 24 ir 25 straipsniuose nustatytų reikalavimų, todėl Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo 2017 m. balandžio 14 d. nutartimi buvo nustatytas terminas iki 2017 m. balandžio 18 d., 14 val. 00 min., trūkumams pašalinti. Per teismo nustatytą terminą pareiškėjas trūkumų nepašalino.
ABTĮ 33 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad jeigu skundas (prašymas, pareiškimas) neatitinka šio įstatymo 9 straipsnio 2 dalyje, 24, 25 ir 35 straipsniuose nustatytų reikalavimų, nutartimi nustatomas terminas trūkumams pašalinti. Jeigu per teismo nustatytą terminą trūkumai pašalinami, skundas (prašymas, pareiškimas) laikomas paduotu pradinio jo padavimo teismui dieną. Jeigu per teismo nustatytą terminą trūkumai nepašalinami, skundas (prašymas, pareiškimas) laikomas nepaduotu ir teisėjo nutartimi grąžinamas pareiškėjui.
Atsižvelgiant į tai, kad pareiškėjas iki Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo 2017 m. balandžio 14 d. nutartyje nustatyto termino pabaigos, t. y. iki 2017 m. balandžio 18 d., 14 val. 00 min., nepašalino minėtoje nutartyje nurodytų trūkumų, pareiškėjo pateiktas skundas laikytinas nepaduotu ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 33 straipsnio 1 dalimi, teisėjų kolegija
nutaria:
pareiškėjo E. B. skundą dėl Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos veiksmų teisėtumo laikyti nepaduotu ir grąžinti jį pareiškėjui.
Nutartis neskundžiama.