- Teismas
- Telšių apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2026-10-01
- Bylos Nr.
- eII-90-853/2026
- Teisminio proceso Nr.
- 4-29-3-16508-2026-8
- Bylos rūšis
- Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Teisėjas
- Andželika Butkuvienė
- Pažeidėjas
- M. S.
- Institucija
- POLICIJOS DEPARTAMENTO PRIE VRM KELIŲ POLICIJOS VALDYBA
- Suinteresuotas asmuo
- UAB "VAJATEX"
- Kategorijos
- 21.8.4Skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje turinys ir forma (ANK 624 str.)
- 21.8.6Skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimas apylinkės teisme (ANK 626 str.)
- 21.9.10Pirmosios instancijos teismo sprendimai (ANK 635 str.)
rašytinio proceso tvarka spręsdama pareiškėjo – administracinėn atsakomybėn patraukto asmens M. S. skundo priėmimo klausimą
Aprašomoji dalis
nustatė:
Telšių apylinkės teismo Mažeikų rūmuose 2026 m. rugsėjo 21 d. gautas iš Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos persiųstas M. S. skundas dėl nutarimo administracinio nusižengimo byloje pateiktas per elektroninių paslaugų portalą (ROIK 26303477736).
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti
Administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnyje numatyta, kad jeigu skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje neatitinka jo formai ir turiniui keliamų reikalavimų ir dėl to neįmanoma suprasti, koks nutarimas skundžiamas ar kokiomis aplinkybėmis grindžiamas skundas, teismas priima nutartį ir nustato pakankamą, tačiau ne trumpesnį kaip septynių kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, terminą šiems trūkumams pašalinti. Ši nutartis išsiunčiama skundą padavusiam asmeniui ne vėliau kaip kitą darbo dieną po jos priėmimo dienos. Jeigu skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje padavęs pagal teismo nurodymus per nustatytą terminą trūkumus pašalina, laikoma, kad skundas paduotas šio skundo pateikimo teismui dieną. Priešingu atveju laikoma, kad skundas nepaduotas, ir teismo nutartimi grąžinamas skundą padavusiam asmeniui.
Nagrinėjamu atveju nutartis, kuria nustatytas terminas skundo trūkumams pašalinti, pareiškėjo nurodytu elektroninio pašto adresu (duomenys neskelbtini) išsiųstas 2026 m. 23 d., ir tą pačią dieną gautas patvirtinimas, jog nuorašą gavo.
Taigi terminas trūkumams ištaisyti baigėsi 2026 m. rugsėjo 30 d. Tačiau nei iki šios dienos, nei šios nutarties rengimo dieną byloje negautas pareiškėjo prašymas dėl skundo trūkumų pašalinimo ar prašymas pratęsti terminą.
Esant nurodytoms aplinkybėms, pareiškėjo skundas grąžintinas jį padavusiam asmeniui (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 7 dalis).
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 7 dalimi,
nutaria:
pareiškėjo administracinėn atsakomybėn patraukto asmens M. S. skundą laikyti nepaduotu ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos išsiuntimo ar išdavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui per Telšių apylinkės teismą.