- Teismas
- Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2023-01-03
- Bylos Nr.
- II-114-408/2023
- Teisminio proceso Nr.
- 4-69-3-00002-2023-1
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Rezultatas
- Atsisakyti priimti skundą
- Teisėjas
- Virginijus Kalkauskas (pirm.)
- Institucija
- Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimo bylų nagrinėjimo skyrius
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjas Virginijus Kalkauskas, rašytinio proceso tvarka spręsdamas S. M. skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
S. M. skundas dėl ne teismo tvarka priimtų Kauno AVPK ANBNS vyresniosios tyrėjos V. Š. 2022 m. rugpjūčio 22 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje ROIK:22167610884.
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso (toliau – ANK) 626 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas. Minėto straipsnio 3 dalies 2 punktas numato, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.
ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Institucijos nutarimas buvo priimtas 2022 m. rugpjūčio 22 d. Šiame nutarime pareiškėjai S. M., išaiškinta nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo tvarka, nustatyta ANK 621–623 straipsniuose, kad skundas dėl institucijos nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo išsiuntimo ar išdavimo dienos. 2022 m. rugpjūčio 22 d. nutarimas pareiškėjai išsiųstas el. paštu (duomenys neskelbtini) tą pačią dieną. Teismas konstatuoja, kad S. M. nutarimą gavo laiku.
Skundimo terminas skaičiuojamas nuo 2022 m. rugpjūčio 23 d. ir dvidešimties dienų terminas suėjo 2022 m. rugsėjo 11 d.
Pareiškėjos skundas gautas Institucijoje 2022 m. gruodžio 22 d., praleidus apskundimo terminą.
Atnaujinti termino skundui paduoti pareiškėja neprašo.
Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, konstatuotina, kad pareiškėjos skundas dėl ne teismo tvarka priimto Institucijos 2022 m. rugpjūčio 22 d. nutarimo byloje ROIK: 22167610884 yra paduotas praleidus ANK nustatytą 20 kalendorinių dienų terminą ir nėra pagrindo jo atnaujinti, todėl jį atsisakytina priimti.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis ANK 623 straipsniu, 626 straipsnio 3, 4, 5 dalimis, teismas
nutaria:
Atsisakyti priimti S. M. skundą dėl Institucijos 2022 m. rugpjūčio 22 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje ROIK: 22167610884 ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per 20 (dvidešimt) kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.