- Teismas
- Vilniaus miesto apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2026-07-09
- Bylos Nr.
- II-927-1100/2026
- Teisminio proceso Nr.
- 4-68-3-15364-2026-0
- Bylos rūšis
- Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Teisėjas
- Darius Lukaitis
Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Darius Lukaitis, rašytinio proceso tvarka spręsdamas P. J. skundo dėl nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vyriausiosios specialistės J. I. 2026 m. gegužės 21 d. nutarimu Nr. (duomenys neskelbtini) (ROIK: (duomenys neskelbtini)) P. J. nubaustas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 431 straipsnio 2 dalį 440 Eur dydžio bauda.
Šalies argumentai
Nesutikdamas su šiuo nutarimu P. J. 2025 m. gegužės 27 d. pateikė skundą dėl minėto nutarimo. P. J. skundas, persiųstas iš Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, teisme gautas 2026 m. birželio 11 d. Dėl Lietuvos teismų informacinės sistemos „Liteko2“ funkcionalumų trūkumų pareiškėjo skundas paskirtas teisėjui 2026 m. birželio 19 d.
Vilniaus miesto apylinkės teismo 2026 m. birželio 22 d. nutartimi P. J. nustatytas 10 kalendorinių dienų terminas, skaičiuojamas nuo nutarties kopijos (nuorašo) vertimo išsiuntimo ar išdavimo dienos, nustatytiems skundo trūkumams pašalinti.
Motyvuojamoji dalis
Iš bylos medžiagos matyti, kad P. J. Vilniaus miesto apylinkės teismo 2026 m. birželio 22 d. nutarties nuorašas išsiųstas elektroniniu paštu P. J. 2026 m. birželio 23 d. (b. l. 32). Pažymėtina, kad toks pats pareiškėjo elektroninio pašto adresas buvo nurodytas jo skunde (b. l. 4).
ANK 573 straipsnio 4 dalyje nurodyta, kad šiame kodekse nustatytais atvejais ir tvarka įteikiant administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujančiam asmeniui ar kitiems asmenims procesinį dokumentą per E. pristatymo sistemą, kai elektroninio pristatymo dėžutė yra aktyvi, elektroniniu paštu arba kitomis elektroninių ryšių priemonėmis, procesinio dokumento įteikimo diena laikoma po procesinio dokumento išsiuntimo dienos einanti darbo diena. Vadinasi, teismo nustatytas terminas skundo trūkumams pašalinti skaičiuotinas nuo kitos darbo dienos po 2026 m. birželio 23 d., kai buvo išsiųstas Vilniaus miesto apylinkės teismo 2026 m. birželio 22 d. nutarties nuorašas, t. y. nuo 2026 m. birželio 25 d., o paskutinė termino diena – 2026 m. liepos 7 d.
P. J. per teismo nustatytą terminą nepašalino skundo trūkumų, nurodytų Vilniaus miesto apylinkės teismo 2026 m. birželio 22 d. nutartyje, todėl pareiškėjo skundas dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vyriausiosios specialistės J. I. 2026 m. gegužės 21 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) (ROIK: (duomenys neskelbtini)) laikytinas nepaduotu ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 7 dalimi,
nutaria:
P. J. skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vyriausiosios specialistės J. I. 2026 m. gegužės 21 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) (ROIK: (duomenys neskelbtini)) laikyti nepaduotu ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per 7 (septynias) kalendorines dienas nuo jos kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.