Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartis

2026-08-18 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-1325-1133/2026

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus miesto apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2026-08-18
Bylos Nr.
II-1325-1133/2026
Teisminio proceso Nr.
4-68-3-20877-2026-5
Bylos rūšis
Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
I-a instancija
Teisėjas
Dalia Ulianskaitė-Zabulionienė
Pareiškėjas
A. L.
Institucija
Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas
Kategorijos
Nuorašas
Administracinio nusižengimo byla
Nr. II-1325-1133/2026
Teisminio proceso Nr. 4-68-3-20877-2026-5
(S)
Procesinio sprendimo kategorijos: 21.8.3; 21.8.6
VILNIAUS MIESTO APYLINKĖS TEISMASN U T A R T I S2026 m. rugpjūčio 18 d. Vilnius

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Dalia Ulianskaitė-Zabulionienė, spręsdama pareiškėjo A. L., gimusio (duomenys neskelbtini), naudojančio e. p. (duomenys neskelbtini), skundo dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus vyresniosios tyrėjos M. K. 2026 m. birželio 22 d. nutarimo Nr. 10-ANR_N-15120-2026, ROIK: 26301201872, priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

A. L. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus vyresniosios tyrėjos M. K. 2026 m. birželio 22 d. nutarimu Nr. 10-ANR_N- 15120-2026 pripažintas kaltu padaręs administracinį nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 417 straipsnio 1 dalyje. A. L. paskirta 90 Eur bauda.

Vilniaus miesto apylinkės teisme gautas A. L. 2026 m. liepos 28 d. skundas dėl institucijos 2026 m. birželio 22 d. nutarimo (skunde nurodoma ne nutarimo, o administracinio nusižengimo protokolo data ir numeris). Iš skundo turinio matyti, jog pareiškėjas prašo iki 2026 m. liepos 31 d. pateikti trūkstamus metrologinės patikros bei vaizdo fiksavimo priemonės EU techninės atitikties sertifikatus, priešingu atveju prašo panaikinti nutarimą nesant nusižengimo sudėties. Skunde nurodo, kad, jo įsitikinimu, nutarimas neteisingas, nes nėra metrologinės patikros bei vaizdo fiksavimo priemonės EU techninės atitikties sertifikatų, o tai šiurkštus įrodymų bazės trūkumas. Nei nuotraukos nei vaizdas nepagrindžia pažeidimo fakto, o įraše girdima vyrišku balsu pasakyta frazė paneigia jam inkriminuojamą nusižengimą.

Atsiliepimas

Institucija pateikė atsiliepimą, kuriame prašo A. L. skundo nepriimti ir palikti nutarimą Nr. 10-ANR_N-15120-2026 nepakeistą. Taip pat nurodo, kad pareiškėjas pateikė skundą, kuris institucijoje gautas 2026 m. liepos 29 d., o įvertinus bylos medžiagą nustatyta, kad skundas paduotas praleidus ANK nustatytą 20 kalendorinių dienų apskundimo terminą. Pareiškėjo skunde nenurodyta jokių objektyvių, nuo jo valios nepriklausančių aplinkybių, kurios būtų sutrukdžiusios laiku pasinaudoti teise apskųsti priimtą nutarimą bei nepateikta jokių duomenų ar įrodymų, leidžiančių spręsti, jog termino praleidimą lėmė svarbios ir objektyviai pateisinamos priežastys.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

ANK 623 straipsnyje įtvirtinta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Vadovaujantis ANK 573 straipsnio 4 dalimi, dokumentai, siunčiami per E. pristatymo sistemą, kai elektroninio pristatymo dėžutė yra aktyvi, elektroniniu paštu arba kitomis elektroninių ryšių priemonėmis, procesinio dokumento įteikimo diena laikoma po procesinio dokumento išsiuntimo dienos einanti darbo diena.

Iš administracinio nusižengimo byloje esančių duomenų nustatyta, kad administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu surašytas 2026 m. balandžio 29 d. ir tą pačią dieną išsiųstas pareiškėjui A. L. e. p. (duomenys neskelbtini) (tokiu pat e. p., kurį nurodė ir pats pareiškėjas savo skunde). Skundžiamas institucijos 2026 m. birželio 22 d. nutarimas pareiškėjui išsiųstas priėmimo dieną e. p., kuriuo buvo išsiųstas ir administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu. Taigi matyti, kad tiek administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu, tiek skundžiamas nutarimas išsiųsti pareiškėjo naudojamu e. p., t. y. įteikti tinkamai, todėl paskutinė nutarimo apskundimo diena laikoma 2026 m. liepos 13 d., o pareiškėjas skundą pateikė per EPP 2026 m. liepos 29, t. y. praleidęs ANK 623 straipsnyje nustatytą nutarimo apskundimo terminą.

A. L. skunde nurodo priežastis, dėl kurių, jo vertinimu, skundžiamas institucijos nutarimas yra neteisėtas, tačiau skunde neprašo atnaujinti praleisto skundo padavimo termino. Atsižvelgiant į tai, kad skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti — skundą atsisakoma priimti.

Pareiškėjui išaiškinama, kad atsisakymas priimti skundą jam neužkerta kelio pakartotinai pateikti skundą kartu su prašymu atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti. Prašyme turi būti nurodytos svarbios priežastys, objektyviai sukliudžiusios laiku realizuoti apskundimo teisę.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu ir 5 dalimi,

nutaria:

Atsisakyti priimti A. L. skundą dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus vyresniosios tyrėjos M. K. 2026 m. birželio 22 d. nutarimo Nr. 10-ANR_N-15120-2026, ROIK: 26301201872. Neįsiteisėjusią nutartį susipažinti išsiųsti A. L. skunde nurodytu e. paštu, institucijai. Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Teisėja Dalia Ulianskaitė-ZabulionienėNuorašas tikras:Teisėja Dalia Ulianskaitė-Zabulionienė