Telšių apylinkės teismo nutartis

2026-10-01 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. eII-90-853/2026

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Telšių apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2026-10-01
Bylos Nr.
eII-90-853/2026
Teisminio proceso Nr.
4-29-3-16508-2026-8
Bylos rūšis
Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
I-a instancija
Teisėjas
Andželika Butkuvienė
Pažeidėjas
M. S.
Institucija
POLICIJOS DEPARTAMENTO PRIE VRM KELIŲ POLICIJOS VALDYBA
Suinteresuotas asmuo
UAB "VAJATEX"
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. eII-90-853/2026Teisminio proceso Nr. 4-29-3-16508-2026-8Procesinio sprendimo kategorijos: 21.8.4; 21.8.6; 21.9.10 (S)
TELŠIŲ APYLINKĖS TEISMASNUTARTISLIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU2026 m. spalio 1 d.Mažeikiai
Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų teisėja Andželika Butkuvienė,

rašytinio proceso tvarka spręsdama pareiškėjo – administracinėn atsakomybėn patraukto asmens M. S. skundo priėmimo klausimą

Aprašomoji dalis

nustatė:

Telšių apylinkės teismo Mažeikų rūmuose 2026 m. rugsėjo 21 d. gautas iš Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos persiųstas M. S. skundas dėl nutarimo administracinio nusižengimo byloje pateiktas per elektroninių paslaugų portalą (ROIK 26303477736).

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti

Administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnyje numatyta, kad jeigu skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje neatitinka jo formai ir turiniui keliamų reikalavimų ir dėl to neįmanoma suprasti, koks nutarimas skundžiamas ar kokiomis aplinkybėmis grindžiamas skundas, teismas priima nutartį ir nustato pakankamą, tačiau ne trumpesnį kaip septynių kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, terminą šiems trūkumams pašalinti. Ši nutartis išsiunčiama skundą padavusiam asmeniui ne vėliau kaip kitą darbo dieną po jos priėmimo dienos. Jeigu skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje padavęs pagal teismo nurodymus per nustatytą terminą trūkumus pašalina, laikoma, kad skundas paduotas šio skundo pateikimo teismui dieną. Priešingu atveju laikoma, kad skundas nepaduotas, ir teismo nutartimi grąžinamas skundą padavusiam asmeniui.

Nagrinėjamu atveju nutartis, kuria nustatytas terminas skundo trūkumams pašalinti, pareiškėjo nurodytu elektroninio pašto adresu (duomenys neskelbtini) išsiųstas 2026 m. 23 d., ir tą pačią dieną gautas patvirtinimas, jog nuorašą gavo.

Taigi terminas trūkumams ištaisyti baigėsi 2026 m. rugsėjo 30 d. Tačiau nei iki šios dienos, nei šios nutarties rengimo dieną byloje negautas pareiškėjo prašymas dėl skundo trūkumų pašalinimo ar prašymas pratęsti terminą.

Esant nurodytoms aplinkybėms, pareiškėjo skundas grąžintinas jį padavusiam asmeniui (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 7 dalis).

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 7 dalimi,

nutaria:

pareiškėjo administracinėn atsakomybėn patraukto asmens M. S. skundą laikyti nepaduotu ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos išsiuntimo ar išdavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui per Telšių apylinkės teismą.

Teisėja Andželika Butkuvienė